sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

pepe2    13

Całkiem fajnie , wątpliwości mam tylko co do sztywności drążka kierowniczego , ja u siebie też musiałem wyrzucić wyginający się samochodowy drążek i zastąpiłem go tym od ursusa , trzeba było tylko trochę stożki w końcówkach dopasować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarielo520    2

Kolego powiedz mi ile dałeś za napęd w rykach bo ja mam swój do odebrania po świetach i co do cenny jeszcze mi nie powiedział a mam zamówiony na tych samych oponkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Opony są 11.5/80-15.3.Wysokość ok 87 cm bodajże tyle podaje katalog mitasa ale na juz założonych nie mierzyłem.

Wyskościowo i proporcjonalnie są ok, ładnie się komponują z takim ciągnikiem wg mnie.

 

Tak to jest most LR.

 

zarielo , wiesz koszt to chyba raczej indywidualnie, nie będę się rozpisywał ile dałem.

Każdy uzgadnia osobiście co i jak.

Drogim ogniwem tutaj są opony które niestety nie są najtańsze w tym rozmiarze a różnica cen w oponie "no name"a np mitas nie jest duża i lepiej wziąć coś markowego.

 

pepe,co do tego drążka może tak być ,że będzie słabawy ale to nic, jest koncepcja poprawy.

 

Ciekawe jak będzie to wyglądać jak sprzęt opuśći garaż ale tak to naprawdę mi się podoba.Oby spełniał swoje funkcje :)

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2061

Bardzo fajnie to wygląda:)Spore te oponki z przodu. Tylko teraz pasowało by konkretne obciążenie z przodu albo jeszcze lepiej jakiś tuz:) Cały zestaw dobrze pasował czy potrzebne były jakieś przeróbki?

 

Nie wolałeś sam kombinować? bo widzę że zaplecze masz:)

 

Jak będziesz miał jak to nakręć film jak to się spisuje:)

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Szczerze,miałem dylemat właśnie jakie koła dać na przód...było sporo wersji choć w zasadzie oscylowało wszystko wokół 18" a potem przystałem na 15.3"cala z racji ,że tu wchodziły w grę te opony, nieco szersze właśnie.

Bałem się ,że będzie za szeroko na tych ale po wyliczeniu wszystkiego tzn wysokości po założeniu tej osi,szerokości itp.wyszło ,że tak będzie dobrze.

Oczywiście na to trzeba się zdecydować przed zrobieniem przystawki bo musi być dobrane przełożenie odpowiednie.

 

Co do obciążenia to na zdjęciu go nie ma ale normalnie wisi z przodu na bolcu i na dorobionym uchwycie jeszcze parę kg ;)

 

Co do przeróbek,wiesz sam przód to tylko pół sukcesu, potem trzeba to wszystko fajnie pokompletować a to nie jest ,że wkładasz i jest.Trochę przeróbek wychodzi w trakcie.

Z zaplecza trochę jest ale żeby samemu zrobić to mało jednak,choć to co jest się przydaje i to bardzo.

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrolnik22    0

od jakiego Land rovera ten Most jest????

z ilu trybów składa się przystawka??

ile zębów jeśli z jednego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maatiii    8

Panowie ja do swojej c360 chciał bym założyć 4x4 ale tylko od zetora i teraz moje pytanie: Od jakich modeli zetora pasuje napęd do c360?. Prosił bym o szybkie i konkretne odpowiedzi ;). Chciał bym założyć przedni napęd do niej ponieważ mam przy niej tura i nieraz jest bardzo ciężko ujechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

od jakiego Land rovera ten Most jest????

z ilu trybów składa się przystawka??

ile zębów jeśli z jednego ?

 

Nie wiem z jakiego.

 

Z trzech kół zębatych.

Nie liczyłem żadnego,nie ma to sensu bo do każdego rodzaju opon musisz mieć inną ilość(chyba ,że wyprzedzenie mieści się w tolerancji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Musi się przód z tyłem zgrywać.Inaczej rozwali skrzynie. I tak przedni napęd ciągnie od 3-5% szybciej.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrolnik22    0

a w tych kupionych przystawkach macie możliwość wymiany kół, łożysk? czy wałków??

 

widziałem na niektórych zdjęciach ze po prostu wałki są zespawane . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goly0    0

witam jestem tutaj nowy i chciałbym sie przywitac najpierw, przeczytałem cały temat i interesuje mnie montaż przodu do ostrówka i mam pytanie czy obudowa z aukcji bedzie pasowała do skrzynie 60tki?

http://moto.allegro....3086202490.html

Edytowano przez goly0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

a w tych kupionych przystawkach macie możliwość wymiany kół, łożysk? czy wałków??

 

widziałem na niektórych zdjęciach ze po prostu wałki są zespawane . . .

 

Oczywiście ,jak inaczej wyobrażasz sobie rozebranie ew przystawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursust25    0

hej jestem nowy na forum i chciałbym się dowiedzieć do czego będzie najlepszy most do 60 tki bo chciałbym mieć 4x4 w swojej bestji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braciszek    6

Hej "nowy" , jak od czytania oczka cie bola, to niech ci mamusia temat przeczyta , 55 stron chlopaki napisali , wszystko opisane ze szczegolami do bölu , a tu wyrywa sie jakis filip z konopi i chce miec podane wszystko na tacy , Milordzie k,,,,a , Milordzie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Najlepszy...??

 

Poczytaj temat, nie ma w zasadzie jednego jedynego przepisu,każdy jakoś tam kombinuje z różnych modeli.

 

A najlepiej to nie wiem a może spróbuj z napędem od zetora,może jest prościej i mniej kombinacji jak znajdziesz komplet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor_4x4    0

Napiszę tylko tyle na razie że jak czytam wypowiedzi które na yt itp i pisze ktoś że to tajemnica handlowa to mnie słabości biorą robię przystawki napędy i co się tylko da w dowolnych zestawach same przystawki i nigdy nie robiłem z tego tajemnicy , tajemnica jest uważam tylko wtedy gdy do przystawki jedno trybowej wkłada się jeden tryb z ilością zębów więcej niż 51z bo taki tryb się nie zmieści w ciągniku więc coś za coś robi się cieńsze zęby i zębatka ma 56 zębów a wielkość jej jest taka sama jak 51 i jest niezgodność zęba co jest najgorsze w przystawce i co za tym idzie jest to wielka tajemnica handlowa żeby klijent nie wiedział że ma coś nie tak , żeby była jasność że ktoś pisze że to chodzi już 2 lata i jest dobrze to niech to napisze po tylu latach co mają niektóre te ciągniki i chodzą, np że chodzi to już 30 lat.

Wszystkie te mosty które tu opisujecie da się zastosować i domowym sposobem obliczyć przełożenie wystarczy trochę chęci i wielki nauczyciel google. Nie mam za dużo czasu na pisanie bo mam trochę zamówień i rodzinę która dla mnie jest najważniejsza ale jak ktoś chce sam coś zrobić doradzę bardzo chętnie mogę wysłać zdjęcia jak to zrobić itp.

Jak nie będę uchwytny na forum to e-mail

 

traktor_4x4modernizacja@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor_4x4    0

Co was tak zatkało piszcie coś na forum może wyjdzie coś konstruktywnego, nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi :)))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Kolego jesli nie jest to twoja tajemnica handlowa to powiedz jaki tryb stosujesz w przystawce przy moscie uaza oraz jaki rozmiar ciapetków .

Pozdrowka dla ciebie B)

Edytowano przez maxers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

@maxers pewnie kolega @traktor_4x4 nie podzieli się wiedzą ani na ten temat ani jak to policzyć :D

Pewnie zajety jest płodzeniem napedów ,bo zima przedłużyła sie a chłopki nie maja jak na pola wjechac bo chlupaja B)

 

Z cenami troche poprzesadzali ,w sumie mnie tam rybcia .ale w tych pieniadzach to idzie kupic oryginał od zetora .jak np ten

http://allegro.pl/pr...3149899226.html

Edytowano przez maxers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj