sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

GoRAL1    63

Koło mnie jest do sprzedania kompletny napęd z mostem gaza 66 za 6 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

do tego wynalazku w ogóle dostępne są części bo nie słyszałem nawet o tym samochodzie te wszystkie wynalazki dobre do remontu tej osi skąd brać krzyżaki lub co gorsze mech. różnicowy ?

Tak dostepnosc czesci ze potem wychodzi gotowy naped za 8tysi... (oczywiscie podliczajac sprzedawca przy sprzedazy takiego zestawu bedzie miał przebitke 100% )

ciekaw jestem czy naprawde jest na nie popyt jak pisze owy konstruktor :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Wiadoma sprawa ,chyba ze na podwojnych krzyzakach wtedy jest troche lepiej ,ale idzie sie przyzwyczaic

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Co rozumiesz przez kąt natarcia?

Spójrz na fotkę z boku tego ursusa z allegro (z dyfrem od ziła)- on się może wdrapywać na pionową ścianę.

Jeśli chodzi o most z samuraja to chyba ktoś fantazjował, ma stanowczą zbyt delikatną konstrukcję.

 

No ja wiem że on może wjechać na pionową ścianę...W danych technicznych pojazdów jest takie coś jak kąt natarcia i kąt zejścia.Kąt natarcia jest to kąt nachylenie wzniesienia na jaką pojazd może wjechać, nie niszcząc siebie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

No ja wiem że on może wjechać na pionową ścianę...W danych technicznych pojazdów jest takie coś jak kąt natarcia i kąt zejścia.Kąt natarcia jest to kąt nachylenie wzniesienia na jaką pojazd może wjechać, nie niszcząc siebie.

Trochę nie precyzyjnie, bo można niesłusznie zaliczyć do tego wywrócenie do tyłu.

https://www.google.p...zesc-2;1148;596

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasiek03    0

Witam wszystkich Forumowiczów. Wracam do tematu mostu od robura 4x4. Zakupiłem takowy przedni most ale próbując zorganizować przystawkę napędu FACHOWCY uświadomoli mi że mogę mieć problem z moim dyfrem( 6 zębów na wałku ataku i 31 na kole satelity czyli przełożenie około 5.16 chyba zbliżone do mostu uaz) I teraz prośba o pomoc: CZY KTOŚ MA ZAŁOŻONY PRZEDNI NAPĘD DO 60 Z TAKIM PRZEŁOŻENIEM I JAK TO SIĘ SPISUJE. Z góry dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

wreszcie u mnie cos drgnelo :) jest na kanale most uaza na przelozeniu 8/41 teraz tylko skolowac jakies felgi 18 aby moc dac gume 7,50-18

Orientuje sie ktos czy idze cos przypasic na pasty.bo seria w uazie miala ponoc 15,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Bede musiał prowizorycznie jakos złapac (nie chce psuc w razie gdy okaza sie niewlascie oryginalne 6,00x18) które były w w 40-55tkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrolnik22    0

WITAM...

PANOWIE jestem tu nowy mój pierwszy post na tym forum zawsze tylko czytałem i śledziłem wasze tematy i nie moge nigdzie dostac odp jaki tryb w przystawce musi byc jak załozymy most od stara 660 a jaki od uaza?? mam oba w domu i nie wiem który założyc traktor pracuje z turem i obrabia ok 15 hektarów.prosze o konretne odp czytałem juz całe ten temat nie raz....

 

jeśli ktoś ma jakies zdjecia z mostem od stara prosze podesłać. z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

powiedz skad jestes? ja bylem u goscia za orchowem w wlkp na własne oczy widziałem 360 z zalozonym mostem od stara 660 ba nawet tym jezdzilem, zwrotnosc troche gorsza ale nie było tragedii, koles mowił ze w przystawke zalozyl tryb ten duży od napedu wałka wom i wg ich wyliczen wszystko sie zgrywa , jak jezdzilem tez slady na sniegu były ok, aha zapomniałem dodac ze miał zdarte juz opony 14.9 r 28, i musaiał zalozyc aby sie zgrywało opony 16.9 r 28 i zeby wysokosc pasowała z przodu miał zalozone oryginalne starowskie, ja znajde foty gdzies na komp to podesle Ci, odezwij sie na pw

Edytowano przez piciaj

znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Piciaj jak mozesz to mi tez podesli (inni pewnie tez by chetnie obejrzeli) jedyna alternatywa zamiast mostów robura czy ziła za które krzycza sobie jak cygan za matke :rolleyes:

Edytowano przez maxers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrolnik22    0

Panowie ile Może mieć zębów Tryb o którym pisał Kolega piciaj ???

czyli ten Gość o którym pisał nie musiał zakładać opon16/9 jeśli by miał dobre 14/9 tylko mógł zmniejszyć przednie???

uważam że most z stara więcej wytrzyma niż Uaz. nie chodzi tu już o TUR. ale o Ciężkie prace . za jakieś 2 lata będę robił remont i mam zamiar wstawić tuleje 100 ,wałek rozrządu i głowice Zetor by nie dusił się przy napędzie pompa z sekcjami ostrówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrolnik22    0

czyli Jeśli mój ciągnik to c-355 opony 14/9 to jaką wysokość powinny by mieć przednie koła . most Stara i przystawka 48 z ????

;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Powazne dyskusje widac ze przeniesły sie z forum na yt do pana konstruktora z gór. :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Kilka stronek wczesniej którys uzytkownik podał wzór do obliczania wysokosci przednich kol.Wiec podstaw sobie pod wzór i bedziesz znał wysokosc (teoretycznie) .

Co do wykorzystania owego wzoru w praktyce nikt z osob posiadajacych napedy w swoich 60tkach nie potwierdził jego zgodnosci.

A Ci którzy chca zrobic biznes na montażu swoich zestawów nie chca ujawniac takich szczegołow .Puki co zostaje nam motanie metoda prob błedów. :rolleyes:

 

 

A co do twojego pytania Mrolnik22 wydaje sie mi ze przy trybie 48 przod bedzie szedł zbyt szybko wzgledem tyłu.A zakładac do mostu stara nizsze oponki jak te seryjne 12.00-20 nie ma sensu gdyz ze wzgledu na orzech pogorszysz przeswit (bedzie sie wieszał na orzeszku)

najlepszym mostem od stara byłby od wersji 744 (one maja mała bułe ze wzgledu na zastosowaniu zwolnic w piastach)

Byłby on jeszcze lepszy niz od robura ,ziła czy innych wynalazków

Ale wez wytrzasnij takowy most ,cena kosmos(jest na alle za 13tys hehe )

Edytowano przez maxers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrolnik22    0

o tym wzorze to wiem;d już próbowałem nie raz ale bajki mi wychodzą;D wiem właśnie ta gruszka jest z byt duża no chyba że bym więcej zębów założył w przystawce ale koło obrotów niezależnych u nas kosztuje jakieś 80 zł;d a taki oryginalny tryb cholera wie;d chyba jednak założę ten most od uaza ale on by musiał być na jakimś sprzęgle by nie dostawał zbyt dużych momentów obr. bo pewnie się posypie.

liczę że ktoś z forum ma taki most ze stara i napisze jak to chodzi itd;d

 

 

a co do tych co handlują to sprawa jest prosta ten co ma kupić i tak kupi a ten co ma zrobić zrobi sam metodą tak jak maxers napisał prób i błędów :D

 

 

 

 

a wie ktoś jaki tryb jest w tej c-355 4x4 z rolniczego przeglądu o tych dwóch braciach???

Edytowano przez Mrolnik22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

U mnie tez wybór padł na most uaza(kupiłem za 500zł wiec płaczu nie bedzie) sworzenie wymieniłem na zwrotnicach (na te z łozyskami) oraz dałem nowe uszczelniacze zeby przeguby szybko nie poleciały i powinno troche pochodzic.

Mosty uaz maja w piastacha sprzegiełka wiec w razie nagorszego one pierwsze poleca (koszt nowych ok 100zł ) wiec płaczu nie ma (wymiana równiez prosta bez rozłupywania mostu)

Zreszta sporo ludzi juz montowało na moscie uaza i az tak bardzo nie krzywduja sobie

http://tablica.pl/oferta/c-360-4x4-przedni-naped-ID2uE6D.html#7480c7b32c;r:;s:

 

 

 

Nie pamietam juz jaki Panowie zastosowali tryb w przystawce w tej c355 na moscie stara660 ale raczej to jest teraz mało wazne gdyz oni z tyłu zastosowali oponki wyzsze

(16,9-28)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrolnik22    0

też tak właśnie myślałem że opony są większe... wiec wybór padł na uaz. a jaki tryb w przystawce jesli mam c355? 49z i oponki jakieś 18' czy 20' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj