sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

wladyslaw1    40

@maxers Ja bym wolał zrobić konkretnie i wyliczyć ile tych zębów mam mieć koło w przystawce, zdziwisz się jak 2 zęby zrobią różnicę :). Po drugie nie wiem czy jest tak dużo rozmiarówek opon by można było później korygować. Jak się okaże, że nie będzie takiego romiaru jak potrzeba?

 

@kundys Tniesz ile trzeba i spawasz ot tyle filzofi. Żeby go wzmocnić możesz podspawać kawałek płaskownika tak z 8-10cm w miejscu spawu.

 

@Mariusz-C330M W przystwace są 3 koła bo pewnie jedno nie zmieściłby się w obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

@kundys po co go chcesz skracać? przecież będzie pasował bez skracania. kolega @gintek ma od robura i nie skracał go, chociaż most jest szerszy.

 

@maxers ja niczego nie reklamuje i nie odradzam. zrobisz jak zechcesz. sam zamierzam zbudować napęd w zimę. jest jedna bolączka-prześwit obawiam się tego bo prasowanie zwijarką może potem być problemem.

 

popieram słowa kolegi @wladywlaw1 w poście wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42

Dzięki Wladysław za odpowiedz

pepe ten z Ryk ale przy przystawce? a ile z przodu przy osi przy twoich 18? Z poprzednich postów wyczytałem, nawet buszmen z twojego, juz nie wiem na której stronie ale pisałeś, oroburze i starze tam, że przy roburze do przystawki 49z koła 85-90, a do 51z 90-96, robur ma przełożenia 5.166, natomiast uaz przy 8-41 ma 5.125 wydaje mi się że to naprawdę nieznaczna różnica więc przy 49z koła 7,5 18 byłyby ok, z resztą jest jakas tolerancja. jak sądzicie?

Komplet z Ryk jest dobry ale ta przystawka mi nie pasuje, dlatego też chodzi mi o zetorowską...

Edytowano przez kundys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni    0

Panowie.

Robur ma dwie wersje przełożen 5.80 do1 i druga wersia 5.17 do 1

kola o wysokości 90 cm pasują do przełożenia 5.80 i zębatce 51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega Buszmen 11 dobrze mówi. Skracanie mostu to ostatecznośc. Nie jest to zabawa.Należy wziąść pod uwagę gdzie ciągnik będzie pracował, w ziemniakach-redliny, w innych uprawach jeszcze inne wymiary. Weście pod uwagę skracane mosty w tzw.Esiakach. Zawsze po pownym czasie cos się rwie. Ciężko jest uzyskac współosiowośc. Rożnica dwóch trybów ma znaczenie. Przelożenie trzeba przemyśleć. Różnica między osiami musi wynosic od 1-7 %. Przod ma ciągnąć, inaczej może rwac istawiac opory. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy nie montuja rozlanczania przodu? Przecież na szosy to będzie ciężko pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42

Panowie.

Robur ma dwie wersje przełożen 5.80 do1 i druga wersia 5.17 do 1

kola o wysokości 90 cm pasują do przełożenia 5.80 i zębatce 51

Panie Antoni, a nie wie pan jaka przystawka podchodzi do robura o przelozeniach 1.7? oczywiscie w zalezności od rozmiaru opon,

czyli przełożenie 5,80 jest szybsze od uaza 8-41 a zębów jest do robura przy 90 kołach 51, więc jeśli uaz ma wolniejsze przelozenia i dałby mu koła 85cm to mogłoby to pracować dobrze szybciej przy trybie 49z czy 51z? bo juz się w tym gubie z tymi trybami i kołami... jak dam większe koła to przystawka powinna mieć więcej zębów czy mniej?

jeszcze jedno Panie Antoni jakie procentowe wyprzedzenie kół było w tym napędzie od robura co pan wczesniej napisal?

maxers działasz cos w strone napędu?

Z tego co analizowałem koła mniejsze z przodu czyli 18 7.5 mogłyby się sprawdzić... dobrze myśle?

Edytowano przez kundys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemot76    2

Średnice przednich kół można wyliczyć z poniższego wzoru :

 

 

dp = (z*Ip*dt*1,65) / (It*38)

 

 

gdzie:

dp – średnica przedniego koła

dt - średnica tylnego koła

z- ilość zębów trybu z przystawki ( 49 lub 51)

Ip - przełożenie przedniego mostu( uaz 5,125 lub 4,625)

It - przełożenie tylnego mostu ( c-360 – 20,7556, c-4011 lub c-355 – 18,686)

1,65- stałe przełożenie w skrzyni biegów (między górnym a dolnym wałkiem reduktora)

38 - ilość zębów koła w skrzyni biegów współpracującego z trybem w przystawce

Edytowano przez kemot76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Panie Antoni, a nie wie pan jaka przystawka podchodzi do robura o przelozeniach 1.7? oczywiscie w zalezności od rozmiaru opon,

czyli przełożenie 5,80 jest szybsze od uaza 8-41 a zębów jest do robura przy 90 kołach 51, więc jeśli uaz ma wolniejsze przelozenia i dałby mu koła 85cm to mogłoby to pracować dobrze szybciej przy trybie 49z czy 51z? bo juz się w tym gubie z tymi trybami i kołami... jak dam większe koła to przystawka powinna mieć więcej zębów czy mniej?

jeszcze jedno Panie Antoni jakie procentowe wyprzedzenie kół było w tym napędzie od robura co pan wczesniej napisal?

maxers działasz cos w strone napędu?

Z tego co analizowałem koła mniejsze z przodu czyli 18 7.5 mogłyby się sprawdzić... dobrze myśle?

 

Przelozenie 5,8 nie bedzie szybsze od uaza 8/41 bowiem ono ma 5,1 a jeszcze szybsze bedzie na 8/37 bo 4,6.

Im wieksze przełozenie oraz wiekszy tryb w przystawce tym cały układ wolniejszy ,mozna przyspieszyc w pewnym % dajac wyzsze kola.

Jesli zastosujesz wiekszy tym wolniej bedzie krecił sie wał napedowy

Co do mnie tryb mam juz (tego niewykorzystanego 51z) teraz mysle co z nim zrobic (mysle nad dorobieniem przystawki z blachy na poczatek)

Srednica wewnatrz tryba wynosi 34mm, poloska pełna od zuka ma 35 wiec moze na tym cos by sie wymłodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42

tak nie będzie szybsze, pomyliłem się, tylko wolniejsze... kemot dzięki za wzór,jeśli dobrze policzyłem, to nic by z tego nie było bo srednica wychodzi 746mm... pomyłka była wczesniej, jeśli wzór jest dobry to 16" 7.5 ,które mają 80 cm miałyby ok 7% wyprzedzenia, czyli byłoby ok

Edytowano przez kundys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemot76    2

Wg. katalogu GOODYEAR średnica opon 14.9-28 wynosi 1,344 m, a MITAS podaje 1,365 m. Odpowiednio obwód toczenia 4,033 m i 4,111 m

Edytowano przez kemot76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie w RPT nr. 10/2012 jest o dobieraniu opon. Te 7% podają, że to już jakby granica bezpieczeństwa. Właściwie uklad będzie funkcjonowal w granicach 1-3%. Weżcie w obliczeniach stan swojego ogumienia-średnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42

Te 7 % to ile by było przejechanych centymetrów? Jaki obwód ma tylne koło w 60?

 

7% to wychodziłoby jakieś 17cm przy zębach 1 i kole przednim 80 cm 16-7.5 a tylnie liczylem, ten większy rozmiar opona z tylu uwzględniałem w obliczeniach czyli 1365

przy 52z wyjdzie jakies niecale 4% wyprzedzenia... i kołach przednich

80cm srednicy

Edytowano przez kundys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemot76    2

Nie, w praktyce go nie stosowałem.A wzór wyliczyłem sam, po analizie przełożeń w skrzyni biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

I jak koledzy dzialacie coś w temacie?

Bowiem ja mam juz gotowa przystawke na 51z teraz tylko rozgladam sie za mostem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

przystawkę składałeś na oryginalnych częściach? jaki koszt?

Kupiłem gotowa przystawke za 1500zł

Majac 60tke (czyli wolniejsza na zwolnicach) przystawke na 51z to jaki most uaza (na obu rodzajach przelozen czyli 8/37 i 8/41) moglbym zastosowac rozmiar opony ?? )

Czyzby bedzie wychodzic cienko (zbyt niski profil opon na zebatce 51)?> W sensie ze pod zwolnice 40tki lepiej by było.

 

 

Srednice opon

7,50-16 803mm

7,50-18 837mm

7,50-20 904mm

Edytowano przez maxers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

najlepiej policz będziesz wszystko wiedział <_<

Z tego wzoru cuda mi wychodza :wacko:

 

Juz nie ,wydaje sie być w miare ok ,moj bład :D

Puki co zostaje teraz wykorzystac w praktyce B)

Edytowano przez maxers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42

ja liczyłem z tego wzoru i cuda nie wychodziły hehe, najlepiej jakby ktoś kto ma most podał dane i byśmy podstawili do wzoru i sprawdzili czy aby wszystko się zgadza, nawet ten kto ma z robura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Od dłuższego czasu śledzę ten temat i cały czas mnie to fascynuje ale ciągle zastanawiam się czy nie kupić np. jakiegoś ruska czy starego zetora z napędem , przecież C -360 można sprzedać za jakąś tam kasę - dołożyć kasę za ten napęd i wyjdzie bez nerwów z drugiej strony chętnie bym spróbował a lubię troszkę pokombinować , ha ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Jesli chodzi o mnie jedziłęm mtz ii jakos to do mnie nie przemawiało ,zbyt toprony i smoczy sprzet...

Za zetora znów trzeba kolo 20 wybulić ponizej raczej bedzie wrak badz do roboty ,wiadomo jak cos dobre to nikt nie sprzeda a jak chce sprzedac do znów ceni sie,a jak cos trefnego to idzie za grosze ,kupi sie po taniosci to potem znów trzeba dokładac i suma sumarów wcale nie wychodzi tak okazyjnie jak by sie wydawało.

Seria tych ursusów nie była zła ,nie ma co im zarzuc,wazne ze tanie sa w utrzymaniu a robote to co ma sie zrobic to równiez sie zrobi tylko troche duzej.Jak ktos w miare kumaty to sam sobie ze wszystkim w nim poradzi.

Jedynie co własnie brakuje w tym ciagniczku to przodka

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj