sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

kaaanonier    0

 

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia , ale widziałem że do tego to potrzeba kilka obrabiarek do metalu i trochę specjalistycznej wiedzy , sam bym się tego w życiu nie podjął .

 

 

 

 

dzieki pepe2, a może ktoś wie gdzie kupić taką przystawkę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaanonier    0

pytanie do znających sie.

Czy ten tryb od którego przystawka bierze napęd nazywa się KOŁO STAŁEGO ZAZĘBIANIA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaanonier    0

chodzi o to, że na podstawie tego trybu spróbuję zrobić przystawkę do napędu. Muszę tylko odpowiednio wyliczyć przełożenia żeby koła przednie z tylnymi się zgrywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
afgan4x4    6

Witam. Panowie mam pytanie odnośnie napędu 4x4 do c 360 na szosowych i terenowych,czy ktoś rozwiązał już ten problem aby działał również na terenowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

Dolny wałek i koło przesuwne reduktora podobnoż trzeba wymienić na zetorowskie i chyba tyle ale nie jestem pewien bo zrezygnowałem z robienia napędu na terenowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

poratuje mnie ktoś jak zrobić tę przystawkę do napędu?

Ponoć od zetora jakiegoś tam pasuje przystawka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Witam. Panowie mam pytanie odnośnie napędu 4x4 do c 360 na szosowych i terenowych,czy ktoś rozwiązał już ten problem aby działał również na terenowych?

 

kolega @gintek w swojej 40 ma taki napęd. jak dobrze pamietam to wycięta jest dziura z boku skrzyni w okolicach mostu i tam zamocowana jest przystawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Witam

czy orientuje się ktoś jaki tryb siedzi w przystawce od zetora 5748

Pytam ,gdyż zakładam taki kompletny naped do mojej 60tki jest problem ,mianowicie w mojej przystawce jest na ogol powrzechne kolo zebate na 51zęby ,lecz niestety nie idzie jej przykreic do obudowy skrzyni biegów/

I teraz nie wiem czy sprawe załatwi tryb na 49z czy trzeba bedzie przekładac tryby w skrzyni równiez na zetorowskie.

Dziekuje z góry na odpowiedz.

pozdrawiam

 

 

Co do przystawki to idzie złozyc z czesci .(o ile podpasi od 7045/7245)

do niej mozna kupic praktycznie wszystkie elementy.

Edytowano przez maxers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Kolego nic ci nie da zmiana trybu z 51 na 49 jezeli chodzi o wysokość poniewaz srednica tych zębatek jest taka sama jak ja montowałem przy swoim to dorabiałem dystans grubości 10 mm i masz problem rozwiązany i trzeba jeszcze powiekszyc otwor w skrzyni na boki bo inaczej nie będzie pasowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bos124    0
bezeta10    11

Kolego od jakiego zetora masz napęd , jaki rozmiar opon przod i tył i jakie masz koło zębate na przystawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bos124    0

Jeśli chodzi o kabinę to full opcja od Naglaka

Kolega bezeta10 pyta typ zetora , to 5748 opony mam 12,4x32 tył i 9,5x24 przód (opony tylne odpowiadają rozmiarowi 14,9x28)

W przystawce jest 49 zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Kolego Bos i wszystko Ci sie zgrywa bo orginalnie są 8,3-24 przy 355 i 4011 mogą być problemy jeżeli nikt nie grzebał w zwolnicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bos124    0

Faktycznie napęd kupiłem z kołami 8,3-24 ale wydawało mi się że przód kręci się za wolno i zmieniłem na 9,5x24 i teraz jest ok, w zwolnicach nic nie zmieniałem.

Edytowano przez bos124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

kolego wydaje Ci sie ze kręcił sie za wolno na 8,3 a jak założyłeś 9,5 to powinien sie jeszcze wolniej kręcić albo cos kolego kręcisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bos124    0

Kolega bezeta10 jawnie na forum się ośmieszasz dobrze się zastanów - specjalnie dla ciebie tłumacze: skoro profil opony się zwiększa to automatycznie obwód też czyli przy jednym obrocie koła dystans przejechany się zwiększa ....... i bez głupich docinek proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Witam. Bardzo mi zależy na tym aby mieć taki przód ponieważ mam bardzo ciężkiego tura który co chwilę wybija mi przód. Jaki jest koszt zamontowania oraz gdzie zakładają jestem z wlkp. z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42

Witam

zastanawiam się nad napędem, myślałem nad kupnem gotowego z mostem od uaza, nie ma obaw że jest za delikatny? najlepiej jakby wypowiedzieli w tej kwestii Ci co mają takowy przód albo pokrewny :). oczywiście ciągnik bez tura, Myślałem nad tym napędem z Ryk. tam jest umieszczona oryginalna oś na moście uaza, martwi mnie wcięcie na "gruszke" czy aby nie będzie słaba w tym miejscu? i jeszcze jedno, trzeba wycinać skrzynkę akumlatora? jeśli tak to gdzie go umieszczaliście? myśle dać koła 18, jaka byłaby cena samych felg? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj