sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

tomi382    99

Przy frezie który wchodzi w pokrywę piasty.

Dodam że stare piasty były na wzór typu 8145 tzn były dwa krzyżaki przez co był lepszy skręt, teraz w obydwóch kołach są założone od 7045 i właśnie teraz pękają przy frezie bo wcześniej w oryginalnych poszły te łączenia od krzyzaków. Po zmianie na półosie 7045 jest mniejszy skręt bo to wygląda jak wałek przekaźnika mocy

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

A co ze sprzegłem na wałku atakujacym powinno zadziałac i nie powinno zerwac. Przy starych przegubach skret jest taki sam jak bez napedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

kolego takie małe pytanko. jak w most od 5748 upchałeś półośki od 7045. one są o wiele grubsze. no i jeżeli dobrze zrozumiałem to nie ukręcają ci się półosie tylko wałki koła. półoś jest umieszczona od kosza satelit do krzyżaka, a od krzyżaka w piastę wchodzi wałek koła. to jeśli możesz sprecyzuj nam co dokładnie ci się ukręca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

most robura latwo zwezic bo jest skrecany,jak chcesz liczyc przelorzenia to sprawdz przekladnie glowna robura bo sa dwa rodzaje,a od zetora seri 52.. 72.. przystawka nie podejdzie, bo zetor ma inna skrzynie chyba że ze starszego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Przystawka moze byc od 5945 , 5745 , 5748 tylko przy pierwszej trzeba grubszy dystans midzy przystawka a skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe bo jak robilem u siebie to c355 po odkreceniu dekla pod skrzynia mial dostep tylko do jednego kola reduktora, w zetor seria 52.., 72.. otwor jest szerszy widac to samo kolo reduktora co c355( w zetor sa tam skosne zeby) ale jest jeszcze miejsce na dodatkowe z ktorym zazebia sie przystawka napedu4*4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

kolego takie małe pytanko. jak w most od 5748 upchałeś półośki od 7045. one są o wiele grubsze. no i jeżeli dobrze zrozumiałem to nie ukręcają ci się półosie tylko wałki koła. półoś jest umieszczona od kosza satelit do krzyżaka, a od krzyżaka w piastę wchodzi wałek koła. to jeśli możesz sprecyzuj nam co dokładnie ci się ukręca...

Grubsze ale frezy pasują i to się liczy. Skręt jest mniejszy na tych przegubach a sprzęgło na wałku atakującym?? Pierwsze słyszę bo u mnie takiego czegoś nie ma. I czy wogóle coś takiego jest. Półoś jest ccała od satelit do piasty koła ale niech ci będzie - ukręca przy kole przy frezie. poprostu pęka jakby piłą ucięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

tomi382 frezy pasują a jak reszta? osadzenie na łożyska itp.... ale mniejsza z tym. jak się ukręcają to znaczy że marnej jakości te osie, albo za szerokie opony na felgach...

co do sprzęgła przeciążeniowego w przednim moście to ten bajer był w mostach typu ciężkiego (od 59xx w górę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

No wiecie nie jest to przystosowane do napędu w 60-tce :) Wszystko może paść :) Mam prośbę. Może ktoś ma zdjęcia jak jest przedni napęd zamocowany już w ciągniku ? Trzeba coś zmieniać ? :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

tomi382 frezy pasują a jak reszta? osadzenie na łożyska itp.... ale mniejsza z tym. jak się ukręcają to znaczy że marnej jakości te osie, albo za szerokie opony na felgach...

co do sprzęgła przeciążeniowego w przednim moście to ten bajer był w mostach typu ciężkiego (od 59xx w górę).

Most tak samo mocowany jak zwykły ;)

A opony oryginalne 9.5-24. Kolego nie wierzysz to wyjmij szklaną kulę i mnie olśnij bo innaczej dalej będziesz mówił że cienki przód jest the best. Ta półoś pasuje wszystko luks, pisałem że w starych pękły krzyżaki a w nowych same wałki. Ciągnik z turem to chyba może się zdarzyć dlatego odradzam ten typ napędu do tura. Preferuje ciężki przód od 5948.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

a jak wygląda kwestia wspomagania w napędzie 4X4?


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

... a już się bałem, że przez te przeróbki miejsca na siłownik zabraknie..


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Ja u siebie bede montował siłownik tak jak jest w nowszych Zetorach z dwustronnym tłoczyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

hmmmm.... Ciekawe..

 

tego nie brałem pod uwagę...

 

Myślałem nad "klasycznym" rozwiązaniem..


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jak do spawasz jakiś trzpień gdzieś pod przodkiem to założysz poprzecznie i orbitrol do tego i kręcisz jak w pandzie z funkcją City :D B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Wspomaganie juz mam na orbitrolu a siłownik bedzie zamontowany do most w miejsce drazka poprzecznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Panowie mam pytanie do osob ktore zamontowały przedni napęd czy po montazu sprawdzaliscie obwod koł , i jaka jest roznica w obrotach miedzy przodem a tyłem. Przy oponach 14.9-28 obwod mamy 4286 a przy oponach z przodu 8.3-24 obwod mamy 3168 czyli w przyblizeniu przod powinien wykonywac 1,25 orotu do jednego obrotu koła tylnego.

Edytowano przez bezeta10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisales to 1.35 a silownik dwustronny odradzam! bardzo ciezko jest go zamontowac we wlasciwym miejscu, zle bedzie dzialac ukad kierowniczy tzn kola prawe i lewe nie beda sie skrecac odpowiednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... przedni napęd do c360??? Jak to się ma w praktyce???

 

Bo moim zdaniem to krzyżówka muła z osłem ;)


Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

FunJohnDeere lepsza c-360 4x4 niż buble JD prosto z Indii. Już miałem kupić JD serii 5 ale nawet mi przedstawiciel odradził... Podobno lepszy by był belarus. Tak samo cieknie ale idzie twardo do przodu.... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co masz kolego przeciw przedniemu napedowi w -60 bo nierozumiem Twojej aluzji.?????

 

Poprostu to tylko 55 km z czego 15 cieka po łące :D

 

A tak wogule to od czego ten napęd miałby być? ? ?

 

FunJohnDeere lepsza c-360 4x4 niż buble JD prosto z Indii. Już miałem kupić JD serii 5 ale nawet mi przedstawiciel odradził... Podobno lepszy by był belarus. Tak samo cieknie ale idzie twardo do przodu.... pozdro

 

A z Tobą kolego się kłócił nie będe, bo doskonale wiem na jakich podzespołach są składane "Made in Pekin" ;)

Edytowano przez FunJohnDeere

Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj