sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

@seweryn20- też prawda z tą żywotnością. Przy zwolnicach grucha i półosie są też mniej obciążone niż w zwykłym moście.

Prędzej reszta flaków padnie w kilkudziesięcioletnim ciągniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Długie półosie mają większe obroty ale przekazują mniejszy momęt bo przy piastach jest przełożenie. Dla tego chyba 100% ciągników i koparek, samochody ciężarowe i maszyny budowlane mają przednie mosty ze zwolnicami.

 

Z honkerem też dał bym sobie spokój. To jest tylny most z żuka. Założyli do niego zwrotnice i zmienili uzębienie w dyferencjale. Lipa.

 

Pacz jak się bawią pepiki. Są tam ciągniczki na mostach pragi.

 

 

 

Tutaj widać przedni most Pragi.

 

 

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

ale ja nie zamierzam zakładać tura do 360 3p, chodzi on głównie z rozsiewaczem, kombajnem do buraków i w transporcie, lekkim, głównie dwókółka

tyle to most od honkera to by wytrzymał, tylko nie wiem jak przełożenia i kierunek obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczacza1    0

Koledzy znalazłem napęd z zetora pasujący do c360 tylko mam taki problem, że ten Zetor miał z tyłu koła 16,9 r28, a w c360 są 14,9 r28 i nie wiem czy będzie zgrywał się przód z tyłem i ewentualnie jak to można zgrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtryb14    0

Koledzy znalazłem napęd z zetora pasujący do c360 tylko mam taki problem, że ten Zetor miał z tyłu koła 16,9 r28, a w c360 są 14,9 r28 i nie wiem czy będzie zgrywał się przód z tyłem i ewentualnie jak to można zgrać?

pomijając wielkość kół musisz jeszcze zwrócić uwagę na zwolnicę w twoim ciągniku , ponieważ występują zwolnice o dwóch prędkościach , więc pamiętaj o tym bo inaczej rozwalisz skrzynie biegów ... a jaką ma ten zetor od którego załatwiłeś napęd ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedni napęd do Ursusa C-360:

-co o nim sądzicie,

-ile może kosztować

-czy wszystkie c-360 mają wyjście pod przedni napęd

?????????????????????

przedni napęd na allegro do c-360 widziałem za 800 zł tylko brak wału i przystawki


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczacza1    0

Kolego mtryb14 ja mam dokładnie model c355 na tych szybszych zwolnicach, jaki jest model tego zetora to nie wiem.

A da się jakoś sprawdzić tryby w napędzie czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregu1203    0

a jakie inne części mogę dopasować od innych ciągników takie jak podnośnik,silnik,tylni most,i inne proszę o radę :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bos124    0

Zetor serii 5711 i 5745 oraz 5511 i 5545 to jest praktycznie to samo co ursus c-355,ursus c-360 po za tym zetor tak produkował traktory że można praktycznie dowolnie konfigurować starszy model z młodszym kwestia pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer2    0

Koledzy znalazłem napęd z zetora pasujący do c360 tylko mam taki problem, że ten Zetor miał z tyłu koła 16,9 r28, a w c360 są 14,9 r28 i nie wiem czy będzie zgrywał się przód z tyłem i ewentualnie jak to można zgrać?

słuchaj nie ma z tym żadnego problemu, dobierasz rozmiar opon lub ewentualnie wymieniasz tak zwane koło talerzowe,życzę powodzenia przy pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

Witam, jestem posiadaczem ursusa c360 od kilku miesięcy.

Od początku kupowałem go z myślą o modernizacji, mianowicie o założeniu do niego przedniego napędu. Czytałem w Internecie, jeździłem do ludzi, którzy posiadają takie ciągniki i pytałem, o wady i zalety, o namiary na „producentów”. Decyzja zapadła napęd od uaza.

Dlaczego, bo najtańszy. Niektórzy piszą, że za delikatny. Osobiście rozmawiałem z Panem, który użytkuje ciągnik z takim napędem i nie skarżył się. Dodatkowo Pan od którego kupiłem napęd również używa go w swoim ciągniku dodatkowo z turem i wszystko działa i wytrzymuje. Waga zestawu to na oko 200-250 kg most+przystawka+wał+koła. Napęd jest załączany i rozłączany z kabiny przy pomocy dźwigni. Kosztował 4100 zł.

Ile będzie kosztowała robocizna nie wiem ale to będzie robił znajomy plus dodatkowo jeszcze kilka drobnych rzeczy ale nie powinien zedrzeć. Pytałem o to ile zyskał na uciągu z przednim napędem. Nikt nie odpowiedział mi na to pytanie oprócz Pana, który dla mnie ten napęd zrobił. Mianowicie podał przykład z orką zimową z obornikiem na polu. Bez przedniego napędu obroty silnika 2200-2400 koła mieliły, te w bruździe jeszcze szły ale te po caliźnie całe oblepione i tylko stwarzały dodatkowy opór. Po założeniu przedniego napędu 1500-1700 obr/min czyli mniej więcej tyle kiedy jest największy moment obrotowy(przynajmniej wg. instrukcji obsługi c360). Czyli zużycie paliwa spada, nie wiadomo o ile ale spada no i silnik nie jest katowany. Jak już napęd będzie założony i próba będzie wykonana wrzucę kilka fotek i podzielę się wrażeniami.

A co do argumentów typu, że nie wytrzyma i lepiej dołożyć trochę i kupić coś z oryginalnym napędem to Panowie nie oszukujmy się ale nie ma tańszego ciągnika w naprawach. A poza tym większość napraw można wykonać samemu czy z pomocą sąsiada. A części zamienne tanie a poza tym można kupić drugiego za grosze i masz dawcę części.

I na koniec anegdota. Znajomy jeździ tirami po europie i opowiadał, że w Holandii czy Belgii sporo jest c360 i to z przednim napędem(nie wiem czy fabryczny czy dorabiany). Błotniki zgnite, maska zgnita a on dalej jeździ. A jakbyś chciał odkupić od nich to cię wyśmieją. A poza tym nie ma za wiele ogłoszeń sprzedam, c 360 4x4(żeby nie powiedzieć, że nie ma wcale). Oczywiście ktoś powie bo jest ich mało w Polsce i dlatego nie ma ogłoszeń. No tak ale jakby ktoś był niezadowolony z c360 4x4 to by raczej chciał sprzedać, a tu cisza. A poza tym coraz więcej ogłoszeń sprzedam przedni napęd do c360. Jest popyt jest podaż. Daje to panom pod rozwagę. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

za granicą można powiedzieć że ich szanują poza blacharka itp. ponieważ ich nie sprzedają a w polsce niektórzy narzekają


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr119    49

jeśli chodzi o orkę zimową to te ciągniki posiadają taką funkcję jak ''dociążanie''i ciągnik nie mieli ;) i w czym jak w czym przedni napęd bardzo pomaga w sterowaniu B) ps. dominik czekamy na zdj :D

Edytowano przez piotr119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Mozna tez upuscic powietrze i/lub zalac detki wodą (+300kg na tylnej osi na pewno nie jest bez znaczenia) + w orce, tak jak piszesz, dociazanie lub orka bez kółka + sprawna blokada. To sa podstawowe metody zwiekszania uciagu w C-360 ale chyba mało kto z tego w praktyce korzysta. Wszyscy by chieli przedni naped.

Edytowano przez mlody28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

oczywiście zalanie dętek wodą dociąży i pomoże ale sprawdza się tylko przy najcięższych pracach polowych a poza tym jest czasochłonne.a 4x4 z dociążonym przodem załączasz kiedy potrzebujesz.oczywiście montaż kosztuje.ale ciągnik będzie z nim pracował kilkanaście lat minimum i ta inwestycja zwróci się prędzej czy później.a zepsuć to się może most, którego koszt nie jest duży, a skrzynka/przystawka to odlew żeliwny i kilka trybów odpowiednio dobranych na podstawie obliczeń przy których potrzebne są informacje takie jak:1.ile zębów ma tryb w zwolnicy (56 albo 57),2.i jakie koła będą z tyłu i z przodu, proste jak budowa cepa.i każdy się pyta czy jest sens montować przedni napęd do c360.a do nowych ciągników nawet o mocy zbliżonej do c360 czyli około 50 KM montują przednie napędy.w ilu gospodarstwach do tej pory było i pewnie będzie nadal, że c360 i pochodne są głównymi ciągnikami,które będą pracowały do końca swoich dni.Dlaczego nie ulżyć im i nie założyć 4x4?A jestem przekonany,że zużycie paliwa może być zredukowane przy 4x4 a i opony z tyłu będą się wolniej zużywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

Jak dla mnie wystarczą 3 rzeczy:1.przedni napęd, 2.wyciszenie wnętrza, 3.wspomaganie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawel2000    0

witam. temat przedniego napędu do c-355 został szczegółowo opisany w grudniowym numerze Rolniczego przeglądu technicznego

wszystko szczegółowo opisane, most od stara "pszczoły" koszt całkowity tylko 2000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

koledo ppawel2000 mam prosbe czy moglbys zrobic mi skan tego artykulu??


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj