sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

lukash0    2

napęd włączasz i wyłaczas kiedy chcesz masz dźwignie do tego przystawka jest dopasowana tylko jak masz włączony przodek to nie możesz jezdzic na terenowych a naped jest właczany tak jak blokada z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korekcja uzebienia to temat zaawansowany wiec go narazie pomiń. wazne jest przelozenie a to zalezy od rodzaju zwolnic, w 360 mozesz miec polos 11 lub 12 zebow i odpowiednie do tego kolo zwolnicy, musisz byc pewny jakie masz. musisz znac przelozenie mostu bo i to jest rózne, most terenowy robur jesli dobrze pamietam na ataku ma 6 zebów a szosowy 7zebow, reszte trzeba wyliczy nie jest to trudne, w moim przypadku udalo sie wykorzystac gotowe zebatki ze skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3

ja wiem, wyliczyc przelozenia jest proste, ale wykonac przystawke domowym sposobem juz nie. Tu nie robi sie na oko:) a tak w ogole to czytalem ze kolo do przystawki robia za 5 stow. Ja na allegro dzisiaj widzialem cala przystawke za 500, przykrecac i jechac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... przykrecac i jechac:)... tylko ze to jest do zetora to kolo zebate w zetorze wspolpracuje z zupelnie innym kolem. do 360 to nie podejdzie chodz roztaw srób w odudowie pasuje, ale kolo zebate bedzie przesuniete za bardzo do tylu i jest za duze o ile dobrze pamietam w 360 do glowy zeba jest 46mm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni    0

Witai.Tryb w przystawce do 360 musi wystawać do góry 48 mm.Ja tak zrobiłem i jest dobrze.

Można z przystawką od zetora pokombinować w ten sposób zrobić z blachy 8mm taką wielką płytę montażową i między

przystawką wszystko razem przykręcic.Tylko czy da sję to wszystko uszczelnic.

Ja zrobiłem przystawke do 360 z pocientej blachy 8 mm wszysko pospawałem obudowy łożysk z rury grubościennej

w środku 68mm z zatoczenjem na symeryng 72mm.Wełek jest z półośki od 330 sprzęgiełko widełka i

dzwignja od włanczanja blokady 330 tryb 48 zębów jest taki w skrzyni biegów 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3

No jesli trzeba tylko odsunac od korpusu przystawke, to nie jest to jakis problem. Tu chodzi o to, by obroty zgrywaly sie dla obu osi. Trzeba kombinowac.

 

 

@Antoni

 

uważam, ze uszczelnisz wieksza dawka silikonu, albo podlozyc jeszcze uszczelke i na silikon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom82    0

witam wszystkich zainteresowanych tematem c-360 4x4 od niedawna mam takie cudo.Teraz to zupełnie inny traktor . Oczekuje opinii od innych użytkowników tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

mam zamiar robić c 360 4x4

 

polecam bardzo to jest łatwe

znam pare osób które mają ten traktor i bardzo sobie chwalą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junior2585    0

witam! mimo wielu komentarzy że silnik za słaby, skzynia nie wytrzyma uważam że to nie prawda. a czy wykonując orkę na zimę 60-ka nie dostaje w d...e jak sie grzebie na tylnym napędzie. ile więcej paliwa sie wypala przy takim poślizgu koła??? mając przedni napęd poprostu idzie do przodu i jestem pewien że drugim biegu spokojnie da sobie rade. silnik wcale nie jest taki słaby. tylko koszt przeróbki jest troszkę wysoki. ale przeliczywszy to nawet na straty w paliwie wywołanym poślizgiem jednej osi - WARTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

nic się nie powinno dziać a przedni napęd ulży ciągnikowi a nie go obciąży, tylko trzeba pamiętać że to jest dalej 60 a nie ciągnik o mocy 150 koni i nie dawać mu automatycznie większych maszyn bo w tedy na pewno się rozpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junior2585    0

koledzy może ktoś ma namiary za samochód marki UAZ. może być bez silnika oby mosty, skrzynia i reduktor były.

chce zrobić napęd w c360 z przedniego mostu uaza. wie ktoś może jak to chodzi. widziałem zdjęcia ursusa na mostach UAZowskich

gdyby ktoś coś wiedział

gg 6210120

junior2585Wpoczta.fm

Edytowano przez brzozak2
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junior2585    0

witam kolegę.czy ten ursus na zdjęciu w twoim profilu jest twój? jeśli tak to czy możesz zdradzić parę szczegółów co do montarzu napędu i części?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

witam! mimo wielu komentarzy że silnik za słaby, skzynia nie wytrzyma uważam że to nie prawda. a czy wykonując orkę na zimę 60-ka nie dostaje w d...e jak sie grzebie na tylnym napędzie. ile więcej paliwa sie wypala przy takim poślizgu koła??? mając przedni napęd poprostu idzie do przodu i jestem pewien że drugim biegu spokojnie da sobie rade. silnik wcale nie jest taki słaby. tylko koszt przeróbki jest troszkę wysoki. ale przeliczywszy to nawet na straty w paliwie wywołanym poślizgiem jednej osi - WARTO.

Dołączam się do kolegi. Mam 5748 to jest coś w stylu c-4011 ale bliżej c-355 i stwierdzam że do pola się nie nadaje zbytnio. Przy turze jest ok ale jeżeli ma coś ciągnąć to ten silnik jest za słaby zdecydowanie. I do 360-tki Stroje.Bazos.sk - Inzercia stroje - Predni hnana polecam właśnie ten napęd. Jest to oryginał i bez przeróbek spasuje do wszystkich ursusów od 4011 do c-360. I po co się męczyć i dorabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Witam. Mam pytanie jak jest z promieniem skrętu takiego ciągnika, oraz czy roztaw kół jest standartowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bos124    0

Witam .Mam pytanie do "tomi382" piszesz że masz Zetora 5748 , ja mam c-355 i kupiłem do niego oryginalny napęd od właśnie takiego Zetorka ,wszystko pasuje do 60 pikobelo .Pytanie mam jakie masz rozmiary opon.Na moim napędzie jest 8,3x24 - i niewiem czy 14,9x28 będzie zsynchronizowane .Niektórzy piszą że niema trybu w skrzyni to NIEPRAWDA tryb jest,problem jest tylko taki że, trzeba wymienić pokrywe rozrządu na zetorowską,co za tym idzie trzeba założyć pompe do wspomagania bo na pokrywie jest otwór na nią co za tym idzie przenieść wlew oleju na pokrywę popychaczy.Jest jeszcze sprawa z przystawką trzeba dorobić podkładkę dystansową jdyż tryb za wysoko wystaje.Za 2 tygodnie zacznę go zakładać to zrobię zdjęcia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz racje tryby w skrzyni sa, tylko sobie pokrec nimi i policz obroty na biegu tenrenowym i takim samym szosowym a sam sie przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

A ja dalej uważam że zamiast kombinować z c 360 lepiej sprzedać i kupić ltz55.za 20 tys stosunkowo młody ciągnik się kupi oryginalny nie kombinowany przedni napęd wspomaganie i owiele lepsze cięgnik niż c360.wiem co mówie bo mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frabrne    0

jako pierwszy przeprosić, bo nie mówię po polski, więc używam Google Translate, jestem autorem tego artykułu użyliśmy frontu URSUS większości starych wojskowych samochodów ciężarowych części GMC jest zaznaczone na czerwono na szóstym obraz, oznaczone czzarny części starego TAM 4500 samochód wytwarzania słoweński, mogą być używane tylko most GMC ale jest wielki promień skrętu. Tutaj możesz zobaczyć Ursus, który używa gazu jako paliwa URSUS - Page 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekvet    11

A ten napęd to gdzies słyszałem że na biegach polnych to nie chodzi tylko na biegach drogowych to prawda ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj