sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sylwek23111    330

dzięki kolego za chęć pomocy, no to jeszcze sprawdzi sie. teraz juz wiem czemu ten temat ma tyle stron. trzeba zrozumieć zasady działania, ilości zębów, wysokości kół, zwolnice, przełożenia mostów i wtedy można coś działać na własna rękę. Teraz jaki prolem mnie napotyka to taki czy warto dać za napęd ponad 2000zł. niby zbawienny by był do mojego tura, do głównego ciągnika od ciężkich robót. i drugi argument za jest taki że przyjemnie cos takiego wykombnować ;) godziny w garażu ;)

A mam takie pytanie, nie chciał by któryś z użytkowników(gdyby już z tym 4x4 doszło do skutku) kupić kół przednich takich jak mam w awatarze? Dębica 10/75-15,3, używałem je przez rok. praktycznie nie widziały asfaltu, koła są naprawdę w świetnej kondycji, ani najmniejszych pęknięć ani żadnych przecięć czy coś. nawet kapcia nie złapałem na nich nigddy chciał bym za kompletne koła 750zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

most kupisz za ok 1000, koła z dobrą opona ok 300-400 sztuka, tryb 48z to koło obrotów niezależnych wom z c-360, reszta jak piszesz własna rzeźba. ja odpusciłem sobie 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

kollego @Buszmen11, a nie wiesz czy jest jeszcze jakieś koło z tym samym modułem zęba a z ilością zębów od 45-48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz72    2

W którym miejscu w skrzyni biegów

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni    0

Tryb 46 z nr kat.80185062

tryb 45z nr.kat 83185062

oba koła zebate sa to koła posrednie sa w skrzyni biegów ciężkich ursusów i zetor

napędzaja przystawke od napedu przedniego mostu

 

te koła nie występują razem tylko osobno w zależności od wielkości przednich kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Witam pany. Jest error. Opony 16.9-28 które mam są jakieś zaniżone i w ogóle w porównaniu do teorii.

kormoran prawy ma promień od ziemi do środka piasty 65cm. lewe stomil ma 67cm. ok więc mierzymy obwód. L=6.28x65 L=408cm zmierzyłem na betonie i obwód mam 365cm a nie 408,2cm tego koła. a Lewe koło ma 395cm obwodu a wg obliczen ma mieć 420.76 cm. więc panowie komu wierzyć matematyce czy realiom? Różnice są zbyt duże. Bo obwód nowej opony 16.9-28 wg obliczeń jest równy 495cm. Co wy na to.

Edytowano przez sylwek23111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

a to dobre, az niemozliwe ze takie rożnice w tych wymiarach,a obydwie opony mozna by powiedziec ze markowe a nie jakies hińskie a obydwie nowe? czy nalewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

niewiem jak do tego by podejsc,alechyba bym bral wymiar nowej opony jak juz , bynajnmiej ja tak robilem chociaz moje sa sporo zuzyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi03    0

sylwek23111

 

mi się wydaję że

obwód koła mierzy się ze wzoru 2π r z czego liczba π jest równa 3.14159265359... to część tej liczby bo ona nigdy się nie kończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

wydaje Ci się? :P no to z tego wzoru wynika 6,28 x r. tak liczyłem kolego :)

 

Tu na filmie (od 10s )widać te opony które mam obecnie.

 

 

 

Edytowano przez sylwek23111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Obwód koła na ciągniku liczy się inaczej. Robisz znak na oponie i na ziemi równo z osią koła, przejeżdżasz ciągnikiem odcinek tek by koło zrobiło pięć obrotów, mierzysz odległość jaka pokonał ciągnik i dzielisz przez ilość obrotów koła czyli pięć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jeszcze, kolego Seweryn, który z wyników należy wziąć pod uwagę, gdy masz na przykład ciągnik z ciśnieniem 0,9 do prac polowych czy do transportu przy ciśnieniu 1,5 lub czy wziąć pod uwagę wymiary nowej opony 16,9x 28 bo każdy z wyników będzie inny. Ma ta opona według danych katalogowych 1435mm średnicy, szerokość 429mm, obwód toczenia 4505,9mm. Na stronie TRELE BORG jest umieszczone, jak obliczyć zgodność napędu pod tematem "mechaniczne prowadzenie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W ciągniku przednie koła przeważnie zużywają się szybciej niż tylne, inaczej się uginają w zależności od obciążenia, stosuje się różne ciśnienia i właśnie dla tego jest tolerancja by przedni napęd pokonywał większą drogę w zakresie 1-5%. Z danymi katalogowymi średnic jest różnie. Co producent to inny wymiar opony i nie jestem przekonany by się tym sugerować do końca. W swoim ciągniku miałem z przodu 11,2R20 a z tyłu mam 18,4R34. Książkowo jest niezgodność rozmiarów i w sumie pasowało. Pchało przód jak diabli, trudno było skręcić na napędzie a w zimie już w ogóle cuda się działy. Wyliczyłem przełożenie, średnice według zaleceń treleborga. Koła kupiłem do przodu większe i ameryka. Nie ta jazda. A tył liczyłem do starej gumy zużytej w osiemdziesięciu procentach. Tak że nie ma się co przejmować stanem bieżnika czy ciśnieniem tylko liczyć i układać według zaleceń a na pewno będzie dobrze.

Co do obliczenia to jest opisane skąd i w jaki sposób uzyskać wartości do wzoru.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Panowie już wiem czemu error się wkradł do obliczeń. średnicę mierzy sie następjąco teoretycznie dla opon 16.9-28

16.9 x cal 2,54 x 70% i mamy wysokość opony 30.05cm

28 x cal 2.54 = 71,12

czyli wysokość teoretyczna jest 30.05 x 2 = 60,1

60,1 + 71.12= 131.22 cm

Obwód= 6.28 x (połowa wysokośći opony) 65.61cm

Ob= 412.03cm

Seweryn dobrze prawi. Polać mu.

A napęd dobrze przeliczyć na ciśnieniu opon tylnych np. 0,7 bar(mniejsza wysokosć koła) i 1.5bar(większa wysokość koła)

Zrobiłem błąd w liczeniu na betonie. bo koło ma 18 klocków i zmierzyłem od 1 do 18 i wyszło 395cm a powinienem zmierzyć od 1 do 19 i wedy wychodzi około 413cm . Więc już rozwiązałem ten problem. Po prostu dane z internetu na temat jak liczyć wysokość koła kłamały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak ciężko wyliczyć poza tym opona 16,9-28 ma profil czyli wysokość boku 85%. Prędzej weź wysokość podaną np. na jednej z aukcji na allegro.

Z tym przeliczaniem cali wysokości opony to jaja wychodzą bo są różnice i ciężko to wypośrodkować.

Przy oponie której średnicę podaje producent 1425.

Obwód wychodzi 4474,5.

A co do ciśnienia. Ileż to roboty sprawdzić obwód przy ciśnieniu 0,7 a potem przykładowo 1,0.

Osobiście zakładam że różnica nie będzie strzału warta ale sprawdzić można.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Dokładnie tak kolego Seweryn. Teraz kwestia jaki tryb najmniejszy moze być w przystawce zachowując moduł zęba. Bo jak średnica koła przystawki bedzie zbyt mała to nie da się ulepić przystawki. A konkretnie o tryb 46zębów mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No tu ci nie pomogę. Nie znam przełożeń a 60-kę z napędem tylko widziałem. Nie wiem co tam wejdzie i jak to wygląda od środka. Jedno co mogę jeszcze dodać do wyliczenia obwodu to wystarczy zmierzyć odległość od osi koła do gruntu przy różnych ciśnieniach. Całkiem wiarygodne dane.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

A no to może ktos jeszcze odpowie na to pytanie. Tak tak, mierzyłem w ten sposób jak piszesz, poza mierzeniem tj pisałes 5 pełnych obrotów koła na podłożu w lini prostej, to ta metoda jest zaraz po niej najwiarygodniejsza. Na małym ciśnieniu mam 63cm a na nabitym 67. A drugie koło jest niższe o 1cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

najmniejszy to bedzie 31z jak zastosujesz oske o grubosci 3cm wtedy odleglosc od korposu skrzyni do oski jest ok 11mm,no chyba ze zastosujesz jeszcze mniejszy jako pierwszy ale wtedy by mosial mu jakies mocowanie wystajace z przystawki zbudowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Seweryna: zmierz proszę przednie koła od swojego ciągnika MTZ 11,2x20 i podaj nam te wymiary. Jeżeli to nie bedzie z mojej strony nadużycie, to poszukaj na necie wymiary tej opony i podaj. Te obliczenia i te wymiary przydadzą się wszystkim korzystającym z tego forum. Zaznacz i oszacuj w jakim procencie te opony są zużyte, bo dziwne rzeczy się dzieją, gdzie opona 16,9x28 jest mniejsza od opony 14,9x28. Skoro wymiary i inne obliczenia nie mają znaczenia to po co te wszystkie dywagacje?? :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie będzie problemem.

Opona 11,2R20 zużycie 60% wysokość 930mm. Na allegro podają wymiar nowej 985mm. Ten sam model i producent który mierzyłem w domu, Voltyra.

 

Wymiar 14,9R28 to Średnica / Szerokość 1345 mm / 390 mm

16,9R28 to Średnica / Szerokość 1425 mm / 445 mm

Dla czego uważasz że pierwsza jest większa od drugiej i o jakie wymiary bez znaczenia ci chodzi?

Dane jednego wystawcy z allegro by były w miarę wiarygodne.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj