sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

maxers    0

Jak dla mnie lepsza zwłoka z zatartym silnikiem niz sam most z kawałkiem blachy za 2/3 ceny zwłoki>(jest w tym przypadku cały ciagnik a nie 1/4 kawałka jego do tego kombinowana,bo w razie jakiejkolwiek awarii słono bulisz bo nie ma do tego czesci)

A tak po za tym to i za 30tys mozesz kupic pieknie wymalowanego z zewnatrz a w srodku wrak...

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruslan    0

Zwłoki z zatartym silnikiem (pewnie jeszcze z łysymi oponami i puszczający olej każdą możliwą dziurą) to nie jest cały ciągnik. To jest skarbonka, do której trzeba dołożyć kolejnych kilka tysięcy złotych i poświęcić kupę czasu, żeby w ogóle zaczęła pracować.

Tak jak piszesz - i za 30 tysięcy można trafić na padlinę, dlatego właśnie ludzie dokładają do swoich, w miarę utrzymanych 60-tek przednie napędy bo wiedzą, że można władować się na niezłą minę. Co do części do dorabianych napędów to wcale nie jest tak źle. Trzeba mieć tylko łeb na karku i odpowiedznie kontakty :)

Edytowano przez Ruslan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Zwłoki z zatartym silnikiem (pewnie jeszcze z łysymi oponami i puszczający olej każdą możliwą dziurą) to nie jest cały ciągnik. To jest skarbonka, do której trzeba dołożyć kolejnych kilka tysięcy złotych i poświęcić kupę czasu, żeby w ogóle zaczęła pracować. Masz w ogóle pojęcie ile kosztuje remont kapitalny silnika?

Silnik to akurat najmniejszy problem,(mam nadzieje ze nie mowisz o takich kapitalnych remontach co robia niektórzy lepiąc i malując je.(silniki na wymiane :)))

...

Tytuł tematu dotyczy jednak troszke czegos innego ,wiec trzymajmy sie jego .

Edytowano przez maxers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ruslan nie osłabiaj mnie powiedz z czym takowy 5245 jest droższy od innych zetorów 4 cylindrówek ...

Jesli robiłes takowym zetorem (5211 -5245 dobrze wiesz ze mocowo gorzej wypada od 60tki ,kwestia wagi),bo cóż po uciagu skoro brak siły) 4skib nie pociagnie chyba ze na piachu badz lubisz bawic sie a nie robic

3 cylindrowy zetor to nieporozumnienie tym bardziej w 4x4 ,jak dla mnie 5245 za te cene to niewypał .(znajomy ma czesto u mnie robimy to cały czas nasmiewałem sie z niego dopuki nie wymienił za silnik od 7711 )

Co do tych 40tys to moga byc i droższe ,wywalic cene to nie wszystko (chyba ze znajdzie sie naprawde jakis napaleniec badz frajer) a sprzedac jego to drugie ...

za 14-15 kupi sie zetora 4x4 do roboty ale napewno bardziej opłacalne niz dac 9tys za sam most z przystawka od robura .

Zetorowi 5211 katalogowo brakuje 1KM i momentu ma mniej, a w praktyce jest inaczej. Mój do remontu "góry" przejechał ok.14tys. mtg, sprzegło "padło"{ przy prawie 20tys.. Ile remontów trzeba c-360" Dlatego zetor jest drogi w zakupie, a pługi 4 mogą ciągac oba ciągniki, tyle że podorywkowe. Silnik z moselu 7711 możesz porównywac z silnikem z osiemdziesiątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Zogrzyk2 nie miałem zamiaru porownywac który gorszy a który lepszy bo temat rzeka ,ale dziwi mnie fakt dlaczego 5245 tak trzymaja cene w porownaniu do innych zetorow 4 cylindrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruslan    0

Cały czas wydajesz wyroki co lepsze a co gorsze a jak ktoś ma argumenty mocniejsze od Twoich to próbujesz zmieniać temat... A to napędy zetorowskie lepsze chociaż ciężko dopasować i drogie, a to całego zetora lepiej kupić chociaż droższy i niepewny. Chyba powinieneś zachować dla siebie takie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Raczej to ty cały czas dramatyzujesz i szukasz u kazdego zaczepki oraz sensacji.(nic sensownego nie wniosłes do tego tematu wiec twoje porady rowniez

nie wiele innym przydadza sie ... skoro nie zamierzasz ujawniac tajemnicy firmowej ktoregos z panow konstruktorów .)

Lepsze argumenty powiadasz ,miałes na mysli te swoje mocne... :) a potem ogloszenia ze sprzedaza 60tek po 22-30tys juz widze jak je sprzedaja...

Poprostu napisałem raz i nie chce aby dalej ciagnac tą zbedna debate nie na temat bo kazdy ma inne zdanie i zrobi jak sam uwaza za stosowne ,wiec po coż dalej to meczyc ..

Edytowano przez maxers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruslan    0

Napisałeś raz i nie chcesz dalej ciągnąć tematu bo po prostu nie masz racji. Nie da się kupić taniego, dobrego ciągnika z przednim napędem, który wyszedłby cenowo korzystniej niż własny C-360 z dokupionym napędem od handlarza. Oczywiście można kupić nic nie warty napęd od jakiegoś domorosłego partacza ale jak ktoś ma łeb to potrafi zweryfikować jakość usług - sprawdzić bzdury, które wypisywane są w opisach aukcji na allegro. Można zawsze podjechać i osobiście sprawdzić potencjalnego sprzedawcę ale o tym już pisałem.

Edytowano przez Ruslan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Niech bedzie po twojemu (jesli mam proprawic Ci tym samopoczucie,badz wyzszosc) .Wiekszosc sprzetow jest wysłuzona (chyba ze mało chodzi) a remont na obecnych czesciach pozostawia wiele do zyczenia , (oryginałow za wiele nie zostało i ciezko o nie) a o chinskich wyrobach nie bede wypowiadał sie ...

dotyczy to jednego jak i drugiego przypadku.

Chcesz(inni równiez) to kupuj napedy od handlarza za 9tysi... ^^ (zalezy czy naprawde warto inwestowac takie kwoty w sprzet kilkudziesiecioletni) po za tym

mosty bez zwolnic równiez daja wiele do zyczenia (chodzi o zywotnosc polosi w porownaniu z mostem na zwolnicach),rozwiazanie moze i ok ale cena deczko przeraza (bynajmniej mnie)

(z tym podjezdzaniem nie wiem czy to dobry pomysł .(ciekawe czy dałby cos podejrzec skoro wszystko tajemnice firmowe) :D )

pozdrawiam serdecznie.

Edytowano przez maxers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

witam posiadam napend od honkera z przelozeniem 9 na 41 ,jaka przystawke powiniemem zastosowac zeby zgrywal sie przod z tylem w c 360 zwolnice sa orginal te wolniejsze,wiec jaka przystawka ?i jakie kola? z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Oj myślę ze nie otrzymasz odpowiedzi bo przez całe 65 stron tematu wszyscy tylko udają mądrych i każdy jest specem od napędów ale każdy się tylko kłuci i przemawia a nikt nie dał sensownej odpowiedzi na temat żadnego mostu tak zeby skompletować przodek samemu ;)

 

Średnica koła przedniego (DP) 0,73037279

Średnica koła tylnego (DT) 1,3545

Ilość zebów przystawki (Z) 51

przełożenie mostu przedniego(lp) 4,55

przełożenie mostu tył (lt) 18,686

Stałe przełożenie skrzyni 1,65 1,65

Ilość zebów w skrzyni 38 38

 

Według moich obliczeń korzystając z wzoru który gdzieś pojawił się na forum na 47 stronie powinno wyjść tak jak masz w tej tabeli ale ja się na tym nie znam i jest to czysta hipoteza ;( Na Tablicy był kiedyś ciągnik z mostem honkera na kołach 20 stkach od przyczepy d-46 albo d-47 ale tam była przystawka na 3 kołach....

Edytowano przez uglibugli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekkzg    1

kolego mechanik 79 podaj średnicę kół a podam Ci ile zębów ma mieć przystawka... możesz też np zamontować przystawke z zetora no i dobrać do danego przełożenia średnicę koł przednich zrobisz to mnożąc srednice kola tylnego przez stosunek przełożenia całkowitego przodu do przełożenia całklowitego tyłu gdzieś wcześniej to wszystko opisałem jakby co podaj meila a prześle Ci wzor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekkzg    1

a i przełożenie mostu w 360 wynosi 20,755 a nie 18,686 aha i nie wiem po co stałe przełożenie skrzyni przecież ta informacja jest zbyteczna tak samo ważna jest liczba zębow kola z wałka głownego ktora wynosi 23 a nie koła stalego zazebienia reduktora 38-kolo to w przypadku przedniego napedu jest kolem posrednim a wiec ile zwolni na jednym stopniu tyle samo przyspieszy na drugim więc liczba jego zebow we wzorach sie poskraca.... przełozenie na przystawce obliczymy dzieląc liczbe zebow przysawki przez 23 jeaeli oczywiscie w przystawce jest tylko jedno kolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemot76    2

Janekkzg masz rację, już kilka latek minęło gdy miałem przedmiot Konstrukcje Maszyn i od tego czasu niektóre rzeczy umknęły z głowy , czyli wzór po uproszeniu przyjmie postać:

 

dp= (ip*z*dt) / it*23

 

dp – średnica przedniego koła

dt - średnica tylnego koła

z- ilość zębów trybu z przystawki ( 49 lub 51) przy przystawce z jednym kołem zębatym

Ip - przełożenie przedniego mostu

It - przełożenie tylnego mostu ( c-360 – 20,7556, c-4011 lub c-355 – 18,686)

23 - ilość zębów koła wałka głównego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

a i przełożenie mostu w 360 wynosi 20,755 a nie 18,686 aha i nie wiem po co stałe przełożenie skrzyni przecież ta informacja jest zbyteczna tak samo ważna jest liczba zębow kola z wałka głownego ktora wynosi 23 a nie koła stalego zazebienia reduktora 38-kolo to w przypadku przedniego napedu jest kolem posrednim a wiec ile zwolni na jednym stopniu tyle samo przyspieszy na drugim więc liczba jego zebow we wzorach sie poskraca.... przełozenie na przystawce obliczymy dzieląc liczbe zebow przysawki przez 23 jeaeli oczywiscie w przystawce jest tylko jedno kolo

 

Zaznaczyłem ze piszę te informacje czysto teoretycznie na podstawie wzoru podanego wcześniej jako kompletny laik z matmą na poziomie podstawówki ( no może przesadzam) Ale akurat tutaj chyba nic wiecej nie było mi potrzebne a podstawienie chyba zrobiłem dobrze. A jak już piszesz ze możesz mi podać z jakich trybów zrobić przystawkę to moja konfiguracja to napę z mostu mostu tarpan honker (4,55 chyba) koła od mtz średnica 98 cm i zwolnice 20,7556 wiem ze te koła to trochę przegięcie do tego mostu ale takie akurat mam w domu jedyne co to zastanawiam się czy dać most od honkera czy od uaza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

ja zdecydowalem na most z honkera bo moim zdaniem jest raczej bardziej trwaly i masywniejszy fakt taki ze na to wyglada ze nie taka prosta sprawa z przystawka no ale mam nadzieje ze uda sie to rozgrysc i zrobic poprawnie ;) jak do tej pory dzieki za wasza pomoc zebralem sporo wiadomosci i rozwiazan na ten temat, super tylko ze wiele z tych wiadomosci czy wyliczen na koncu wychodza rozne wyniki :huh: no i teraz montwik w glowie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekkzg    1

najprościej to zapisać w ten sposób

rp=(icp*rt)/ict

gdzie

rp-promień przedniego koła w metrach

rt-promień tylnego koła w metrach

icp-przełożenie całkowite przedniego napędu czyli trzeba pomnożyć przełożenie mostu przedniego przez przełożenie na przystawce przełożenie na przystawce o jednym kole zębatym wyliczymy dzieląc liczbę zębów przystawki przez 23 np gdy zastosujemy przystawkę z zetora to dzielimy 51 przez 23 i mamy ze przełożenie wynosi 2,217

ict-przełozenie całkowite tylnego mostu w c 360 mamy 20,755

przekształcając ten wzor mozemy np wyliczyć sobie jakie musi byc przełozenie na przystawce dla danego mostu i danych kół

mam pytanie ile kosztowac moze w waszych okolicach dorobienie koła zębatego do przystawki???

 

najbardziej czytelny zapis mojergo wzoru to chyba ma postać

rp=(icp/ict)*rt

to co w nawiasie to jest stosunek przełożeń obrazuje nam o ile muszą róznić się promienie kół aby była zachowana poprawość kinematyczna ukladu jezdnego ciagnika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

ok wiemy z tego ze wychodzi 70 pare zebow na tym kole ale takie tam nie wejdzie ,czy mozna ten twoj wzor zastosowac a pozniej ilosc tych zebow jakos poczielic na np 3 kola zebate budujac przekladnie w ten sosob zeby wyszlo jak bys zamontowal takie jedno duze kolo??

 

jesli chodzi o kolo to moge sie dowiedziec ile takie kolo moze kosztowac musze miec tylko wymiar ,no i pytanie czy oficjalnie czy fuszka na boku w tym drugim przypadku taniej ale dluzej trwa moj brat dorabial w tej firmie tryby do skrzyni do forszaja pare ladnych lat temu i jak mu to zlozylem to do dzis chodzi wiec chyba nawet malowiele robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz72    2

ok wiemy z tego ze wychodzi 70 pare zebow na tym kole ale takie tam nie wejdzie ,czy mozna ten twoj wzor zastosowac a pozniej ilosc tych zebow jakos poczielic na np 3 kola zebate budujac przekladnie w ten sosob zeby wyszlo jak bys zamontowal takie jedno duze kolo??

 

jesli chodzi o kolo to moge sie dowiedziec ile takie kolo moze kosztowac musze miec tylko wymiar ,no i pytanie czy oficjalnie czy fuszka na boku w tym drugim przypadku taniej ale dluzej trwa moj brat dorabial w tej firmie tryby do skrzyni do forszaja pare ladnych lat temu i jak mu to zlozylem to do dzis chodzi wiec chyba nawet malowiele robia

 

 

 

Pięknie , tylko 70 zębów to moment na wale będzie 70/51 =1,37 czyli 37 % większy czyli zakładając ( moment na kołach w Nm) jaki będzie na przednim moście ( promień koła statyczny 11.2 r 20 0,45m ( zależy od ciśnienia w oponie i ciężaru na przednią oś )) .

Przyjmijmy nacisk na koła przednie c 360 nie będzie 1200 kg więc jest to 12000 N przy współczynniku tarcia jak po twardym rżysku około 0,8

mamy moment na przednie koła - 12000N x 0.45 m x0,8= 950 Nm idźmy dalej przełożenie przekładni Honkera 4,55 wiec moment na wale przedniego napędu od skrzyni wyniesie 4320 Nm / 4,55 = 1187 Nm to jest znaczny moment i jedynie od Robura lub cięższego terenowca wał by się nadał ,na pewno nie od Honkera lub Uaza .

Pamiętać należy , ze od 1 do 2 % przedni most musi być szybszy od tyłu ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekkzg    1

znając średnicę kol przekształcajac wzor oblicz icp i teraz wystarczy znac przełozenie mostu przedniego i icp podzielic przez to przełozenie otrzymana liczba jest przełozeniem jakie musi posiadac przystawka załozmy teoretycznie ze wyjdzie 3 wiec jesli chcesz takie przełozenie uzyskac na jednym stopniu to jesli jedno z kol ma 23 zeby to drugie musi miec 23*3=69 zebow jesli zdudujesz przekladnie wielostopniowa to kola moga byc mniejsze

 

zakładając most o małym przełożeniu obciązamy dużym momentem znaczną część układu przedniego napędu, najlepiej zastosować most o dużym przełożeniu z przekladniami bocznymi

 

 

wracając do przekladni wielostopniowej założmy teoratycznie ze z obliczeń wynika ze potrzebujemy aby przełozenie na przystawce wyniosło 3 my mamy w skrzyni kolo o 23 zebach i mamy kolo z zetora ktore ma 51 zębow 9mozna latwo kupic)więc jesli podzielimy 3 przez 2,217 wychodzi 1,38 więc musimy dobrac kola w taki sposob aby na drugim stopniu mozna bylo uzyskać przełożenie 1,38 pamietać nalezy o sprawdzeniu kierunku obrotów żeby się nie okazało że gdy juz wszystko poskładamy przód kręci się w przeciwnym kierunku niż tył

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekkzg    1

zmniejszając średnicę kół zmniejszysz prześwit, widzisz uważam że to żle ze tak dużo mechanizmow bedzie obciązonych tak dużym momentem tym bardziej że nie jest to most z jakiegoś stosunkowo mocnego samochodu....ale wszystko zależy do czego chcesz uzywać ciagnika moze sie okazać ze mozliwosci tego mostu beda wieksze niz obciązenia jakim bedzie poddany...napewno nie bedzie to naped przeznaczony do ekstremalnie cięzkich terenow...zresztą w nowych ciągnikach John Deer też przednie napędy nie wytrzymują(seria 6330)most jest solidny ale wielopłytkowe sprzęgło w przystawce wytrzymuje niespełna rok pracy w trudnym terenie pozniej jeśli chcemy cofnać do tyłu pod strome wzniesienie słychać pisk i przednie koła stoją w miejscu a tył traci przyczepność...w okolicy pracują dwa takie ciągniki choć ten drugi to trochę inny model ale obydwa podobnej wielkości i w obydwu to samo...obawiam się że gdyby w podobnych warunkach pracował most z honkera to przy probie wycofania ciągnikiem pod stromą góre napęd mogłby nie wytrzymać dużego momentu napędowego jaki musiałby przenieść....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruslan    0

@janusz72 - od kiedy 1200 kg to 12 000 N? Ktoś tu niedawno grzmiał, że nie można na każdym stopniu obliczeń zaokrąglać bo błędy się kumulują...

No i skąd informacja, że przód musi być szybszy o 1-2%? W nowych ciągnikach jest to teoretycznie 5% a w praktyce pewnie jeszcze więcej.

 

@janekkzg - przekładnia z dwoma kołami zawsze będzie kręcić się odwrotnie. Tego nie trzeba sprawdzać. Żeby obroty przeniosły się odpowiednio liczba kół w przekładni musi być nieparzysta.

 

Bardzo ciekawe jest też to, że piszecie, że most z Honkera może być za słaby do c360 a do uaza nikt (oprócz mnie) nie ma zastrzeżeń....

Dopuszczalne obciążenie mostu z Honkera to 1500 kg a z uaza około tony, "bebechy" różnią się tylko o jeden ząb na wałku atakującym.

Zalatuje hipokryzją...

Edytowano przez Ruslan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

NO TO MOZE TU KOLEGA RUSLAN MI COS PODPOWIE JAK OBLICZYC I ZROBIC ZEBY BYLO JAK TRZEBA?????

 

Wyłącz caps lock.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

haha myślę ze co do kolegi Ruslan to nie masz co liczyć na jego pomoc i proponuję się nie wdawać w dyskusję bo już raz ten temat był jednolitą kłótnią z której nie wynikły żadne konkrety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj