LukaszZduny

Olej silnikowy w MTZ/Pronar

Polecane posty

Kulik    2

Witam posiadam mtz 952.3(2200godz na liczniku) od nowości leje do silnika turdus 15W40 (klasa jakości to CH-4),i tak się zastanawiam czy by nie wlać mu olej Fusch Agrifarm mot 15W40 (klasa jakości CI-4) jak wy myślicie klasa wyżej może mu zaszkodzić ?? wujaszek ma starego ursusa 1614 i wcześniej lał mu turdus a teraz ma drugą wymianę właśnie na tego fusch tylko nie spytałem czy zauważył jakąś różnicę <_<

robi57362    729

nie sądzę żeby obrazu zauważył różnice silnik dłużej wytrzyma i chyba tyle

jesli pomoglem kliknij fajne

Wiadomość z agroFakt.pl

hemi    17

Zaszkodził by mu 5W40, lej jak chcesz i tyle, będziesz miał ciut czyściejszy silnik.

kukum    8

Powiem tyle papier wszystko przyjmie nawet najwieksze bzdety to co na tych bańkach pisze to hehe szkoda gadac wszedzie pisze najlepszy olej itp. tak wiec lej to co uważasz za słuszne tylko byle 15w40 do mtz słyszałem ze lał ktoś 10w 40 i ze chodzi tak wiec ile ludzi tyle teorii

2wdc    0

Cześć, jestem nowy na forum, chciałbym się z wszystkimi przywitać i życzyć dobrej pogody w żniwa :)

Mam następujący problem: dokręcajac filtr oleju w MTZ82 z 1994 urwałem oś filtra oleju czyli element 11 na poniższym zdjęciu. 

Znalazłem nową ośkę, natomiast ze starej nie mogę zdjąć pierścienia 15 ponieważ nie mogę wyjąć klina (?) 14. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem i był w stanie go wyjąć?

g1449.jpg

Moim zdaniem to numer 12, w silniku raczej nie ma takich śrubek, ale kto wie. Jezeli wymianiasz olej to pewnie filtr tez czyścisz to przy okazji zobaczysz czy tam nic nie brakuje.

Edytowano przez danielhaker

seweryn20    805

Spawarką przyspawaj do niego coś i wyszarp jeśli jest możliwość. 

Uderzać o coś miękkiego tulejką klinem skierowanym w dół. Jak nie jest mocno wbity może też wyjdzie. 

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

2wdc    0

Dziękuję za odpowiedź, udało się, uderzyłem przez gumę z błotnika aż łaskawie raczył wyjść.

romano82    4

Tak z ciekawość i ptzekory zapytam: co Miało by szkodzić w oleju o lekkości 5w40? Jakieś wg mnie błędne przekonanie panuje że im większa lepkiść oleju to lepiej. A przecież na chwilę obecna czyli lato nie ma różnicy czy to 5w 10w 15w 40. Są inne normy niż lepkiść które olej musi spełniac.
Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez GrzywaRM
      Witam szukałem na forach ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi 
      wspomaganie na serwo w prawą stronę lekko skręca  a w lewo już kreci się o wiele ciężej. co może byc przyczyną takiego działania wspomagania ?  
      dodam ze nowa pompa od wspomagania 
      Pozdrawiam:)
    • Przez Sebol85
      Witam posiadam mtz Belarus  1221.4 rok 2012 Silnik MMZ "common rail " od niedawna po włączenia prądu wyskakuje błąd na wyświetlaczu w desce rozdzielczej " C-BUS" jest to brak komunikacji na magistrali Can Bus. Ciągnik kręci nie odpala. 
      Jestem z małopolski u nas ciężko z serwisem do tego modelu dzwoniłem za warszawę kazali mi poprzeglądać wtyczki popsykać specyfikami ale nie do końca to pomogło czasem jest dobrze czasem zgaśnie i już nie odpali trzeba czekać i próbować kluczyk 1/0 i jak zaskoczy że nie wyskoczy błąd to odpali od razu. Miał już ktoś taki problem jak idzie ta magistrala żebym mógł sprawdzić czy wszystkie wtyczki przepatrzyłem. Proszę o pomoc lub kontakt do jakiegoś fachowca. 
    • Przez gelo707
      Jak u Was sprawuje się połączenie pomiędzy sprężarką a rurką idącą w kierunku butli? Od dłuższego czasu walczę ze szczelnością tego połącznia i co jakiś czas się rozszczelnia. W końcu uszczelniałem to na pakuły, ale im więcej i mocniej uszczelniałem i dokręcałem to w końcu pakuły zaczęły zgniatać rurkę. I do tego okropnie ten przewód się grzeje. Czy ten pierścionek na rurce co wchodzi do sprężarki jest ruchomy? A może ktoś przerabiał układ na inny? Ja tymczasowo zrobiłem z kilku króćców od wody i dospawałem wyjście na przewód gumowy zbrojony, tylko niby jest on do 40at ale nie wiem czy wytrzyma temperaturę i olej wyrzucany ze sprężarki. 
    • Przez ursusek94
      witam, podpiąłem do mtz pług 4x35 w celu sprawdzenia czy podnośnik trzyma, podniosłem i tak z pół godziny trzymał i zaczął powoli opadać, ale tym sie nie martwię, po jakimś czasie zauważyłem olej pod siłownikiem, co znaczy że cieknie pewnie na uszczelniaczu, co znaczy że musze wymieniać uszczelniacz? no i jeszcze olej cieknie dużo mocniej z pompy hydraulicznejz lewej strony, co sie dzieje, czy to jest normalne w mtz? jakiego oleju używacie do hydrauliki w swoich MTZ? zakładam nowy temat o hydraulice bo nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. proszę o szubką pomoc, bo zaraz w pole trzeba ruszać.
    • Przez jonkszi
      Jest sens zakładania takiej pompy do mtz https://allegro.pl/oferta/pompa-wtryskowa-ltz-oryginal-541111004-50-8261016713?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla_czesci_do_maszyn&ev_adgr=Części+do+maszyn&gclid=EAIaIQobChMIpaWfrbWD5wIVBs-yCh3FpARyEAYYBCABEgK5QfD_BwE . 
      Ciekawi mnie czy ta pompa jest coś warta i czy by spalanie spadło ?
      Facet pisze ze w opisie ze z turbo ze stara daje 140 km
      Na mało nie wyglada.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj