Skocz do zawartości
LukaszZduny

Olej silnikowy w MTZ/Pronar

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
Kulik    2

Witam posiadam mtz 952.3(2200godz na liczniku) od nowości leje do silnika turdus 15W40 (klasa jakości to CH-4),i tak się zastanawiam czy by nie wlać mu olej Fusch Agrifarm mot 15W40 (klasa jakości CI-4) jak wy myślicie klasa wyżej może mu zaszkodzić ?? wujaszek ma starego ursusa 1614 i wcześniej lał mu turdus a teraz ma drugą wymianę właśnie na tego fusch tylko nie spytałem czy zauważył jakąś różnicę <_<

robi57362    53

nie sądzę żeby obrazu zauważył różnice silnik dłużej wytrzyma i chyba tyle

Wiadomość z agroFakt.pl

hemi    16

Zaszkodził by mu 5W40, lej jak chcesz i tyle, będziesz miał ciut czyściejszy silnik.

kukum    7

Powiem tyle papier wszystko przyjmie nawet najwieksze bzdety to co na tych bańkach pisze to hehe szkoda gadac wszedzie pisze najlepszy olej itp. tak wiec lej to co uważasz za słuszne tylko byle 15w40 do mtz słyszałem ze lał ktoś 10w 40 i ze chodzi tak wiec ile ludzi tyle teorii

2wdc    0
Napisano (edytowany)

Cześć, jestem nowy na forum, chciałbym się z wszystkimi przywitać i życzyć dobrej pogody w żniwa :)

Mam następujący problem: dokręcajac filtr oleju w MTZ82 z 1994 urwałem oś filtra oleju czyli element 11 na poniższym zdjęciu. 

Znalazłem nową ośkę, natomiast ze starej nie mogę zdjąć pierścienia 15 ponieważ nie mogę wyjąć klina (?) 14. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem i był w stanie go wyjąć?

g1449.jpg

Moim zdaniem to numer 12, w silniku raczej nie ma takich śrubek, ale kto wie. Jezeli wymianiasz olej to pewnie filtr tez czyścisz to przy okazji zobaczysz czy tam nic nie brakuje.

Edytowano przez danielhaker

seweryn20    575

Spawarką przyspawaj do niego coś i wyszarp jeśli jest możliwość. 

Uderzać o coś miękkiego tulejką klinem skierowanym w dół. Jak nie jest mocno wbity może też wyjdzie. 

2wdc    0

Dziękuję za odpowiedź, udało się, uderzyłem przez gumę z błotnika aż łaskawie raczył wyjść.

romano82    4

Tak z ciekawość i ptzekory zapytam: co Miało by szkodzić w oleju o lekkości 5w40? Jakieś wg mnie błędne przekonanie panuje że im większa lepkiść oleju to lepiej. A przecież na chwilę obecna czyli lato nie ma różnicy czy to 5w 10w 15w 40. Są inne normy niż lepkiść które olej musi spełniac.
Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się