dyczkowski

540/1000 obr min => nowa prasa

Polecane posty

Sadek    1123

Może głupio, ale jaką prędkość WOM zaleca producent???

 

Wiadomo wszystko w granicy rozsądku mam na myśli obroty większe od tych co podaje producent.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Kupuje Varianta 360 i będzie z Forterrą 11441. Producent bez problemu za dopłatą może ja zrobić na 1000 obr, ale czy to mi cos da ? ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Na pewno zwiekszy żywotność wałka i przekładni ponieważ beda przenosiły mniejszy moment niż na 540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Tak jak wyżej ;)

 

Ale jeśli na przyszłość ta prasa będzie mogła współpracować, większym ciągnikiem, który to posiada znaczny zapas mocy, to będzie można skorzystać z WOM 540E w ciągniku. 1000E jest już rzadziej spotykany :D

 

Na ile teraz cenią Varianta 360?? z nożami kupujesz, czy bez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Dzięki, chociaż zastanawiam sie czy ta przekładnia jest warta 700 Euro netto ;) Biore bez noży i tymczasowa cena wynosi 27.000 Euro netto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

To my mieliśmy w marcu ofertę na 360 RC za 24700€ netto ;) a za te pieniądze co piszesz to nie warto brać tej przekładni.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Tylko że ja do mojej jeszcze zarzyczyłem szerokie laczki, kompa lepszego i siatke, wiec doleciało jakies 4 tysia ;)

 

A jak myslicie, dla ciągnika na 1000 byłoby cięzej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Obciążenie wywierane na silnik będzie takie same, jedyna różnica polega na mniejszym obciążeniu całego zespołu przenoszącego siłe silnika na podzespoły w prasie, czyi jednym słowem skrzynia i cały wom by mniej dostał po tyłku. Może to przedłużyć troche żywotność womy w ciągniku i wałka ;) Choć wątpie aby było to strasznie potrzebne, wom w ciąnikach jest obliczony na lata nawet na 540 obrotach wom w ciągłym obicążeniu. Może słyszałeś takie coś jak ukręcona końcówka wom przy ciągniku, między innymi takie rozwiązanie miało nie dopuścić do takiej sytuacji :D Na moje nie watre tych pieniędzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja czasem moim Metal-Fachem robię bele na 540E i jest lepuiej niż na 540 ciągnik nie musi pracować na dużych obrotach


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
Tylko że ja do mojej jeszcze zarzyczyłem szerokie laczki, kompa lepszego i siatke, wiec doleciało jakies 4 tysia ;)

 

A jak myslicie, dla ciągnika na 1000 byłoby cięzej ?

 

W tej ofercie miałem siatkę i noże, opony też szerokie były (19'). A lepszego kompa to ma model 365.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Communicator do modelu 360 to 700 Euro też. ;) tak wogóle to cena nie jest jeszcze ostateczna, takze licze na 25 najwyzej :)

 

Dzwonił do mnie przedstawiciel i mówił ze teraz obnizki są, bo cała fabryka Claasa stoi i pracowników zwalniają....także jest nadzieja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na 1000 tak jak już pisano będzie mniejsze obciążenie elementów przeniesienia napędu. W dużych kostkach oraz w bronach aktywnych stosuje się tysiączki, aby odciążyć ciągnik, wał i przekładnie. Uważam, że kupno 1000 obr/min jest uzasadnione, gdy ktoś ma zamiar robić duże bele wykorzystując noże i rotor. Można ustrzec się przed awariami, których naprawa może sporo kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

na jakich obrotach silnika jezdzic z prasa z224 ursusem 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jeśli masz w ciagniku 540/540 Eco/1000 to najlepiej jest wziąść 540 :P

Jeśli ciagnik ma lekko to włączasz na 540 Eco i w moim przypadku ciągnik pracuje na 1700 obr/min silnika. Natomiast gdybym założył mniejszy ciągnik to załączam 540 zwykłe, jeśli większy z zapasem mocy można 1000 i na zmniejszonych obrotach.

Przy jakich obrotach w Zetorze masz 1000 obr/min na wałku? Masz 540 Eco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Przy 2000 na silniku jest 1000 na wałku....Eco niestety nie mam, tam jest tak zrobione że przy 2000 ma cos koło 600 na wałku, także zrobili cos pomiędzy Eko a zwykłym 540 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Tylko jest jeszcze coś by osiągnąć 1000 obr od zera to też trzeba niezłej siły (czyt wystąpi duże obciążenie) niektore prasy na dużą kostkę mają więc hydrauliczny rozruch i dopiero załączanie WOMu 1000

 

A w prasie to chyba nie występują duże obroty, chodzi mi o wałki, bo np w kosiarkach to są rzędu 2000 mówię o bębnowych (w dyskach nie wiem) więc niepotrzebnie traci się tam moc bo : silnik 2000 przełożenia by na WOM było 540 i w kosiarce przełożenia z 540 na te 2000 (bęben) więc strata mocy tylko znów ale weź rozpędż ten bęben od zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Nom z przedmówcą się zgodze. Kupiłem teraz przyczepe kosząco-zbierajacą, jak odpalam ja zetem to nrmalnie silnik przygasa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj