Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wieslaw16    46

Musisz zablokować te koło pasowe najlepiej włącz bieg zaciągnij ręczny i musi puścić ja do ściągania dorobiłem ściągacz i bez problemu zeszło a na ściągacz kawałek ceownika dziury wywiercić i odpowiednie śruby i w pół godziny masz czym koło pasowe ściągać.

Wiadomość z agroFakt.pl

Fendt515    0

Przepraszam ze post pod postem ale chcialem sie jeszcze czegos dowiedziec.  W ogole czy to wina sprzegla ze kombajn nie chce jechac, na 1 biegu jeszcze w miare a reszta powoli sie zbiera a pod lekka gorke w ogole staje, obudowa sprzegla i pas grzeje sie az smierdzi ... Czy to moze wina pasa jezdnego?

Karo23    0

W zeszłym sezonie tak miałem I podobne objawy. Wina leżała po stronie tarczy sprzęgła,jeden talez ten od strony skrzyni sie mocno grzal pas piszczal i nie chciał jechać jak miał za ciężko. Po wymianie tarczy jak ręka odjol.

wieslaw16    46

Jeżeli pas bedzie zdarty to ślizga tylko na zwalniaczu a jak dasz przyśpieszacz to musi ciągnąć dobrze na każdym biegu ale jężeli Ci ślizga na pełnym przyśpieszaczu to już wina tarczy sprzęgłowej zdarta u mnie na starym pasie też ślizgał ale tylko na zwalniaczu że nie szło ruszyć z miejsca aż pas śmierdział ale po przyśpieszeniu ciągnął dobrze ale pas zmieniłem i problem zginął.

Fendt515    0

Panowie  ni uja nie da rady tej nekrętki na wałku odkręcić..bieg włączony reczny zaciągniety i cały wałek razem z narętką się obraca..

Ksawery    26

ok dzięki dziś się przyglądałem z teściem temu i zregenerujemy to w ten sposób,ze nałożymy na to przeciętą rurę 180 i później się ją przyspawa do oryginalnej.

Mi chodziło o te gumy co są przed cepami od strony gardziela tylko to mi zostały do zrobienia bo praktycznie wszystkie po zimie szlak trafił przez gryzonie...........

To? Tam 9 śrubek jest.

http://www.polagriparts.pl/produkt/74079-oslona-gumowa-mlocarni-claas-mercator-9-otworow-2150-x-215-mm-jag-622083.html?p=40&v=l

post-49041-0-40544400-1469081090_thumb.jpg

Edytowano przez Ksawery

marian7k    5

Panowie  ni uja nie da rady tej nekrętki na wałku odkręcić..bieg włączony reczny zaciągniety i cały wałek razem z narętką się obraca..

Może jest urwany?

wieslaw16    46

Odkręć dekielek na skrzyni biegów i zobaczysz czy się cały kręci przy odkręcaniu czy może jest pęknięty w jakimś miejscu

Może masz tak jak koledzy mówią urwany wał zaraz za zębatka pierwszego biegu ja tak miałem już dwa razy i wtedy masz chyba tylko jedynkę i wsteczny jak dobrze pamiętam a dwójki i trójki nie ma. Odkręć górny dekiel od skrzyni i zobacz co z wałem.

Ksawery    26

U mnie pelno mysz zawsze w kombajnie ale ta gume oszczędzają być może za dobrze kombajn czyścisz i nie maja co jesc:) u siebie zauważyłem dzis ze po wyłączeniu mlocarni jak silnik jest na pełnym gazie zaczyna dziwnie wyć i jakby obroty przyspieszaly silnika a jak zmniejszy sie gaz to ustepuje a wczesniej tak nie bylo..

wieslaw16    46

Problemy mogą się pojawić w każdej chwili i u każdego,a prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie po tym jak jak zaczyna :lol:

Romanos27    0

Witam.

mam problem z uruchomieniem kombajnu, po wciśnięciu startera rozrusznik obróci raz i później zaczyna bendix tyrkotać, nie wiem co jest grane wszystko jest wyczyszczone styki, aku jak nowy bo mierzony był.

no i po problemie, jednak aku, pożyczylem aku od kumpla i zapalil od razu, wiec nie zawsze przemierzenie aku jest pomocne, masa roboty na darmo, ale ważne ze już po problemie

Edytowano przez Romanos27

fza    2

Wymieniałem olej w silniku mercedesa OM 352 wraz z wkładem filtra OC 604. Po raz pierwszy starałem się prześledzić drogę przepływu oleju w filtrze - i tu problem, Z dopływem oleju do filtra - sprawa jasna. Ale odpływ - czy przez tą maleńką dziurkę. Albo mam coś pozamieniane i filtr nie filtruje. Bywa tu specjalista wojtoon - proszę o pomoc. Mam zdjęcie tego całego ustrojstwa ale moje umiejętności nie pozwalają na wstawienie       post-9688-0-00766100-1469301131_thumb.jpg

Edytowano przez fza

Karo23    0

Ja wymienialem U siebie przed sezonem ten filtr. Ta szpilka ma jeszcze boczna dziurkę i tamtędy płynie olej. Tak jakoś na wysokości wkładu,chyba od spodu.

Ksawery    26

U mnie pokropilo rano i nie wyschnie raczej.

Wie ktos czy wkład do filtra powietrza w silniku mercedes ma jakiś nr zeby go zamówić w sklepie samochodowym bo wysylki nie chce bo koszt droższy niż filtr...

Pajej    52

Panowie, wyjezdzacie dzis w pola?

a ja w niedziele odpoczywam, 6 dni za....a mi wystarczy. leniwy jestem co?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez maciek
      Witam , znajomy chce założyć 6cylindrowy silnik do 914. Czy reszta ciągnika wytrzyma , czy jest taka sama jak w 4kach ,tzn sprzęgło, skrzynia ,wzmacniacz ,most. 914 jest z jest około 95 roku.
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez belarus9204
      Witam potrzebuje informacji czy da się podciągnąć sprzęgło w Renault 75.14 i jak to zrobić