Skocz do zawartości

Polecane posty

mariank1    2

witam

mam pytanie w Perkinsie 6 cylindrowym w pompie wtryskowej to olej jest do wymiany czy jest smarowana paliwem pompa

Wiadomość z agroFakt.pl

TurekR    1

A co powiecie o dolewaniu do paliwa mixolu np. litr na zbiornik.

marian7k    5

Pisałem kiedyś o tym jak b. ciężko otwiera się rura w moim kombajnie. Po rozebraniu rury widać że bieżnia obrotu jest wytarta na ok 1/2 obrotu, w związku z tym mam pytanie czy istnieje możliwość napawania i obróbki (żeliwo) czy próbować kupić obydwie części bieżni - jaki koszt , może ktoś miał taki problem?

Nicik83    0

Planuje zregenerować klepisko(znalazłem na allegro ze jakaś firma regeneruje) czy to dobry pomysł czy lepiej kupić nowe.Nspewno już parę osób wyciągało klepisko i pewnie wie jak w miarę sprytnie to zrobić żeby się nie narobić.Prosze o jakieś podpowiedzi. Z góry dzięki

bomber84    6

Witam ja zawsze wyjmowałem przez wytrząsacze. Rozkręcałem odrzutnik blachę od klepiska i tamtędy wyjmowałem.

nunu85    82

A co powiecie o dolewaniu do paliwa mixolu np. litr na zbiornik.

jak kupujesz paliwo z dostawa do domu, to żadaj zawsze zeby wraz z paliwem kierowca wydał ci jego karte charakterystyki (ja juz od dłuzszego czasu tak robie i nie ma problemu z tym, trzeba tylko przy zamowieniu poprosic)

na tej karcie szuaj parametru, ktory nazywa sie smarnosc skorygowana.

Ogólnie im on nizszy tym lepiej, ale norma przewiduje, ze moze maksymalnie wynoscic cos koło 450 o ile dobrze pamietam.

JA w zależnosci od tego pametru dolewam do paliwa oleju do dwusuwów bądz nie (ale olej lepszy niz mixol, jakis półsyntetyk spełnaijacy norme TC).

Jak ten parametr wynosi ponizej 200 to nic nie dolewam, a jak powyzej, to leje litr oleju na 200l paliwa i taka mieszanke wlewam zarowno do starych ursusów jak i nowego steyra z adblue oraz auta z common railem.

Nicik83    0

IMG_20140428_183053.jpg

IMG_20140428_183130.jpg

tak wygląda to moje klepisko , co o nim sądzicie

Zdjęcia jak coś są na 64 stronie, w tym roku wymieniłem cepy.

Pajej    52

potrzebuje całego bedna młucacego tj cepy, os i te bk=lachy pomiedzy osia a cepami. macie namiary na sklepy, albo na dobrze uzywki?

ovi    34

@papaj- zobacz tutaj/ olx.pl/oferta/czesci-do-kombajnu-class-mercator-CID757-ID5uSc9.html

Pajej    52

Podpowiedzcie jak wymienić pas jezdny w mercatorze

przyłaczam sie do pytania

Pawelek998    2

Koledzy potrzebuję pomocy. Chce wymienić łożyska na wale sieczkarni. Już wyciągłem stare ale za nic nie mogę włożyc nowych. nie chcą wejśc na tą tuleję?

Pawelek998    2

No właśnie a ja kupiłem łożyska 1209 zwykłe nie stożkowe i nie chciały wejśc :)

dopiero jak kupiłem u gąski 1209k c3 to złożyłem bez problemów :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez maciek
      Witam , znajomy chce założyć 6cylindrowy silnik do 914. Czy reszta ciągnika wytrzyma , czy jest taka sama jak w 4kach ,tzn sprzęgło, skrzynia ,wzmacniacz ,most. 914 jest z jest około 95 roku.
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez belarus9204
      Witam potrzebuje informacji czy da się podciągnąć sprzęgło w Renault 75.14 i jak to zrobić