Skocz do zawartości

Polecane posty

RobertT25    1

Ja też mam problem mianowicie gdy podniose heder do góry to opada olej jest reszte pozycje w rozdzielaczu trzyma stało to się nagle nic nie pomaga nawet jak podnosze na drugi dzień .podnosi normalnie tylko nie trzyma

magik0578    5

Witam ;) Żebyście nie byli sami to tez mam problem;P A mianowicie Cięzko się kręci masakra ukręcic nie idzie i słabiej podnosi heder...Zobaczymy po mrozachco tam sie dzieje...

Wiadomość z agroFakt.pl

locke    291

No no tak myślałem że nie bo ja jeszcze nie widziałem.Chciałem mieć pewność :) Dzięki za odp. B)

locke    291

A no to znaczy że działa :) A nie wiece gdzie taki dostać??Razem z pływakiem

pawell1919s    0

Mam pytanie odnośnie kombajnu Claas Mercator 75. Jakie łożyska zakładacie na przystawkę silnika ? Zwykłe z luzem normalnym czy z luzem promieniowym C3 lub C4 ?

Chodzi o to łożysko : 6310 RS

wdaniel    52

jak ty masz takie liczniki w 60-tce, to ciekaw jestem co zrobiłeś z mercatora 60...

A tak nawiasem mówiąc, to ja myślałem o zamontowaniu siłownika na wysuwaniu rury. Myślałem o jakimś elektrycznym (taki jaki montuje się przy bramach), bo starczy poprowadzić 2 kabelki i zrobić mocowanie, ale nie wiem, czy nie będzie za słaby...

mtracz    71

Gdzieś widziałem użyty do otwierania rury wyspowej rozrusznik z wieńcem przymocowanym do niej. Zastanów się nad takim rozwiązaniem bo było by bardziej trwałe.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chciałbym to zobaczyć, rozrusznik ma tylko jeden kierunek obrotów, sprzęgło jednokierunkowe i za wysokie obroty by nadawał się do tego celu.

Tez cos myślałem nad tą rurą bo otwieranie ręczne jest dosyc męczące szczególnie na malych kawałkach pola. I tak sobie to wyobrażalem, że możnaby siłownik załozyc i wpiąć go pod normalny obieg hydrauliki ale moze rozrusznik nie głupi pomysl bo rozłozy rure a złozyć juz latwo.

A mam do was pytanie: jak macie załozone liczniki obrotów silnika, bo u mnie jest on podłączony na skrzyni biegów co wydaje mi sie bez senu skoro mozna zmienic obroty przyspieszaczem. Ma ktos to podłączone prosto od silnika jeśli tak to w jakim miejscu. Z góry dzięki za odpowiedź

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podłączenie nie jest bez sensu ponieważ to nie jest licznik obrotów silnika a wałka sprzęgłowego.

Silnik podczas pracy chodzi na stałych, pełnych obrotach i nie potrzebuje obrotomierza

No ale wytlumacz mi po co mi obroty wałka sprzegłowego. Gdyby to było nazwolnicy i pokazywał predkosć jazdy byłby znacznie bardziej pomocny. Tak to mi sie wydaje ale mechanikiem i konstruktorem to nie jestem.

Edytowano przez graficiarz121

Nie mówie, że to nie jest wcale przydatne bo chociaż cos pokazuje ale trzeba sie domyślać, że jak jade jedynką to obroty na tyle a jak dwójką to na tyle. Lepszy wydaje mi sie właśnie ten predkościomierz, ktorego nie ma.

SOLTYS40    3

Witam ,w moim merkatorze 70 przegniła ta rynna od podajnika ziarnowego na dole pod ślimakiem nie wiem czy to jest wymienne ziarka lecą do kłosowego i tak w koło proszę o poradę może ktoś to przerabiał.

U mnie było tam właśnie kilka dziur tak przy bokach najbardziej, to właśnie wziąłem blacharza i mi wspawał pare blaszek. Jak masz całe przegnite to daj blache po calości i tez bedzie git;-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez maciek
      Witam , znajomy chce założyć 6cylindrowy silnik do 914. Czy reszta ciągnika wytrzyma , czy jest taka sama jak w 4kach ,tzn sprzęgło, skrzynia ,wzmacniacz ,most. 914 jest z jest około 95 roku.
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez belarus9204
      Witam potrzebuje informacji czy da się podciągnąć sprzęgło w Renault 75.14 i jak to zrobić