Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomi1605    6

Kolego przetnij je delikatnie szlifierką skoro to stare łożysko i samo spadnie i po problemie.

Ktoś może wie jaki jest wkład filtra oleju w silniku mercedesa OM352? Gdzieś miałem zapisane, ale nie mogę znaleźć.

Wiadomość z agroFakt.pl

Napisano (edytowany)

Zgadza się, akurat znalazłem karteczkę. Dzięki wielkie.

Warto zaznaczyć, że były dwa rodzaje zależne od wysokości. Jeden - OC 604 125 mm i drugi - OC 603 202 mm. Wystarczy zmierzyć obudowę i będzie wiadomo jaki jest.

Edytowano przez uzytkownik77

TurekR    1

Witam,jakie są ustawienia do owsa czy sito dolne 16 będzie dobre.

ferdek1    3

@TurekR  16 będzie dobra wiatr na połowę

@poprostumateo bokiem po zdjęciu wszystkich kół napędzających bęben

@Massey38 co potrzeba z instrukcji mam po niemiecku

Witam, czy może ktoś wie dlaczego przy skręcie kierownicy drży mi rozdzielacz hydrauliczny?

Ponawiam pytanie, czy to może być objaw zapowietrzonego układu czy to jakaś awaria?

fza    2
Napisano (edytowany)

Spawa dotyczy pompy wtryskowej bosch do silnika mercedesa OM352 - na zdjęciu. Gdzie są punkty obsługowe to jest: spust oleju, wlew oleju i kontrola ilości oleju w pompie. Jak często wymieniacie olej i jaki olej.

post-9688-0-40161400-1499758794_thumb.jpg

Edytowano przez fza

Massey38    12

Żeby wymienić pasy napędu młocarni trzeba zdejmować koła młocarni ?? .

fza    2

pompa bezobslugowa olej z silnika 1 na rok gora 2 lata

Czy jest to pewna informacja na 100%?

ferdek1    3

Żeby wymienić pasy napędu młocarni trzeba zdejmować koła młocarni ?? .

Nie trzeba zdejmować. musisz tak ustawić koła aby paski były mocno wciśnięte do środka następnie zablokować koła klinami aby się nie schodziły do środka, przestawić dźwignię od obrotów młocarni aby pas się zluzował i brać się za wymianę na nowe. Mi tw wymiana zajęła jakieś 2 godziny.

wot29    0

Witam,mam pytanko odnośnie filtra hydrauliki w mercatorze 60,gdzie on sie znajduje dokładnie bo jakoś nie mogę go na mierzyć......

fza    2

farba Claas mercator

Kolory claas:

1. czerwony: (rot) = RAL 2002

2. zielony : (saatengrün) tj. zieleń ziarna, RAL 6320 (brak polskiego odpowiednika), zbliżony kolor zielonego groszku

3. jasna szara (srebrna): (silber) = RAL 9006

@fza

Zerknij gdzie masz podpięty zaznaczony przewód i rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości. Ten silnik to przemyślana konstrukcja :)

post-196175-0-94317200-1499777045_thumb.jpg

@wot29

A o tutaj masz filtr oleju hydraulicznego, nr 13:

post-196175-0-90407800-1499777625_thumb.png

Upuść sobie oleju ze zbiornika (wężykiem), tak żeby było poniżej poziomu filtra, odkręć śruby dookoła (podłóż sobie jakąś szmatkę pod spód, żeby przypadkiem nie polać olejem pasów), wyciągasz w bok, ściągasz zabezpieczenia, wycierasz do sucha, zakładasz nowy filtr, składasz, dokręcasz (tylko z czuciem) i gotowe.

soltys48    345

Panowie co może powodować,ze jeden pas młocarni "podskakuje"i jest luźniejszy, oba pasy zakładane razem ponadto wydaje mi się jakby coś stukało delikatnie  w ubiegłym roku nie zaobserwowałem tego.

Jak sprawdzić czy przypadkiem nie walnęło łożysko? luzu nie mogłem wyczuć

wieslaw16    46

Sprawdż śruby na kołach ażurowych może która się poluzowała.

ferdek1    3

Luz sprawdzałeś góra/dół  a  czy sprawdzałeś do siebie i od siebie może trzeba tylko dociągnąć. W kolach też są tulejki plastykowe może one są wyrobione. albo koło od odrzutnika słomy ma luz i klekocze.

Napisano (edytowany)

No to mam zagwozdkę. Po prawej stronie kombajnu oraz po lewej stronie silnika czuć spaleniznę. Zapach palonej gumy, tak jakby pas się palił. Czuć dopiero po włączeniu młocarni, gdy pracuje sam silnik jest w porządku. Wszystkie koła kręcą się, nic nie dymi, żadnych objawów wysokiej temperatury. Nie przypominam sobie, żebym w zeszłym roku coś wyczuwał. Pasy nie były zmieniane. Nie mam pojęcia gdzie szukać powodu, na pierwszy rzut oka wszystko gra. Macie jakiś pomysł?

Edytowano przez uzytkownik77

Może jak pasy startują to się ślizgają i czuć zapach spalonej gumy. No chyba, że ten smród jest ciągle wyczuwalny to trzeba szukać przyczyny gdzie indziej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez maciek
      Witam , znajomy chce założyć 6cylindrowy silnik do 914. Czy reszta ciągnika wytrzyma , czy jest taka sama jak w 4kach ,tzn sprzęgło, skrzynia ,wzmacniacz ,most. 914 jest z jest około 95 roku.
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez belarus9204
      Witam potrzebuje informacji czy da się podciągnąć sprzęgło w Renault 75.14 i jak to zrobić