Skocz do zawartości

Polecane posty

ovi    37

też to przerabiałem jak jeszcze miałem mf86, brał olej 1-10 w stosunku do ropy, regeneracja głowicy nic nie dała dopiero wymiana pierścieni pomogła, kosiłem nim jeszcze puźniej 3sezony bez żadnej dolewki

Pawelek998    2

Po rozebraniu pierścienie wyglądają dobrze ale jak wszystko wyciągnięte to trzeba wymienić

Wiadomość z agroFakt.pl

ovi    37

na twoim miejscu wymieniłbym narazie tylko pierścienie, w moim było tak że uszczelniające były jeszcze ok ale olejowy był kompletnie zjechany, regeneracja głowicy to koszt około 600zł z robocizną

Pawelek998    2
Napisano (edytowany)

Spoko po żniwach dam znać Głowica mnie wyszła 500zł bez wymiany zaworów bo podobno dobre były

Panowie jeszcze jedno pytanie: czy na wałku przeniesienia napędu jak wchodzi w tą teflonową tulejke ma być jakiś luz czy nie bo kupiłem nowy wałek i tulejke i wchodzi lekko A w starą tulejke wchodzi ciężko trzeba dobrze uderzyć

Edytowano przez Pawelek998

Niki20    6

Panowie powiedzcie mi na jakim sicie kosicie pszenżyto? Pszenicę i żyto kosiłem na tym z podłużnymi otworami... 

Czy ktos z was wymieniał usczelniacz wału w silniku perkinsa w claasie protector, bo nie moge znalezc zadnych oznaczen

Ile macie wysunięte przedłużenia wytrząsaczy (te korytka wysuwane na końcach)? Czy w ogóle macie je wysunięte?

wieslaw16    46

Wysuwa się w zależności od koszonego zboża jakie się kosi, z krótką słomą mniej się wysuwa zaś z długą więcej, tak podaje instrukcja,jeśli wysuniesz za dużo w krótkiej słomie to duża ilość słomy korytami leci na podsiewacz i może słabo czyścić zboże oraz go gubić, z powodu nadmiernej masy plew i słomy na podsiewaczu, ja mam wysunięte w połowie i jest dobrze w każdym zbożu.

Napisano (edytowany)

Dziękuję za odpowiedź. Mogę prosić o podanie strony w instrukcji? Nie mogłem tego znaleźć, a chętnie poczytam o ile coś więcej jest napisane na ten temat. Ja mam całkowicie schowane i zastanawiam się, czy nie ogranicza mi to wydajności. W pewnym momencie nie mogę już szybciej jechać, bo zaczyna ziarno wylatywać z wytrząsaczy, a obstawiam, że to by chociaż w małym stopniu pomogło.

Edytowano przez uzytkownik77

Niki20    6

Rozumiem, natomiast ten pas potrójny (szeroki) to osobno napędza młocarnię czy jak, bo stałem i chwilę przy nim i nie mogę skumać dokładnie jak to się odbywa... 

Pierwszy pas jest pośrednim napędu jazdy i wysypywania zboża(przekazuje napęd na 2 stronę), potrójny po załączeniu napędza przykręcone do koła potrójnego inne pasy czyli młocarni, wentylatora/ podajników/wytrząsaczy, sieczkarni, pośredniego hederu.

Niki20    6

Dziękuję bardzo. Ten potrójny mam (1 część) pękniętą i bałem się żeby to nie był właśnie pośredni od jazdy... Teraz już kumam czaczę :D 

Pawelek998    2

Panowie pytanie jakiego sita używacie do rzepaku?
Bo mam 5.5mm i jak kosiłem w tamtym roku to albo dużo wywalało z tyłu A jak wiatr zmniejszyłem to śmieci leciały
I jak ustawiacie kombajn obroty klepisko

ovi    37

do rzepaku 4-5mm wiatr na minimum górne sito lekko otwarte, przynajmniej tak ustawiałem consuka

armo    0

post-64572-0-81880400-1497380613_thumb.jpgprzyszła mi do głowy wymiana łożysk na wale jezdnym w mercator 50 - przy szarpaniu pasem czuć wyraźny luz
zatrzymałem się na klinie pierwszego koła
było: klina klinem, WD 40, grzanie, bez sukcesu
jakie macie pomysły lub doświadczenia z tym klinem
myślę o ucięciu łba i rozwierceniu klina + mocny ściągacz

Edytowano przez armo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez maciek
      Witam , znajomy chce założyć 6cylindrowy silnik do 914. Czy reszta ciągnika wytrzyma , czy jest taka sama jak w 4kach ,tzn sprzęgło, skrzynia ,wzmacniacz ,most. 914 jest z jest około 95 roku.
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez belarus9204
      Witam potrzebuje informacji czy da się podciągnąć sprzęgło w Renault 75.14 i jak to zrobić