Skocz do zawartości

Polecane posty

traktor11    9

To zależy jakie , jeśli podchodzą z bizona to na sklepie z częściami a jak coś zmyślnego że trzeba zamawiać to Modliborzyce mają swą strone internetową i prowadzą sprzedarz wysyłkową 

http://agro-serwis24.pl/pl/c/Czesci-do-kombajnow-zbozowych/18  mają dobrej jakości części 

Edytowano przez traktor11

lukowiag    1

Ja posiadam mercator 60 na silniku mercedesa, to byl moj pierwszy sezon jako gospodarza i szybko sie zapoznalem z tym prostym w Obsludze kombajnem, drobne naprawy mozna samemu wykonac jak ma sie troche wiedzy.

Minusy
Brak kabiny
Dostęp do pasków
Brak pneumatyki rury

Plusy
Czesci
Spalanie
Zwrotnosc
Dostep i cena czesci
Prostota obslugi, ustawiania i napraw

Wiadomość z agroFakt.pl

lukowiag    1

jeżeli to do mnie to u mnie rurę rozkłada się siłą własnych mięśni i trzeba wyjść z kombajnu, dużym plusem było by jakby był jakiś napęd do tego

wdaniel    52

Minusy

Brak kabiny

Dostęp do pasków

Brak pneumatyki rury

Plusy

Czesci

Spalanie

Zwrotnosc

Dostep i cena czesci

Prostota obslugi, ustawiania i napraw

Co do minusów - z dostępem do pasków, to akurat jest lepszy niż w bizonie, bo w bizonie nawalone jest paskami z jednej i z drugiej strony...

co do plusów - nie zgodził bym się, że plusem jest cena części, bo do 1000zł. to nie można mówić w claasie o naprawie, tylko o kosmetyce. Kolejny mankament, to nie wiem, czy do prostoty naprawy można wszystkie prace zaliczyć...

Massey38    12

koledzy posiada ktoś może jakaś intrukcje na temat montazu głowicy w perkinsie 6.354 ?? Potrzebuje momenty dokrecania oraz kolejność .

traktor11    9

kolejności to Ci jużpowiem zaczynasz od srodka głowicy i ciągniesz na zewnątrz w obydwie strony a na ile dociągnąć to już nie wiem sprawdz na necie 

fza    2

Koledzy, szukam materiałów dotyczących silnika Daimler-Benz MO352.XI  model 352.900 , to jest: katalogu części zamiennych i instrukcji napraw - może to być w dowolnym języku.  Jest to najstarszy silnik Mecedesa montowany w claasach. Szukam po internecie i nic nie znajduję, może ktoś to przechodził.

fza    2

Do Zbyszek1962

Dzięki za namiar, ale jest to prawdopodobnie inny model tj. 353,981 => OM 352 a w sprzęcie rolniczym jest model 352,900

fza    2

Sprawa łożysk samonastawnych. Są dwa rodzaje ich ustalania: z wkrętami dociskowymi w pierścieniu wewnętrznym 1109%25200011%2520-%252010000_tcm_12-137 i mimośrodowym pierścieniem mocującym 1109%25200013%2520-%252010000_tcm_12-137. Który rodzaj stosujecie w maszynie. Sklepy oferują te z pierścieniem mimośrodowym ale jakoś nie mam do tego zaufania (na podstawie doświadczenia). Zdjęcia są ze strony producenta.

Pigmei    68

Claas stosował  te z pierścieniem mimośrodowym którym  pewniej unieruchomi się łożysko mając luz na osi, czyli te jak na 2 grafice z oznaczeniem YET 2 choć  czasem różnią się dodatkowymi oznaczeniami. Np. dla łożyska 207:

PBF (Kraśnik) FD207,  ZVL(Słowacja) UE207,  SNR  ES207...

Jak masz większe wymagania to możesz się pokusić o typ K  czyli na stożku z tuleją osadczą np PA 207K.

Jeśli nie nabijasz ich po chamsku i nie wciskasz do nich wody np.myjką ciśnieniową to będą służyły długie lata.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się