Skocz do zawartości

Polecane posty

gesy    1

Dzięki,już powykręcałem wszystkie, były pozapiekane,i nabiło sie dużo syfu szczególnie na bokach i trzymało,obmyłem ropą nasmarować czymś?,może grafitowym? .a odpowietrzenie zwolnic to wogóle jest jak sprawdzałem olej to w obuch psiukneło jak odkręcałem korki.

konrad82    46

Powinien mieć tabliczke a na niej rok produkcji, na tej chyba nie ma roku. A to co handlarze mówią albo naklejają tabliczki z rokiem to bajka.... A poza tym kombajn to nie samochod ze patrzysz na rok produkcji tylko na stopień zużycia....

Pozdro..

Wiadomość z agroFakt.pl

MarcinNH    42

no tak ale np taki nie chce spuścić z ceny bo twierdzi że 85 rok i gdzie takiego drugiego "młodego" znajdziesz ;d

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak chcesz poznać rok produkcji to szukaj datowników w nadlewach na żeliwnych kołach pasowych.Miesiące mogą być różne ale rok w zasadzie będzie wszędzie jednakowy.

Handlarz tak jak cyganka prawdę Ci powie

konrad82    46

Na felgach powinien byc rok produkcji, przynajmniej u mnie jest i u znajomego tez,,,Jezeli chcesz kupic kombajn to radziłbym ci kupowac po sezonie wrzesien pazdziernik., sa tansze i wybór wiekszy moim zdaniem...I nie żałuj kasy wybieraj w jak najlepszym stanie,szybko to sie zwróci, a jak kupisz grata to bedziesz sie meczył. Ja osobiscie tak zrobiłem kupiłem po sezonie i w idealnym stanie [jak na 1979 rok] 4 sezony i tylko przewod pekł od hydrauliki nie licząc wymienionych łozysk oczywiscie bo to normalne.

Edytowano przez konrad82

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spotkałem się już z przypadkiem usuwania tego datownika i nabiciu innej .

Spora część kupujących wierzy w te daty na felgach a to zachęca do kombinacji.

W liczniki mtg też nie wierzcie.Wystarczy wsówkę zsunąć i przestaje nabijać czas pracy, da się je bez problemu przekręcić

MarcinNH    42

dzięki panowie na razie kombajnu nie kupujemy ale dobrze wiedzieć na przyszłość

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Których łańcuchów?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz odpowiedź na poprzednich stronach. Poczytaj trochę.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak się nieszczęśliwie składa,że czytałem i pisałem trochę w tym temacie. post # 139 i następne.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tej tabeli masz konkret. Kawę na ławę a w kolejnych postach różne uwagi.

Czego zatem jeszcze potrzebujesz?

Edytowano przez KRISTOFORn

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście,że jest.

Raps to rzepak.

\Jak przeprowadzasz desykację to klepisko możesz opuścić mocniej. Koszę z opuszczonym prawie do końca

mercator75    0

Panowie co się dzieje że nie mogę zamknąć wiatru w mercatorze 75 do końca coś jakby blokowało. Macie może jakiś sposób żeby to zrobić jeśli tak proszę o o opisanie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście.

Pisałem jakie stosuję a w tabeli masz zalecane sita w rubryczce rensverk / undersall.

Jak masz z tym wielkie problemy to pisz na PW

Tego wiatru nie da się całkowicie zamknąć,cały ruch dźwigni obejmuje 7 ząbków (nawet 8 się da)

Przysłony regulacyjne powinny dojść do siebie lub delikatnie zachodzić na siebie.

W przypadku problemu przyczyn szukaj w układzie dźwigien przysłon.

• Like 1

onyx1    0

robiłem dzisiaj próbę w rzepaku i cały wymłaca motowidłami za szybko chodzą niby zwolnione ile ie da nie mam stołu ani kosy czego nie da się ich zwolnić?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Są dwie możliwe przyczyny.

1)Mechanizm regulacji obrotów jest źle wyregulowany i nie ściąga do końca kół napędzanych.

Regulacja jest dość prosta,wykręcasz taki ''pręt'' gwintowany, którym zakończona jest linka regulacji obrotów.Wystaje z koła napędzającego więc popuść kontrę, wykręć ten ''pręt'' o centymetr lub dwa następnie dokręć kontre i sprawdź czy działa jak należy.

2) uszkodzony pancerz linki regulacji obrotów.

Naprawa obejmuje jej wymianę,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez maciek
      Witam , znajomy chce założyć 6cylindrowy silnik do 914. Czy reszta ciągnika wytrzyma , czy jest taka sama jak w 4kach ,tzn sprzęgło, skrzynia ,wzmacniacz ,most. 914 jest z jest około 95 roku.
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez belarus9204
      Witam potrzebuje informacji czy da się podciągnąć sprzęgło w Renault 75.14 i jak to zrobić