Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wdaniel    52

mi się też zapchało. wyczyściłem, przymknąłem bardziej pierwsze sito i sprawa rozwiązana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Witam wszystkich. Mam pytanko. Czy ktos miał doczynienia z przekladnia redukcyjna obrotow bebna młócącego? Pozwala ona zmienic zakres obrotów z 600-1400 na 230-490. W instrukcji wyczytałem ze takowa jest ale nie moge nignie znalesc z czego sie sklada i jak wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

mi się też zapchało. wyczyściłem, przymknąłem bardziej pierwsze sito i sprawa rozwiązana.

 

 

Dzięki za odp. :) spróbuję jak zrobić.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@bomber84 o takiej przekładni w mercatorach nie słyszałem a w katalogu nic o tym nie znalazłem.

W jakim dokładnie typie ma ona być?

Po co Ci tak niskie obroty młocarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

W katalodu tez szukałem. W instrukcji obslugi na stronie 82 jest wzmianka " za pomoca przekładni redukcyjnej (obrotów bebna młócącego) można ustawic zakres obrotów bebna od 230 do 490 (U/min) jak również normalny zakres od 600 do 1400 (U/min) tak małych obrotów potrzebuje do omłotu fasoli jaśka bo przy 600 obr. to by była odrazu kasza w zbiorniku. Znalazłem pewne rozwiazanie ale przy tak wolnych obrotach bardzo łatwo zapchac maszyne (slizga sie pas) a jak by byl orginal to moze bylo by lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saimoon    0

Mercator 70 juz przetestowany i w końcu śmiga.

 

Podzielę się doświadczeniem -( złotymi myślami:-), które być może przydadzą się innym...

 

1) Jeśli u handlarza przed zakupem biegi słabo wchodzą(ze zgrzytem) to nie dlatego ze ten typ tak ma.

W moim przypadku sprzęgło było bardzo zużyte.Próba podciągnięcia zakończyła się rozsypaniem węglika. Wymiana tarczy i łożyska węglik jest dość pracochłonne i czasochłonne(oczekiwanie na części).

Po wymianie biegi wchodzą bez najmniejszego oporu).

 

2) Dla pewności wymienić od razu pasek w silniku(mały koszt a spokojna praca).

Cale szczęście ze rozpadł sie na moich oczach na wolnych obrotach:-)

 

3) Należy dokladnie wyregulowac polozenie motowideł wzgledem slimaka(musza byc rownolegle) bo inaczej slimak bedzie zbieral skoszne zboze partiami co moze blokowac beben mlocarni.

 

4) Wymieniać pasy na młocarni parami i to dobrej jakości.(stomil sanok rozpadł sie po 3 godzinach młócenia )

Sama wymiana pasów jest bardzo szybka i prosta nawet dla początkującego kombajnisty:-) (chwilka kombinacji)

Przy okazji można pokusić się o wymianę pasa napędzającego heder(jesli jest juz zużyty)

 

5) Uwaga na uruchamianie ślimaka wysypujacego zborze. Uruchamiac na wolnych obrotach bo zetnie srube(to tylko info dla laikow takich jak ja:-D

 

6) Aby polepszyć czystość młóconego ziarna nalezy sprawdzić czy blacha za drugim sitem(na końcu wialni) nie jest maksymalnie podniesiona do góry.

U mnie byla na max zamknięta i przez to mimo regulacji sit i wiatru wciaz byly brudy w zbożu. Po jej drobnym uchyleniu czystosc znacznie sie polepszyła Pozwoliło to na zmniejszenie wiatru a przez to zmniejszenie strat.

 

7) Oryginalne ustawienia klepiska i innych parametrów tak jak pisali koledzy wczesniej nie zawsze jest dobre w danym zbożu na konkretnym polu. Kwestia kombinacji i warunków.

 

 

INFO do pkt. 4.

W moim przypadku padlo sprzęgło podajnika łańcuchowego(nawet szkoda pisac dlaczego:-/) .

Dostanie sie do niego to jakiś koszmar. Zdjęcie kol pasowych na mlocarni plus kolo napedu hedera.

Na szczęście jest na forum troszkę informacji jak sie do tego zabrac plus jak zwykle kombinacje mechaników ... na ta sprężynę naprawdę trzeba uważać(na te od sprzęgła z pkt 1 rowniez).

Ostatecznie wszystko zostalo złożone i w tym momencie pojawil sie kolejny problem: pasy na młocarnie byly nie rowno napięte. Wewnętrzny super napięty a zewnętrzny super luzny.

Okazało sie ze mechanicy za płytko wbili zewnętrze kolo i byla roznica obwodów. Po dobici poprawiło sie ale wciąż jest roznica.

Mam nadzieje ze to z winy rożnych pasow(jeden nowy , a drugi staruszek oryginalny). W tej chwili zamówiłem dwa pasy oryginalne i zobaczę co bedzie po wymianie...

 

I na koniec jeszcze info ze wszystkie części sa dostępne. Co prawda na zamówienie ale czy to w Grene czy w Sznajderze na drugi dzień praktycznie sa.

 

Mam nadziei ze komuś sie przydadzą powyższe informacje.

Jeśli ktos chce więcej informacji to na pewno coś jeszcze podpowiem w tych tematach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Akurat paski stomil sanok dobre.Ja mam pozakładane większość tych pasków to te oryginalne się chowają...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

hehe dobre... orginalne paski sie chowają przed polskimi.... Na młocarnie tylko orginalne , a reszta mogą być zamienniki.

K ristof jak ja wprowadzam ludzi w błąd to weż Ty mi wytłumacz gdzie jest odplewiacz a gdzie łapacz kamieni?????

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No no dobra dobra.Wiem co kupowałem już czwarty rok chodzą i są jak nowe.A w drugim mam założone oryginalne to już się rozwarstwiają że palcami można je obierać...Jak ktoś chce polskie to trzeba kupić dobre a nie pierwszy lepszy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Konrad82 sam napisałeś

Ja odkrecam śróbkę z prawej strony przed młocarnią przekrecam Łapacz kamieni

 

Jak byś nie wiedział to tak obracasz tak odplewiacz a łapacz kamieni nie jest ruchomy i znajduje się dosłownie tuż przed nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

hmm...nie znam prawidłowej frazoologi jak to sie nazywa itp... ale u mnie jest tak ze to korytko ,,odplewiacz'' czy jak to sie nazywa ...sa tam kamyki i ja odkrecam srobe z prawej strony przekrecam to 180 stopni i jest czysciutko kamyki wypadną .


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

konrad82 ten sezon to jest mój pierwszy ale powiem Ci że przeszłem zimą przez każdą dziure w kombajnie i zajżałem wszędzie .... KRISTOFORn ma rację to nie nie jest łapacz kamieni choć wyłączony odplewiacz wygląda prawie tak samo a łapacz kamieni jest tuż przed odplewiaczem ... aby to zobaczyć mysisz odpiąć podajnik pochyły i dobrze wszystko oczyścić... a co chodzi o ten odplewiacz to ja kosiłem z korytkiem ustawionym do dołu miby lepiej wymłaca zborza

 

czy ktoś ma założony podbieracz pokosu do swojego claasa i zna dokładne ustawienia sit wiatru i młocarni do gryki?

Edytowano przez tofik420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

Witam

Posiadam merkatora 75 mój problem polega na tym iz kupiłem kombajn i miał źle wyregulowane klepisko za duza dziura od cepów. ustawiłem tak na wlocie 13mm na wylocie 3mm na pierwym ząbku dzwigni, Problem jest taki ze nie wymłaca mi nawet orzy sciągniętym na maxa klepisku, klepisko jest w miare dobre trochę wygięte środkiem cepy ok, lecz mam zmieniony zegar od brotów bębna zauważyłem ze zamyka skalę jak dodam do konca i skala jest na 15 normalnie powinien miec 18 ja kosiłem na 13 wiec moze byc przyczyną to iż zegar przekłamuje? czy problem lezy gdzies w klepisku?

 

I jeszcze jedno pytanie koledzy jakie zmiany i co trzeba do kupic oprócz przystawki i klepiska aby kośić kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego Krzyskiek550 gdzie masz te niedomłoty? W zbiorniku czy za kombajnem? A tak z innej beczki. Młóci ktoś z was fasole jasia mercatorkiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Akurat paski stomil sanok dobre.Ja mam pozakładane większość tych pasków to te oryginalne się chowają...

U mnie dziś Sanok padł po 5 godzinach a Optibelt trzymał 6 lat nim pękł.

 

@krzysiek550 jak kłoski gubi kombajn to mocniej otwórz sito kłosowe.

W jakim stanie masz kosz klepiska? Może ma już braki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No to nie wiem co wy kupujecie


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Jezeli za kombajnem to nie wina młocarni wiater za duży, sita za mocno przymkniete, chyba na tym temacie jest mowa o ustawieniach. Osobiscie to obroty bebna mam na max i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin18    2

panoowie zamieżam jutro kosić gorczycę jak mam ustawić poszczegulne parametry w clasie protectoże 60

czy na tych sitach co do zboża są to też da się wymłucić czy muszą być specjalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Sita na płask, mały wiatr, średnie obroty młocarni, blachy na klepisku otwarte. Ojciec wczoraj tak młócił. Oczywiście kombajnu nikt Ci przez neta nie wyreguluję ale tak go mniej więcej ustaw i dopracuj regulację w pierwszym przejeździe.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Tak. Jak otworzysz wizjer i poświecisz latarką to je zobaczysz czy są otwarte czy zamknięte.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W lewo otwarte w prawo zamknięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

a ja chcę moim mercatorem w tym tygodniu wyjechać na kukurydzę. Nie mam przystawki. Co za zmiany robicie i jakie ustawienia, bo nie chcę być krulikiem doświadczalnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

A więc, jak komuś to pomoże, to podzielę się spostrzeżeniami w ustawieniu mercatorka do kukurydzy: klepisko na 4 ząbku od góry, sito żaluzjowe dolne podniesione na 1cm, sito żaluzjowe górne (kłosowe) zamknięte, wiatry prawie na max (3 ząbek od max. podniesienia), obroty młócarni - 600. Młóciłem hederem do zboża z motowidłami opuszczonymi na maxa, bo jak były wyżej podniesiene, to kukurydza zalegała w hederze, a następnie jak się więcej uzbierało, to nawał wlatywał do młócarni, co obciążało kombajn. Mam tylko sita otworowe fi 8 i fasolkę, więc jechałem bez sita otworowego i kukurydza była czyściejsza niż kolegi, który kosił beesem z przystawką i sitami fi 16. Odnośnie sieczkarni - nie wyciągałem tego pręta z przeciwnożami i nic się nie zatykało.

Edytowano przez wdaniel
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj