Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
locke    293

co do kalamitek to obejdz cały kombajn i poszukaj

Najlepiej zerknij na podajnik czy łańcuch nie wali w blachę.Jak wali to wymień sprężyny,ale ten rok może jeszcze wytrzymać.

 

 

A teraz ode mnie :)

 

Zrobiłem teraz skrzynie w 75 no i jak zapale silnik i naciągnę pas to tak coś trze (gdzieś okolice sprzęgła) zmieniłem dzisiaj łożysko i dale trze.Dzieje się to tylko na naciągniętym pasie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy33    0

koledzy mam problem z motowidłami nie podnoszą się równo prawy siłownik podnosi się pierwszy,dopiero potem podnosi drugi różnica jest około 8-10 cm.czy może być zapowietszony układ dodam że przed żniwami zmieniałem przewód hydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Witam,

 

Od wczoraj jestem posiadaczem Mercator-a 70.

 

Jak to "nowy" sprzet w gospodarstwie - trzeba powymieniac plyny. Co do Silnika to juz wyszukalem 13,5 L 15W40 .Hydrauliczny chce zalac Hydrolem L-HL.

Mam pytanie co do hydrauliki:

Jaka jest pojemnosc ukladu?

Jak poprawnie zabrac sie do wymiany(Takie pytanie pojawilo sie w innym watku ale nie bylo odpowiedzi )?

 

Mam jeszcze pytania dot. wskaznikow i obsługi:

- Od czego jest niebieska kontrolka przy kierownicy?

- Jakie znaczenie ma mrygajace(pewnie cos nie styka) podswietlenie "STOP" w czasie pracy kombajnu?

- Do czego sluzy pokretlo przed gałką zmiany biegow?

- Czy sa jakies specyficzne(trudno znajdowalne miejsca) które wymagaja smarowania?(idealnie by bylo miec liste wszystkich kalamitek i miejsc smarowania:-)

- czy sa jakies miejsca szczegolne na ktore dla bezpieczenstwa maszyny powinienem zerknac?

 

Przepraszam za tak rozbudowane pytanka:-)

 

Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi i Słonecznych żniw życze.

 

Na tą migającą kontrolkę STOP uważaj bo ona jest od ciśnienia oleju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

saimoon

 

Jedna towotniczka (kalamitka) jest nad bębnem młucącym na końcu ślimaka kłosowego w moim Protektorze jest tam tulejka ślizgowa.

 

locke

 

mi w ubiegłum roku rozleciało się łożysko w skrzyni na głównym wałku, poprzeciwnej stronie niż koło pasowe, i to powodowało że koło pasowe, które rantem wchodzi w obudowe sprzęgła tarło onie mo naciągnęciu basa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy przypadkiem nie przegiąłeś ich?

Masz przegiętą ramę motowideł i musisz ją prostować.

Myślałem że możesz mieć zatarty jeden z siłowników podnoszących ale jak krzywo podnosi i opuszcza to musi być to wina ramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Mam mały problem z moim mercatorem 50 otóż wydaje mi się, że napęd kosy coś źle pracuje, chodzi mi o to że strasznie tłucze i wygląda to na to jakby w jedną stronę kosa miała większy przesuw niż w drugą, czy da się to jakoś wyregulować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Jeśli tłucze i jest luz na wałku to do wymiany tulejka nr 22.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/306990-katalog-czesci-class-mercator/

 

Przy targańcu (nr 12) masz jakiś łuk i tam są 3 śruby do regulacji skoku. Musisz wycyrklować ustawienie jakoś kręcąc tymi śrubami. Kosa musi chodzić od środka bagnetu do środka drugiego bagnetu. Piszę tak jak mi to mniej więcej ojciec mi wytłumaczył i jeśli dobrze to wytłumaczyłem to tak powinno być.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siwy 33

 

Sprawdz czy nie masz dławików założonych gdzieś przy siłownikach, na złączeniacch przewodów, możęsz też odkręcić siłowniki i zobaczyć ręcznie jak chodzą możę coś się klinuje i poprzeczyszczaj układ może jakis syf siedzi i blokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

saimoon

 

 

 

locke

 

mi w ubiegłum roku rozleciało się łożysko w skrzyni na głównym wałku, poprzeciwnej stronie niż koło pasowe, i to powodowało że koło pasowe, które rantem wchodzi w obudowe sprzęgła tarło onie mo naciągnęciu basa.

 

 

No Ja też teraz wymieniłem to łożysko tylko tam jest oznaczenie NU 209 a mieli tylko NJ 209.A wszystko było spowodowane tym że podłożyliśmy pod tą podkładkę koronkową drugą podkładkę żeby lepiej dociągnąć wałek.No i to było przyczyną tego że to tarło.Tak to już jest jak człowiek chce coś ulepszyć a spier**** sprawę :).

 

A wczoraj jak na złość to jeden kombajn szedł jak burza, a drugi nakosił pół zbiornika i docisk sprzęgła poszedł... <_< W poniedziałek będzie dopiero.Na początku myśleliśmy że to urwany wałek sprzęgłowy jest, a wcześniej że tarcza sprzęgłowa oberwana ale biegi dobrze wchodzą.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frantz    0

Witam,

 

Od wczoraj jestem posiadaczem Mercator-a 70.

 

Jak to "nowy" sprzet w gospodarstwie - trzeba powymieniac plyny. Co do Silnika to juz wyszukalem 13,5 L 15W40 .Hydrauliczny chce zalac Hydrolem L-HL.

Mam pytanie co do hydrauliki:

Jaka jest pojemnosc ukladu?

Jak poprawnie zabrac sie do wymiany(Takie pytanie pojawilo sie w innym watku ale nie bylo odpowiedzi )?

 

Mam jeszcze pytania dot. wskaznikow i obsługi:

- Od czego jest niebieska kontrolka przy kierownicy?

- Jakie znaczenie ma mrygajace(pewnie cos nie styka) podswietlenie "STOP" w czasie pracy kombajnu?

- Do czego sluzy pokretlo przed gałką zmiany biegow?

- Czy sa jakies specyficzne(trudno znajdowalne miejsca) które wymagaja smarowania?(idealnie by bylo miec liste wszystkich kalamitek i miejsc smarowania:-)

- czy sa jakies miejsca szczegolne na ktore dla bezpieczenstwa maszyny powinienem zerknac?

 

Przepraszam za tak rozbudowane pytanka:-)

 

Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi i Słonecznych żniw życze.

 

olej warto wymienić ponieważ gdy będziesz dolewał inny olej niż jest w układzie olej może się rozwarstwić i będzie się z niego wytrącał smar czy coś takiego, wygląda na taką beżową śmierdzącą maź. sam tak miałem cały układ był przytkany tym syfem normalnie niektóre przewody to praktycznie były zatkane. oleju wchodzi ok 10l więc nie jest to duża inwestycja. ja mam mercatora 50 i w instrukcji podają że wchodzi 8l ale ja spuściłem cały olej ponieważ demontowałem wszystkie siłowniki do uszczelnienia to weszło mi prawie 10l

 

 

Teraz moje pytanie:

 

mam problem z układem hydraulicznym mianowicie opada mi heder, gdy olej jest zimny to opada powoli a czasem mam wrażenie że jak podniosę na maxa to opadnie tylko trochę i zostaje a czasem opadnie do ziemi. gdy olej się rozgrzeje to w czasie pracy praktycznie cały czas muszę korygować wysokość koszenia jest to bardzo męczące i wnerwiające zwłaszcza jak kosi się powalone zboże. kolejnym problemem jest to że heder ogólnie bardzo wolno się podnosi im dłużej kombajn pracuje tym wolniej się podnosi. jak kończę pokos i chcę nawracać to muszę się zatrzymać żeby podnieść sobie heder. gdy podnoszę heder i skręcam to jeszcze wolniej się podnosi heder a kierownica chodzi ciężej. dodam jeszcze że gdy kombajn pochodzi kilka godzin to na wolnych obrotach nie ma szans abym podniósł heder. jak wspomniałem wcześniej miałem zapchany układ śmierdzącą mazią, wymieniłem cały olej, przedmuchałem cały układ hydrauliczny i wymieniłem uszczelniacze w siłownikach. jednak moje zabiegi pomogły tyle że w zeszłym sezonie było gorzej. w układzie mam olej hl100 gęstszego już nie ma.

- czy objawy jakie opisałem znaczą że mam słabo wydajną pompę hydrauliczną i np można ją zregenerować,

- czy np rozdzielacz wymaga regeneracji bo zawory nie trzymają gdy podniosę heder ?

- czy ewentualna naprawa rozdzielacza jest skomplikowana czy tam wymienia się chyba jakieś sprężynki z tego co widziałem w katalogu?

 

jeszcze mam jedno pytanie miałem jeden pas od napędu młocarni bardzo zdezelowany i przed wymianą gdy kombajn chodził na max obrotach i ruszałem kombajnem to obroty na młocarni spadały i miałem wrażenie że kombajn w ogóle jakoś wolniej się porusza, zaznaczam że nie musiałem wjeżdżać w zboże aby obroty spadały na młocarni działo się to bez obciążenia bębna. wymieniłem już pasy ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jak teraz się kombajn zachowuje.

 

no to się rozpisałem z góry dziękuję za odpowiedzi

Edytowano przez frantz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Panowie czy rozbierał ktoś z was sprzęgło gumowe przy silniku ? zauważyłem że mam lekki luz na tej szerokiej szajbie od przeniesienia napędu i nie wiem czy taki powinien być w co wątpie czy może sprzęgło mi pada. w katalogu widzę że jest tam tylko jedno łożysko kulowe a luz jest tak jakby za łożyskiem na sprzęgle gumowym. Jak to wygłoda w srodku może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

a mi jeszcze została gorczyca, łubin i kukurydza, ale najpierw musi dojrzeć :) Obyło się bez większych awarii, tylko wykruszyło mi nit łańcucha w gardzieli między hederem a młócarnią - wstawienie śróbki 6 załatwiło sprawę; oraz pękło cięgno sprzęgła - odkręciłem 2 śróbki, cięgno pospawałem i dalej w pole:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

cześć. Chcialbym sie dowiedzieć czegoś o tych kombajnach a dokłądniej czym sie róznia mercatory 50 60 70 75. czy części we wszystkich modelach sa takie same mam na myśli te najważniejsze bo domyślam sie iż owe modele różną tylko detale.I czy taki mercator z kosom ok. o ile pamietam 3.6m lub chyba 3.3m ile jest w stanie skosic na godzine łądnego zboża. Jak naprawde jest z dostepnościa do części (czas oczekiwania itd.) czy jak cos nawali duzo jest rozkrecania tak jak w bizonie z tego co słyszałem ze należy rozkrecic pół kombajnu aby dojść do danego łożyska badź czegos tak co nawaliło. Ogolnie nigdy nie mialem kombajnu i jestem zielony jak majowa trawa w kwestii kombajnów wszelakiego rodzaju i własnie szukam prostego w ustawieniach użytkowaniu i naprawie maszynki na ok. 30ha

Mam na oku niezłego mercatora 70 z sieczkarnią (chyba orginalna) moze mi ktos powiedziec przedział cenowy ile takie kombajny kosztuja o tym co mówie jest z kabiną bo z tego co widzialem na allledrogo 18tys-28tys podajże. Kombajn jest sprowadzony z niemiec od pierwszego własciciela we wiekszasci elementów farba nie jest jeszcze do konca wytarta a od 2 lat jest w Polsce. tylko z tego co zauwazylem cos nieraz ciezkawo wsteczny wskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil103    1

Panowie czy rozbierał ktoś z was sprzęgło gumowe przy silniku ? zauważyłem że mam lekki luz na tej szerokiej szajbie od przeniesienia napędu i nie wiem czy taki powinien być w co wątpię czy może sprzęgło mi pada. w katalogu widzę że jest tam tylko jedno łożysko kulowe a luz jest tak jakby za łożyskiem na sprzęgle gumowym. Jak to wygląda w środku może ktoś wie?

Kolego rozbierał to w tym roku bo puścił mi uszczelniacz za tym sprzęgłem gumowym,sprzęgło nie miało luzu ale już było poszarpane nici powyłaziły dla pewności wymieniłem je koszt to jakieś 100-200zł tylko musisz mieć dobry ściągacz do tego koła pasowego ponieważ jest ona na stożku z klinem a później leci pokrywa i resztę już widać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

Witam.jakie są max obroty młocarnii.Bo mi na full gazie i max drązku do przodu dochodzą tylko do 1300, a w innych postach pisze że powinny być obroty 1350 do pszenicy.Czy max obroty 1300 to normalka?I jak wyczyścic łapacz kamieni?Bo sięganie do tej cholery to ciezka sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja obroty młocarni mam 1200 i jest wszystko dobrze w każdym zbożu.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Maksymalne obroty młocarni to 1500-1600 a jak nie może ich osiągnąć to znaczy że masz pasy napędowe zdarte. Przyjmuję za silnik ma pełne obroty.

 

Zdejmujesz osłonę i wyciągasz kamienie pojedynczo do góry przez młocarnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie w ogóle jest ten łapacz kamieni ? Najlepiej jakieś zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Łapacz kamieni to takie poprzeczne korytko między przenośnikiem pochyłym a młocarnią w którym zatrzymują sie kamienie.Poszukaj go a znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja mam obroty ustawione na 900 i wszystko dobrze wymłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja odkrecam śróbkę z prawej strony przed młocarnią przekrecam Łapacz kamieni 180stopni i kamyki wypadaja na dół po czym odpalam kombaja na chwilleczke włączam młocarnie i one wypadaja z tyłu..


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Parę postów wcześniej ( posty #234 , #239) dowiedziałeś sie że to co odwracasz to nie łapacz kamieni a odplewiacz.

Nie myl tego i nie wprowadzaj w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Słuchajcie. Zapycha mi się kombajn na klepisku na wym ślimaku który podaje zboże na bęben i tam mi się zapycha tak że po całym dniu koszenia nie idzie tego wyciągnąć.Nie wiem czy sita nie takie czy co.Bo w drugim jest dobrze,


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj