Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

koledzy mam pytanko; w mercatorze 50 grzał mi się wariator przy skrzyni biegów te dwa koła które sie schodzą i rozchodzą do których przykręcone jest to słoneczko (od pasa jezdnego), wymieniłem dwa łożyska na tych kołach (na wałku) i łożysko oporowe na sprzęgle, po złożeniu dalej te koła są ciepłe, czy miał ktoś podobny problem? proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te koła mają prawo być ciepłe.

 

@Locke sprawdź czy minus jest na oprawce żarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie, wiesz co się okazało.Tam oryginalne żarówki są 18 watowe a był założony przerywacz od cześćdziesiątki i za mały prąd dawał.Co jak co całe dwa dni robienie instalacji i zrobiona.Tylko ze stopu nie ma ale to nie potrzebne.Jutro trzeba zabrać się za drugi kombajn.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

koledzy mam pytanie-to kontrolka czerwona na pulpicie przy kierownicy co oznacza, bo dzisiaj zacząłem kosić jęczmień i czasem mi się jarzyła lub świeciła na maxa lub wcale? No i jeszcze coś-leci olej przy wariatorze od przyspieszacza-tam jest taki trójkąt na 3 imbusy a w środku jest jakiś oring lub coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

ustawiając klepisko np.na pszenice zalecane między 2-4 otwór liczy się od podłogi czy od góry te otworki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wyrebski1 kontrolka czerwona jest od ładowania, może szczotki się kończą w prądnicy. A w przyśpieszaczu jazdy są dwa uszczelniacze gumowe o oznaczeniu katalogowym 630211 i uszczelniacz plastikowy o oznaczeniu 712361 są one montowane na końcówce hydraulicznej(sam wymieniałem cztery dni temu) lub jak ci cieknie tłoczek to tam idą dwa oringi.

@onyx1 liczymy od góry

Edytowano przez marcinnowicki87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

koledzy mam pytanie-to kontrolka czerwona na pulpicie przy kierownicy co oznacza, bo dzisiaj zacząłem kosić jęczmień i czasem mi się jarzyła lub świeciła na maxa lub wcale? No i jeszcze coś-leci olej przy wariatorze od przyspieszacza-tam jest taki trójkąt na 3 imbusy a w środku jest jakiś oring lub coś podobnego?

 

 

Jak to jest kontrolka przy zegarach to jest to od ładowania zobacz prądnicę i regulator napięcia.

 

Uuuu kolega mnie wyprzedził :P Tak to jest jak się patrzy na Facebooka w trakcie pisania :D :lol:

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no wielkie dzięki za odpowiedzi-do prądnicy muszę zajrzeć lub sprawdzę połączenia a co do przyspieszacza to odkręcam te trzy imbusy i te uszczelniacze są na wierzchu czy trzeba jeszcze coś zdemontować? Gdzie zamówiłeś te uszczelniacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Koledzy mam Claasa Mercatora 60, dziś wymieniłem dwa pasy ma młócarni na nowe, ten od wewnętrznej strony jest lekko luzny natomiast od zewnetrznej jest napiety, czy tak powinno byc. Jeśli nie to co może być tego przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Może koła

 

na młocarni trzeba ustawić? nie moze tak byc bo paski bedzie cieło,

Jak napniesz paski odleglosc miedzy polowkami kół ma być co do mm taka sama . kapiszi???

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

@konrad82 wiec od czego zacząc albo jak je ustawić zeby to grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Na moje oko trzeba poluznic klin na tym pierwszym kole i zciagnac je kilka milimetrow ,napiac paski zmierzuc sowmiarka odległość miedzy połowkami koł , i dobic klina.

Tylko jak mierzysz to paski musza buc napiete a pozniej jak regulujesz to mozesz popuscic. masz pytania to pytaj szybko bo ide spac..

.

 

 

 

 

t


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matej330    0

Mialem tak samo, u mnie winne były sklepane rurki łączące koła ażurowe te z silownikami na wale glownym, także polecam sprawdzic czy tam wszystko w porządku, czyli czy te koła są tak samo ściśnięte

 

 

A i jeszcze mam pytanie czy ktos wie jak poprawnie ustawić sprzęgła przeciążeniowe przenośnika kłosowego i zbożowego?

Edytowano przez matej330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wyrebski1 kupowałem u siebie w sklepie za komplet wszystkich uszczelniaczy co idą dałem coś koło 35 zł z tego co pamiętam. Żeby to zdemontować to musisz te 3 imbusy odkręcić później najlepiej końcówkę hydrauliczną wyciągnąć która na pierścień segera jest zabezpieczona,po czym tłoczek wybić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

czy można jakoś wyregulować sita żaluzjowe każdy pas osobnie .. bo u mnie jak ustawie wajchą na odpowiedni ząbek to lewa połowa sita jest bardziej otwarta niż prawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może ci sie jakoś uda wymontuj to i kombinuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no na pewno tego nie zrobisz w kombajnie. Wymontuj i zobacz, można ewentualnie coś podgiąć jak to będzie wszystko na wierzchu. Wszystkie pióra w linii są na pewno na jednym pręcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

sita już podgięte nawet nie było to takie trudne ale dziś w przenicy zauważyłem że ziarno cofie mi się do hedera , a na sitach żaluzjowych 1/4 jest resztek słomy i kłusków wymłuconych, te duże oczka i sita końcowe są całe w tym śmieciu. co może być nie tak? klepisko mam na 2 dziurze od góry , blachy pod klepiskiem zamknięte,żaluzje uchylone na ok 6-8 mm, końcowe około 12mm, wiatr na 4 ząbku, obroty młocarni 1100 czy to tak może ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawdopodobnie kosisz pszenicę wilgotną lub z zielonym chwastem i on może sita zaklejać lub za mały wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9404    0

Pod cepem mam wyrwane dwa otwory z kół z prawej strony.

Czy można go przyspawać do tych kół?

Jak coś nadłoże czybęben niebędzie miał bicia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Nowy81 zobacz na poprzednią stronę, jak nie masz tych sit to dopasuj takie by łubin swobodnie przez otwory przelatywał.

 

@pawel9404 Rozumiem, że chodzi Ci o koło podporowe do którego przykręca się cepy.

Cepów nie wolno przyspawywać bo co zrobisz jak przyjdzie Ci je wymienić? Najlepiej było by te koła wymienić lecz jak nie masz takiej możliwości to z konieczności załóż szerokie podkładki.

Jeśli podkładki założysz pod przeciwległe cepy to bicie nie powinno wystąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saimoon    0

Witam,

 

Od wczoraj jestem posiadaczem Mercator-a 70.

 

Jak to "nowy" sprzet w gospodarstwie - trzeba powymieniac plyny. Co do Silnika to juz wyszukalem 13,5 L 15W40 .Hydrauliczny chce zalac Hydrolem L-HL.

Mam pytanie co do hydrauliki:

Jaka jest pojemnosc ukladu?

Jak poprawnie zabrac sie do wymiany(Takie pytanie pojawilo sie w innym watku ale nie bylo odpowiedzi )?

 

Mam jeszcze pytania dot. wskaznikow i obsługi:

- Od czego jest niebieska kontrolka przy kierownicy?

- Jakie znaczenie ma mrygajace(pewnie cos nie styka) podswietlenie "STOP" w czasie pracy kombajnu?

- Do czego sluzy pokretlo przed gałką zmiany biegow?

- Czy sa jakies specyficzne(trudno znajdowalne miejsca) które wymagaja smarowania?(idealnie by bylo miec liste wszystkich kalamitek i miejsc smarowania:-)

- czy sa jakies miejsca szczegolne na ktore dla bezpieczenstwa maszyny powinienem zerknac?

 

Przepraszam za tak rozbudowane pytanka:-)

 

Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi i Słonecznych żniw życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

hydraulicznego nie musisz wymieniac ewentualnie jak sa braki to dolewac, kontrolki to pewnie cos nie laczy. to pokretlo to chyba chodzi ci o to do regulacji obrotow motowidel.wszystki kalamitki sa raczej latwo dostepne,wystarczy sie dobrze przyjrzec. szczegolne miejsca to sprawdzac czy z chlodnicy nic nie gubi tak samo olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj