Polecane posty

rafciu    0

@Soltys40 ja mam senatora, 6 perkins i też 'pyrkocze' na pełnych obrotach.. Nie ma się czym przejmować, te typy tak mają.. jadę tak odkąd go mam, czyli 10 sezonów i wszystko w porządku..

 

A przy okazji mam pytanie. Czy orientuje się Ktoś może, czy bez większych przeróbek pasowałaby do Senatora/Mercatora kabina od Fortschritta 512 / 514 albo może od jeszcze innego kombajnu? Chodzi oto, ze szkoda mi wydawałc ponad 4 tys na nową, tymbardziej, że rocznie siedzę na tej maszynie nie dłużej niż 40 godzin. Być moze Ktoś z Was miał doświadczenie z taką przekładką? Albo wie gdzie można kupić jakąś używkę za nieduże pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a moze ktos tu ma na zbyciu jakiś kąbajnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

@ Kamil16251290 dzięki za odpowiedź. Kosę do rzepaku zrobiłem wg Twojego pomysłu, od 2 sezonów sprawuje się znakomicie;) teraz czas pomyśleć nad adaptacją kabiny:)

Edytowano przez rafciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

@Soltys40 ja mam senatora, 6 perkins i też 'pyrkocze' na pełnych obrotach.. Nie ma się czym przejmować, te typy tak mają.. jadę tak odkąd go mam, czyli 10 sezonów i wszystko w porządku..

 

@rafciu dzięki za odpowiedz kupiłem go w tamtym roku myślałem że coś nie tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Koledzy jeszcze raz zapytam czy ktoś odkręcał pompę wtryskową w silniku perkins, tą pompę która jest w pozycji pionowej? Leci mi tam olej między pompą a kadłubem silnika-czy jest tam uszczelka? Czy pompa wyjdzie spokojnie bez problemów z kół zębatych, czy nic się nie przestawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jest tam uszczelka taka papierowa, jak masz dobrze ustawiony zapłon to zrob sobie znak śrubokretem na pompie i na bloku silnika i wyjmju.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dzięki kolego czyli spokojnie wyjdzie pompa, nie przestawi się nic na trybie? A tam jest pompa przykręcona do takiej podstawy a podstawa przykręcona jest do bloku. Czy pewnie pewnie pokolei odkręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Spokojnie powinna wyjsc , odkrecasz od podstawy i do gory nic sie nie powinno przestawic. Ja u siebie kiedys wyjmowalem bo mi sie zatarła, [pewna firma przywiozla mi beczke 1000 l a póżniej paliwo w te beczke i beczka buła do d***y] wystapiła jakas reakcjia z paliwem...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mozna dorobiźć, jest nawet specjaly materiał na uszczelki nie pamiętam jak sie nazywa, myśle ze można tez dokupić przecież to typowa pompa.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

Panowie potrzebuje pomocy ;))

Kupiłem Claasa mercatora 75 ale bez sita do pszenicy. Jakby miał ktoś numer do sklepu lub producenta to proszę o podanie numeru

telefonu. A może ktoś ma do odsprzedania to chętnie odkupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

KRISTOFORn dzięki za te linki na pewno się skontaktuje z tym sklepem.

a nie wiedział byś gdzie mógł bym dostać to sito (łezka) o otworach 5,6 x 25 mm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja takie miałem w komplecie i ma numer katalogowy 653181

 

Sklepów jest oczywiście więcej niż ten przykładowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

KRISTOFORn dzwoniłem cały dzień i do mercatora 70,60,50 są wszędzie a do 75 o otworze 6 na 25mm nie mogę nigdzie dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aby Ci niepotrzebnie nie mieszać z rodzajem i wymiarami otworów ( okrągłe, wydłużone, podłużne...)

skorzystaj z tej ściągi.Nie ma tu wszystkich dostępnych rodzajów sit.

 

med_gallery_42053_57_10192.gif

 

Zastosować możesz fi 12 mm

Vete - pszenica

Rag -żyto

Korn- jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

mam sito o średnicy otworu 12mm okrągłe tylko rozmawiałem z kolegą który ma fortschritta e-514 i mówił mi żebym kupił sito tzw. łezka o fi 6 na 25mm, bo na tym okrągłym będzie syf leciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tymi zanieczyszczeniami się zgadza- niestety.

szukaj sita o wymiarach 5.6mm x 25mm lub 6mm x 20 mm lub jak w tabelce 5.6mm x 20mm .

O sicie 6 na 25 nie słyszałem a i w katalogu takowego nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

KRISTOFORn dzięki serdeczne za pomoc ;)

sito o średnicy 6mm na 25mm mierzyłem u kolegi w fortschrittcie jak dzwoniłem to mówiłem że sito o fi 6mm na 25mm to do claasa takiego nie mieli. Będę szukał takiego jak napisałeś mi o numerze katalogowym 653181 czyli 5.6mm na 25mm. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma sprawy

Jak masz możliwości to popytaj u handlarzy może Ci coś takiego załatwią.

Nie znam formatu sit w fortschrittcie i nie wiem czy da się takie dostosować do Classa.To byłoby wygodne choć pracochłonne rozwiązanie dla Ciebie.

Sito 6mm - podłużne otwory - ma nr 653163 (653163.0)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

podzwoniłem dziś po różnych handlarzach i w poniedziałek ma mi wysłać sito 5.6mm na 25mm (fasolka) cena 100zł + flaszka hehe. KRISTOFORn dzięki jeszcze raz za pomoc. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zasadzie nie miałem większej styczności z tym typem, lecz na podstawie danych z katalogu widzę,że powinny być pod deską rozdzielczą, pod zegarami. W ściance pod deską od strony zbiornika ma być okrągłe okienko i pod nim mają być te bezpieczniki 8A sztuk 16 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj