Polecane posty

ferdek1    8

zetor@ tak to jest ta regulacja. Tą śrubą ustawia się skrzydło kierownicy wiatrów . Aby ustawić(zmierzyć) wymagane 50mm musisz zdemontować sita otworowe i lamelowe i wtedy szczelina między dołem skrzydła a dnem wialni ma wynosić 50mm


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruchy43    0

Witam rozleciało mi się łożysko na osi młocarni od strony kół pasowych i mam problem z zdjęciem koła pasowego młocarni odkrecilłem czujnik obrotów podtrzymujące łożysko zdjąłem i co dalej tam są dwa koła dwuczęściowe i męczę się drugi dzień i za nic nie mogę zdjąć pierwszej połówki koła połamałem już dwa solidne ściągacze klin próbowałem wyciągnać dorobiłem ściągazc ale klin urwał się przy kole ruszyło się koło może 5 mm i nic może się tam coś odkręca jeszcze czy coś może ktoś to już rozbierał i mógłby się podzielić informacja i poradziłby mam jeszcze ściagacz hydrauliczny samoróbke i musi coś pójść albo połamie to koło i bede szukał drugich kól pasowych albo pójdzie w końcu bardzo proszę o szybką odpowiedż pozdrawiam i z góry dziękuję Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

kruchy43@ na forum było opisywane jak zdjąć te koła za pomocą długich gwintowanych drutów , jak znajdę to podeślę link.

 

Przeczytaj tutaj jak kolega sobie poradził http://www.agrofoto.pl/forum/topic/29319-jak-zdjac-kola-napedu-mlocarni-ze-sprezyna-bezpiecznie/page__view__findpost__p__543995


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeIto    0

Siemka :) mam pytanie na jakich obrotach trzeba młucic łubin i jakie tam sito trzeba wstawc ?? Własnie nic nie wiem bo w tym roku dopiero pierwszy raz zasiałem łubin . co trzeba zmienic w kombajnie zeby móc go zebrac ?? I ciekaw mnie dlaczego sa połówki ?? prosze o odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

hej,

Panowie a jaką wydajność uzyskujecie swoimi mercatorami ??

 

ile hektarów na godzinę i w jakim zbożu ??

 

tak mniej więcej ;)


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    119

Witam.Mam pytanie, dlaczego niektóre Claasy maja z przodu napis Volvo?mam takiego na oku, z tyłu napisy claas z przodu volvo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Volvo to są wersje skierowane na skandynawie.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    119

Panowie mam takie pytanko odnośnie ogumienia w Mercatorze.Przednie opony są w nim węższe niż standardowe w bizonie.Jak one się sprawują zwłaszcza w tak mokrych żniwach jak ostatnio,kombajn nie lgnie zbyt szybko?ktoś mi mówił ze są bardziej podatne na pekanie czy to prawda?czy jest możliwości na te same felgi założyć szersze opony.Mam bizona a chce go wymienić na Mercatora i w ostatnim sezonie nie raz go wyciągałem bo zalgnął i stad moje pytanie.Z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

jeśli masz założone opony jakie powinny być fabrycznie to nie powinno być kłopotu chociaż możesz spróbować wrzucić coś szerszego. w tamtym roku były pola na których była galareta i jakoś szedł ale nie wszędzie udało wjechać ale ogólnie lepiej sobie radzą merki od bizonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swider    0

Witam

Mam problem z podnoszeniem hederu. gdy silnik jest zimny podnosi elegancko a gdy sie rozgrzeje na pełnych obrotach podnosi gdzies 15 sekund. jest to wnerwiajace przy koszeniu. z góry dzieki za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

Masz słaby olej ale raczej pompa jest juz zuzyta. Na poczatku zmien olej i zobaczysz a jak nie pomoze to wymiana pompy potrzebana bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swider    0

oleju jest wystarczająco. ale motowidła podnosi normalnie bez problemu. A jak zmieniać olej to jaki proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swider    0

tak wczesniej podnosił normalnie. ta pompa to znajduje sie pod kierownica? (bo niejestem pewnien) i ona jest cała w oleju i nie wiem czy moze cos przecieka czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7

Pompa jest razem ze zbiornikiem oleju,a pod kierownicą to orbitrol czyli układ wspomagania coś jak rozdzielacz oleju.Zobacz czy aby nie robi się mleko podczas podnoszenia hederu,olej się rozgrzewa,staje się rzadszy i pompa mieli i nie potrafi wytworzyć odpowiedniego ciśnienia czyli siły do podniesienia hederu,motowidła są lekkie wdlatego je podnosi.Pozostaje wymiana pompy,ewentualnie próba na gęstrzym oleju np.HL68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swider    0

dzisiaj podczas smarowania znalazłem lokamitkie do smarowania w bardzo dziwnym miejscu. jest ona umiejscowiona z lewej strony na kole od młocarni pod pierwsza sprezyna. Czy wiecie moze jak ja tam smarowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7

@swider najlepiej smaruje się kombajn smarownicą pneumatyczną z giętkim przewodem typu wąż,ręczną z takim przewodem też tam wejdziesz.A miejsce nie dziwne to przekładnia bezstopniowa inaczej wariator :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sory ale żeby nie zakładać nowego tematu to da sie jeśli tak to jak regulować szybkość kręcenia sie motowideł ? mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swider    0

@swider najlepiej smaruje się kombajn smarownicą pneumatyczną z giętkim przewodem typu wąż,ręczną z takim przewodem też tam wejdziesz.A miejsce nie dziwne to przekładnia bezstopniowa inaczej wariator :D

 

No tak wiem posiadam nożna smarownice ale ta lokamitka jest pod sprezyna i sprezyna blokuje dostep do niej. jets tylko 0,5 mm dostepu to główka ci nie wejdzie;(

Edytowano przez Swider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CETOR    0

Witam mam dziś do zaoferowania POLSKIE instrukcje obsługi do kombajnów CLAAS:

-Mercator

-Mercator 50

-Mercator 60

-Mercator 70

-Mercator 75

-Mercator S

 

Instrukcje zawierają wiele fachowych porad oraz ciekawostek dotyczących obsługi-

Twojego kombajnu !!!

 

Instrukcja to niewielki koszt a na przykład:

-złe ustawienie sit może nas przy dzisiejszych cenach zboża o wiele więcej kosztować.

-nieodpowiednia obsługa,zastosowanie nie odpowiednich środków smarnych lub olejów może doprowadzić do poważnej usterki (duże koszta finansowe,strata cennego czasu podczas żniw)

 

Ustaw oraz obsługuj swój kombajn prawidłowo według instrukcji- a nie będziesz wiedział

co to znaczy nawet AWARIA KOMBAJNU !!!

 

Instrukcje podzielone są na działy:

 

-Wskazówki ogólne

-Przed uruchomieniem

-Regulacje podstawowe i omłot

-Tabele (tabele:sit ,omłotu,środków smarnych,przeglądów)

-Jak młócić każde rodzaj zboża (z jakimi ustawieniami)

-Silniki

-Dane Techniczne

 

Instrukcja są w języku POLSKIM wersjach książkowych mają po 150 stron, są w formacie A5, zawiera szczegółowe rysunki i ilustracje.

 

Posiadamy w ofercie również katalogi części do powyższych modeli kombajnów !!!

Katalogi mają po 300-400 stron i zawierają wiele fachowych ilustracji oraz numery katalogowe wszystkich części. Katalogi są bardzo przydatne podczas każdej naprawy !!!

 

pozdrawiam

 

KONTAKT

 

E-mail:INSTRUKCJEROLNICZE@INTERIA.PL

Tel.516370377

Edytowano przez CETOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7

@Marcin regulację obrotów motowideł dokonuje się kręcąc pokrętłem na stanowisku kombajnisty,z rury nośnej motowideł wychodzi linka,po niej dojdziesz do pokrętła.Ta kinka wcchodzi do koła pasowego jest to ręczna przekładnia bezstopniowa(jedna płyta koła jest stała druga ruchoma,kręcąc poketłem płyty się schodzą lub rozchodzą zmieniając predkość obrotową motowidła).

@Swider u mnie końcówka smarownicy pasuju tak na styk,troche muszę nagimnastykować się ją tam włożyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj