Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zabawik    3

Sam nie wiem, musiały już śruby zazębiać się o metal i tak jakoś działało. Obstawiam że to już musiało tak z dwa sezony pracować. Teraz te nowe maszyny to by nie wytrzymały takiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Ciężko zdjąć ten dzwon ? Też mam zamiar tam zajrzeć do środka co się dzieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuniopl    0

Witam wszystkich.

   Zakupiłem kombajn claas mercator 50 i że tak powiem jestem "głupi" w jego użytkowaniu/obsłudze. czy ktoś z forumowiczów byłby tak miły i podzielił się ze mną wiedzą na temat takiego sprzętu.

  Najlepiej na prywatne wiadomości bo pewnie wiele tematów które mnie interesują były na forum poruszane a nie chce zaśmiecać wątku. 

pozdrawiam i liczę na odzew. 

Edytowano przez Sylwuniopl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

A powiedz ile przeczytałeś stron tego tematu?

Bo mi się widzi że nic.....

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuniopl    0

może masz za ciemne okulary skoro nic nie widzisz. zapytałem grzecznie czy ktoś ma chęć odpisać do mnie na priv a Ty się czepiasz.

ps. przeczytałem już cały temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Witam

Mam problem z odpaleniem swojego kombajnu.  Silnik Perkins 6. Wg zaleceń producenta powinien być tam Aku 12v/110Ah, a ja użyłem 2x 6v165 i zakręcił parę razy i nic. Jaką może być przyczyna?


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Ja mam mercedesa w mercatorze 60, silnik perełka nigdy nie rozbierany, zawsze odpali po prawie roku przerwy od strzała i nawet niebieskiego dymku nie puści 💪💪💪 podczas pracy tak samo nie ma dymu tylko przezroczyste spaliny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Ja natomiast wstawiłem zaworek i nadal były pęcherzyki i schodziło paliwo, okazało się że utlenily się podkładki miedziane przy rurkach przykręconych do zbiornika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicik83    0

Witam kupię kabinę do mercatora 60, jeśli ktoś posiada do sprzedania, proszę o informację .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Poszukaj sobie kabiny od Fortschritta E512/514.  Ja mam Mercatora S i 75 i na obu są założone od Fortschritta. W zeszłym roku zakładałem do 75 to kabina kosztowała 1tys zł ale wymagała remontu daszku. A do Mercatora 60 była by lepiej dopasowana niż do mojego bo w swoim masz dźwignie od młocarni, hederu i wysypu schowane za pionowa blachą za operatorem  i wygodniej jest wchodzić do kabiny. Foto w mojej galerii.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Panowie jaki polecacie rozrusznik do Perkinsa 6 ? Stary już nie domagał przy zakupie a teraz padł całkiem. 


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

Miałem też 6 Perkinsa w swoim Dominatorze 80 i nigdy mnie nie zawiódł, prawdopodobnie jeżeli nie spaliłeś uzwojenia to można spoko naprawić, wierz mi tak twardego materiału jak był kiedyś nie kupisz. Sprawdź szczotki, tulejki i podstawa to przedmuchiwanie kompresorem komory silnika z kurzu tym bardziej prądnicy i rozrusznika.


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja też mam problem z rozrusznikiem, a właściwie z elektromagnesem, można go samego dokupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

Elektromagnes zwany dawniej wybijakiem, co tam może się popsuć? jedynie spalenie uzwojenia, jeżeli tak, to wymiana na sprawny używany, kwota 30 zł. około.


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Po prostu przy naciśnięciu przycisku start pstryka, trzeba tak kilka razy i dopiero za którymś razem zaskoczy i kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, wyrebski1 napisał:

Po prostu przy naciśnięciu przycisku start pstryka, trzeba tak kilka razy i dopiero za którymś razem zaskoczy i kręci.

To elektromagnes

Edytowano przez Siemanr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Siemanr1 napisał:

elektromagnez

Czy na pewno z na końcu ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj