Polecane posty

armo    0
panowie prośba o pomoc w ustawieniu mercatora 50 szło dzisiaj pszenżyto, nie daję rady z zapychającym się tylnym sitem żaluzjowym , zapycha się krótkimi odcinkami kłosów przerobiłem wiele wariantów ustawień bez skutku obroty bębna 900 - 1000, przednie sito czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

A ustawiłeś prawidłowo kierownicę wiatrów ? Może otwórz bardziej to sito. Jeśli się ono zapycha pustymi kłosami, to za mały wiatr, a jak pełnymi (niedomłoty) to za mało otwarte. Do pszenżyta można otworzyć terlicę przed wlotem klepiska do ocierania ości.

Obroty 900-1000 wydają mi się ciut za małe na Mercatora, raczej 1100-1150, to nie Bizon.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81
Obroty bębna ok. jeśli zapycha się sito to spróbuj ta klape co masz pod nim podnieść do góry, tak żeby więcej wiatru szło do góry a nie bezpośrednio do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

witam . mam problem w mercatorze 50 wyrzuca mi zborze mieszankę jak wjadę w większy lan nawet z mala prędkością to i tak wyrzuca .sprawdzałem  kierownice  wiatrów ustawiona na 50mm wiatr na najmniejszy i dalej wyrzuca . w życie i pszenżycie nie miałem problemów . pomoze ktoś ?

Edytowano przez 4porucznik01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Mieszanka owsa z jęczmieniem ? Zważ, ile pełen worek tej mieszanki waży, jak mniej niż 40kg to masz odpowiedź, ziarnko puste i lekkie.

Możesz opuścić tę blachę za ostatnim sitem żaluzjowym, żeby mniej wiatru szło na żaluzje, będzie mniej wydmuchiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
2 godziny temu, 4porucznik01 napisał:

dziś dałem dodatkowe blachy na wialni  do zatkania otworu i bylo lepiej 

Opuść tylną blachę za sitami i zamknij wiatr na 15 ząbek licząc od lewej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
12 godzin temu, 4porucznik01 napisał:

witam . mam problem w mercatorze 50 wyrzuca mi zborze mieszankę jak wjadę w większy lan nawet z mala prędkością to i tak wyrzuca .sprawdzałem  kierownice  wiatrów ustawiona na 50mm wiatr na najmniejszy i dalej wyrzuca . w życie i pszenżycie nie miałem problemów . pomoze ktoś ?

Jest grubsze ziarno i trzeba podnieść bardziej lamele na  sitach żaluzjowych aby lepiej przelatywało ziarno na dolne sito, pomimo zmniejszenia wiatrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicik83    0
Jak zmiejszyć obroty motowideł?Wymieniłem pasek oraz linkę od regulacji obrotów i tak chodzą za szybko.Regulacja skręcona na maksa.Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko linką! Musisz ja skręcić do maxa, ale zanim to zrobisz sprawdz czy warjator od obrotow prawidlowo pracuje,

Być moze ze nie dokońca sie schodzi, stad te obroty i duzy opor na linkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Przy prawidłowo wyregulowanej lince wariator od nagarniacza powinien chodzić od końca do końca, czyli od paska na zewnątrz jednych kół do paska na zewnątrz drugich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Wymieniałem dwukrotnie linkę do regulacji obrotów nagarniacza (mimo, że była wizualnie dobra) i regulacji brak - dałem sobie z tym spokój. Koła wariatora przesuwają się bez zacięć. Przyczyną jest pancerz który nie trzyma wymiaru, Pod obciążeniem robi się krótszy, sprężynuje. Widziałem przy claasach rozwiązania z dźwignią - to prawdopodobnie rozwiązałoby problem przeciążonego pancerza linki

DSCN4499.JPG

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

U mnie linka tak stara jak kombajn, nadpalona bo poprzedni właściciel kombajnem wyjechal z palącego się garażu i chodzi wariator od końca do końca. Ewidentnie gdzieś masz jakiś nadmierny opór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Nie raz omawiane w tym temacie, dźwignia od otwierania i zamykania przysłon klepiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armo    0
te klapy zamykasz przy trudnowymłacalnych zbożach, powodują przymknięcie części klepiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

ok dzięki to będę szukał co jak z tym się robi

bo jak chcę ją przestawić to wraca z powrotem

to standardowo do pszenżyta owsa to do przodu czy do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Klapy są za klepiskiem ale również nie wiem jak ustawić dźwignię by ta nie wracała w poprzednie położenie,może powinna być jakaś blokada- ktoś wie jak to zblokować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Witam 
Nie długo stanę się szczęśliwym posiadaczem Mercatora. Mam pytanie, podnosił ktoś za pomocą tura heder, bo nie wiem jak podejść do tematu. Heder 3m 

Edytowano przez BusteR

Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Podnosiłem turem za tę rurę, która mocuje nagarniacz. Do rury przyczepiłem pas , zarzuciłem na widły i jazda. Tak go zdjąłem z lawety i kawałek pojechał na ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

Ja co roku przenosze turem, wystarczą standardowe widły do palet ewentualnie 2 szpilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
1 godzinę temu, BusteR napisał:

Witam 
Nie długo stanę się szczęśliwym posiadaczem Mercatora. Mam pytanie, podnosił ktoś za pomocą tura heder, bo nie wiem jak podejść do tematu. Heder 3m 

czy szczesliwym to się okaże, u mnie w te żniwa nie było hektara bez "awarii" same pierdoly ale nerwy psuło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mercator to dobry kombajn, ale lata robią swoje za zamieniłem go na fortschritta 514 i jeszcze nie żałuje a 2 lata kosiłem forszajem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

U mnie na szczęście w tym roku tylko jedna błahostka a mianowicie walnął czarnym dymem okazało się że sitko w filtrze powietrza zalepione było kurzem a rok wcześniej.....masakra!!dwa razy wal jezdny mi pękł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj