Polecane posty

kamil16251290    381

Posiadamy dwa mercatory, S i 75 i  w jednym jest podnoszenie do przodu a w drugim podnoszenie do tyłu.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Co do drgań pasa pionowego. U mnie ustapily po wymianie łożysk w napinaczu tego pasa.
A wał urywa głównie od jazdy na pierwszym biegu z przyspieszaczem i do tego jazda na zużytym pasie jezdnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Pas nowy Gatze i jak pękł wał to też myślałem że od używania przyspiesza na max.ale nie, bo na drugim wale był używany na połowę i też pękł- po wykoszeniu 10 ha, a teraz kupiony 3 wał,wymienione koło pasowe i rura i narazie jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomsel    0

Posiadamy dwa mercatory, S i 75 i  w jednym jest podnoszenie do przodu a w drugim podnoszenie do tyłu.

 

hmm no wlasnie ciekawe czym to jest spowodowane... taka konstrukcja czy??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

Witam. Posiadam Senatora . Mam pytanie, przy koszeniu owsa podajnik ziarnowy nie jest w stanie nadążyć odbierać ziarna i dołem przez ten fartuch gumowy wialni wysypuje mi się ziarno.

Teraz nie wiem czy to porostu tak ma ten typ (bo wystarczy ze wolniej jeżdżę i jest ok) czy  wymienić łańcuch z łopatkami podajnika ziarnowego bo nie wymieniałem go nigdy - ale nie jest jakoś tragicznie zadarty i nie brakuje gum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

A jaka cena?

Pytanko przy okazji-kosily u mnie na przestrzeni ostatnich lat dwa różne mercatory sprowadzone z różnych krajów i oba miały duże problemy z gubieniem ziarna, dodatkowo jeden słabo wymlucil. To jakaś typowa przypadłość tych modeli, czy po prostu miałem pecha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekmei    0

daron64

miales pecha. U mnie na wsi sa dwa mercatory, teraz z moim to beda trzy i po zadnym ziarno nie zostaje a ladnie mloca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
8 godzin temu, mariank1 napisał:

Witam. Posiadam Senatora . Mam pytanie, przy koszeniu owsa podajnik ziarnowy nie jest w stanie nadążyć odbierać ziarna i dołem przez ten fartuch gumowy wialni wysypuje mi się ziarno.

Teraz nie wiem czy to porostu tak ma ten typ (bo wystarczy ze wolniej jeżdżę i jest ok) czy  wymienić łańcuch z łopatkami podajnika ziarnowego bo nie wymieniałem go nigdy - ale nie jest jakoś tragicznie zadarty i nie brakuje gum.

Ja w tym roku kosząc pszenżyto też gubił ziarno-sypalo się dołem przy podajniku koło fartucha-okazalo się że to wina dolnego sita.Mialem założone "fasolkowe" i zmieniłem na sito z okrągłymi otworami-wniosek taki że zboże nie nadążało przelatywać przez sito i wylatywało bokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

U mnie poprzedni co kosił to zielono na polu po nim było. Ten, co w tym roku to z kolei w pszenżycie sporo niewymlucal, a w owsie bardzo dużo w polu zostało nagubil e-mail kombajnem zielone pasy jakby ktoś zboże wiaderkiem nasypal.

Niby patrzyłem przy koszeniu, ale wyszło jak wyszło. 

A w przeciągu kilku najbliższych lat trzeba sobie jakiś nieduży kombajn kupić i min mercatora brałem pod uwagę, albo małego dominatora, tylko ten sporo jednak droższy. Jednak po przygodach z mercatorami zacząłem się nieco zastanawiać nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

To że zielono za kombajnem to kwestia ustawienia i czy jest szczelny przy gardzieli a w tym roku to i "poslady"ziarna powschodzily

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

W dużej mierze zależy od operatora kombajnu, może być zielono nie tylko za kombajnem ale na całym polu, bo mało rozgarnięty operator motowidłem przed chederem już zboża wymłóci, bo dają za duże obroty motowideł i kłosy tłucze a ziarno leci już przed kombajnem a prędkość obrotowa motowideł powinna być dopasowana do prędkości jazdy , tak aby strat nie robić,szczelność kombajnu swoją drogą ma znaczenie do tego ustawienia wiatrów ,sit ,klepiska itd. , oraz obroty młocarni, to wszystko ma wpływ  na jakość omłotu i poniesionych strat oraz czystość ziarna i jego jakość,m.in.śrutowanie ziaren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

To chyba faktycznie miałem pecha skoro dwóch operatorów takich trafiłem. 

Pszenżyto jare było bardzo nędzne, więc tak nie szkoda. Za to owies na jednym kawałku na materiał dla siebie był naprawdę bardzo ładny, a wyszła ledwo przyczepa. Zastanawiałem się czemu taka nędza, skoro z innego, większego kawałka, dużo słabszego, wychodziła pełną przyczepa z każdego zebranego ha.(tak, wiem, że objętość a waga to różne  kwestie, ale jednak jakiś pogląd na plon daje). Po paru tygodniach już wiedziałem, jak zobaczyłem ile zostało w polu. 

A jak sądzicie - w co byłoby lepiej zainwestować pieniadze-mercatora czy małego dominatora z początków '80?

Dominatory koło 40trzeba by było miec, jak patrzę po olx, ale mercatory też w okolicach 30 się trafiają. Więc aż tak wielka różnica by nie była.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

:)

Spokojnie, ja dopiero zaczynam myśleć o temacie, także do kupna to pewnie jeszcze ładnych parę lat minie :)

Także chyba będę musiał za siedzenie jednak zabulic. Choć za jakiegoś lepszego grammer musiałbym dać więcej niż za cały Twoj kombajn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2
Dnia 27.10.2017 o 23:34, Siemanr1 napisał:

Ja w tym roku kosząc pszenżyto też gubił ziarno-sypalo się dołem przy podajniku koło fartucha-okazalo się że to wina dolnego sita.Mialem założone "fasolkowe" i zmieniłem na sito z okrągłymi otworami-wniosek taki że zboże nie nadążało przelatywać przez sito i wylatywało bokiem

ale mi idzie tylko owies (wiec tak myślałem ze chodzi tu prędkość jazdy bo na owsie można trochę pospieszyć) i to na dole tu przy ślimaku do podajnika ziarnowego już gotowe czyste ziarno, tak jakby nie nadążał  podawać do zbiornika przenośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

I też tu na dole przy ślimaku do podajnika ziarnowego a prędzej kosilem pszenicę i jęczmień i było ok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj