Polecane posty

traktor11    131

To zależy jakie , jeśli podchodzą z bizona to na sklepie z częściami a jak coś zmyślnego że trzeba zamawiać to Modliborzyce mają swą strone internetową i prowadzą sprzedarz wysyłkową 

http://agro-serwis24.pl/pl/c/Czesci-do-kombajnow-zbozowych/18  mają dobrej jakości części 

Edytowano przez traktor11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Ja posiadam mercator 60 na silniku mercedesa, to byl moj pierwszy sezon jako gospodarza i szybko sie zapoznalem z tym prostym w Obsludze kombajnem, drobne naprawy mozna samemu wykonac jak ma sie troche wiedzy.

Minusy
Brak kabiny
Dostęp do pasków
Brak pneumatyki rury

Plusy
Czesci
Spalanie
Zwrotnosc
Dostep i cena czesci
Prostota obslugi, ustawiania i napraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

jeżeli to do mnie to u mnie rurę rozkłada się siłą własnych mięśni i trzeba wyjść z kombajnu, dużym plusem było by jakby był jakiś napęd do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Minusy

Brak kabiny

Dostęp do pasków

Brak pneumatyki rury

 

Plusy

Czesci

Spalanie

Zwrotnosc

Dostep i cena czesci

Prostota obslugi, ustawiania i napraw

Co do minusów - z dostępem do pasków, to akurat jest lepszy niż w bizonie, bo w bizonie nawalone jest paskami z jednej i z drugiej strony...

co do plusów - nie zgodził bym się, że plusem jest cena części, bo do 1000zł. to nie można mówić w claasie o naprawie, tylko o kosmetyce. Kolejny mankament, to nie wiem, czy do prostoty naprawy można wszystkie prace zaliczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey38    18

koledzy posiada ktoś może jakaś intrukcje na temat montazu głowicy w perkinsie 6.354 ?? Potrzebuje momenty dokrecania oraz kolejność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

kolejności to Ci jużpowiem zaczynasz od srodka głowicy i ciągniesz na zewnątrz w obydwie strony a na ile dociągnąć to już nie wiem sprawdz na necie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Koledzy, szukam materiałów dotyczących silnika Daimler-Benz MO352.XI  model 352.900 , to jest: katalogu części zamiennych i instrukcji napraw - może to być w dowolnym języku.  Jest to najstarszy silnik Mecedesa montowany w claasach. Szukam po internecie i nic nie znajduję, może ktoś to przechodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Do Zbyszek1962

Dzięki za namiar, ale jest to prawdopodobnie inny model tj. 353,981 => OM 352 a w sprzęcie rolniczym jest model 352,900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Sprawa łożysk samonastawnych. Są dwa rodzaje ich ustalania: z wkrętami dociskowymi w pierścieniu wewnętrznym 1109%25200011%2520-%252010000_tcm_12-137 i mimośrodowym pierścieniem mocującym 1109%25200013%2520-%252010000_tcm_12-137. Który rodzaj stosujecie w maszynie. Sklepy oferują te z pierścieniem mimośrodowym ale jakoś nie mam do tego zaufania (na podstawie doświadczenia). Zdjęcia są ze strony producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Claas stosował  te z pierścieniem mimośrodowym którym  pewniej unieruchomi się łożysko mając luz na osi, czyli te jak na 2 grafice z oznaczeniem YET 2 choć  czasem różnią się dodatkowymi oznaczeniami. Np. dla łożyska 207:

PBF (Kraśnik) FD207,  ZVL(Słowacja) UE207,  SNR  ES207...

Jak masz większe wymagania to możesz się pokusić o typ K  czyli na stożku z tuleją osadczą np PA 207K.

Jeśli nie nabijasz ich po chamsku i nie wciskasz do nich wody np.myjką ciśnieniową to będą służyły długie lata.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj