Polecane posty

wieslaw16    79

Instrukcja po polsku ,a katalog w niemieckim języku ,ale nie ma z tym problemu ,tłumacz google korzystasz i wszystko przetłumaczone co potrzebne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Instrukcja po polsku ,a katalog w niemieckim języku ,ale nie ma z tym problemu ,tłumacz google korzystasz i wszystko przetłumaczone co potrzebne jest.

wpiszesz w wyszukiwarkę części numer katalogowy i też ci wyskoczy po polsku lepiej przetłumaczone niż tłumacz google, bo ten z kolei lubi robić psikusy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Dzięki za odpowiedź . Trochę źle zapytałem chodzi mi  o to kiedy już są zdarte jaki jest minimalny wymiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Tak ,bo ja mam ze 4-5 mm i nie wiem czy wymieniać? Bo troszkę słabo wykrusza ,dodam że miałem krzywy jeden cep i trochę go prostowałem bez wyjmowania może na nim puszcza bo kulki słomy po deszczach trochę się zazieleniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

U mnie zazieleniło się, bo motowidła też młóciły - przegodzone było. Widać po tym, że w polu jak by posiane. Jedynie te, które kosiłem po deszczach i miały wilgotność 13% było wymłócone bez większych strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze z sezon nimi polatasz. Tylko obserwuj łożyska, bo różnie się dzieje po takich zabiegach prostowania (z tego względu już bym je wymienił).

NIE ZAPOMNIJ O WYWAŻENIU MŁOCARNI!

 

Swoją drogą jakie noże do sieczkarni polecacie? Proste czy ząbkowane? Jakiej marki? 

Edytowano przez uzytkownik77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Mam pytanie do użytkowników tych kombajnów, jak sprawa wygląda z częściami do nich, chodzi mi głownie o ich dostępność w czasie żniw. Drugą sprawą, na co zwracać uwagę przy oglądaniu takiego sprzętu. Na końcu pytanie o awaryjność w tej serii, jak to wygląda? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

z częsciami nie ma problemu. chcesz kupic takiego? chyba mój bedzie na sprzedaż


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Cały czas zastanawiam się nad wyborem kombajnu. Nie potrafię się jednak dokładnie zdecydować co do marki i modelu. Obecnie trafiła się oferta na taki, więc warto zaczerpnąć kilku informacji na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jeśli myślisz o kupnie to musisz zapoznać się z dostępnością części do danej marki jaką zamierzasz kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przyłącze się do pytania tomo 

panowie na które elementy kombajnu najbardziej zwrócić uwagę przed kupnem 

ja mam do wykoszenia ok 40 ha rocznie a o usługodawców coraz gorzej i wiecznie każdy mi mówi w przyszłym tygodniu albo "kurde z połowe to ci skoszę ale całości to mi czasu braknie chyba że poczekasz na koniec" i już mam tego dość myślę o zakupie swojego na własne potrzeby ale jestem zielony w temacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Rok temu miałem takie same pytania co do kupna kombajnu na ok.40-50 ha.Kupiłem mercator 60 silnik mercedes.Chętnie podpowiem na co zwracać uwagę przy kupnie, ale najlepiej telefonicznie bo to chwilę trwa.Podstawa to zabrać ze sobą roboczę ubranie, przebrać się na miejscu i jazda na maszynę.Sprawdzić należy luzy na wytrząsaczach, stan klepiska(druty) i cepów (wysokość karbów), pokręcić wszystkim ręcznie i obserwować pasy czy nie są popękane lub wytroczone, sprawdzić stan sit górnych i dolnych, zwracać uwagę na elementy pogięte bo to świadczy o uderzeniach (np.urwanego pasa lub kamienia), wszelkie spawy świadczą o nadmiernych drganiach lub biciu wałów co kończy się powżną awarią, stan łańcuchów, zębatek, łopatek podajników kłosowego i zbożowego, ślimaków. Silnik ma palić od strzała i po nagrzaniu nie dymić, gdy silnik ciepły gaz do dechy i właczyć co się da, zejść z kombajnu i obserwować prace przez min. kilka minut, bicie kół drganie pasów i bujanie całej maszyny czy coś nie zgrzyta czy nie wyje. Należy się przejechać tył -przód, kierownica od oporu do oporu i słuchamy czy pompa hydrauliczna jest cicho. Sprawdzic na obrotach wysokich i wolnych hydraulikę i rozdzielacz oraz wszystkie siłowniki czy nie ciekną.Ogólny stan powinien być w normie bo jak wszystko ledwie kupy się trzyma to po zakupie są kłopoty i tysice zł lecą jeden za drugim na części oczywiście.Jak maszyna w miarę dobra to po zakupie około 1-2,5 tyś dołożysz bez wzgledu na stan. Wiele jeszcze pominąłem ale to by książkę napisał.Jestem z podkarpacia.  Polecam claas mercator 60,70,75. proste maszyny i czesci w normie kosztują.Pozdrawiam i życzę powodzenia. Najlepiej zabrać na oględziny kogoś kto ma podobny kombajn i wie gdzie co ma być i w jakim stanie.Pozdrawiam. Tak pali mój silnik ciepły czy zimny

 

Ten facet ma dobre sprzęty   https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-60-sieczkarnia-heder-3-m-silnik-mercedes-transport-CID757-IDj8szB.html#2039598d10

Edytowano przez mercator6040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Byłem w okolicznym sklepie, to od razu mówił, że jak kombajn to claas, właśnie pod względem dostępności części. Ponadto od znajomych także słyszę, że claas będzie rozsądnym wyborem. Mi się osobiście podobają new holland 80xx, ale części do nich w mojej okolicy w żniwa niestety nie dostanę. A to jest według mnie najistotniejsze, bo w prawie 40 letniej maszynie awarie będą, prędzej czy później, ale będą :) 

 

Właśnie z tą osobą, która się zna to jest problem, bo nikogo takiego nie znam. A człowiek jak się nie zna, to i od razu sprzedawca wyczuwa, więc można dobry kit wciskać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz mojego 75 tylko załatw mi dominatora 76 w dobrych pieniądzach do maja, ew. zamienię się z jakąś dopłatą z mojej strony  :D

A tak wracając do tematu... Jeśli zależy ci na dobrym dostępie do części to mercator będzie świetnym wyborem. Chyba najprostszy dostęp ze względu na jego popularność w naszym kraju. Pochwalę się, że do sklepu z każdą częścią dostępną od ręki (a jak nie od ręki to na drugi dzień) mam 3 minuty drogi jadąc przepisowo, kolejny jakieś 20 minut, a następny ok. 50 min. Co prawda w żniwa jeszcze w żadnym nie byłem (odpukać), ale zawsze spokojniej się śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak mercator to 75 proponuję ma rurę hydraulicznie rozkładaną i najlepiej żeby heder 3,6m osobiście mam 70-tkę i ta rura ręcznie rozkładana trochę denerwuje też 40ha obrabia i usługi jakieś są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Witam.Rok temu miałem takie same pytania co do kupna kombajnu na ok.40-50 ha.Kupiłem mercator 60 silnik mercedes.Chętnie podpowiem na co zwracać uwagę przy kupnie, ale najlepiej telefonicznie bo to chwilę trwa.Podstawa to zabrać ze sobą roboczę ubranie, przebrać się na miejscu i jazda na maszynę.Sprawdzić należy luzy na wytrząsaczach, stan klepiska(druty) i cepów (wysokość karbów), pokręcić wszystkim ręcznie i obserwować pasy czy nie są popękane lub wytroczone, sprawdzić stan sit górnych i dolnych, zwracać uwagę na elementy pogięte bo to świadczy o uderzeniach (np.urwanego pasa lub kamienia), wszelkie spawy świadczą o nadmiernych drganiach lub biciu wałów co kończy się powżną awarią, stan łańcuchów, zębatek, łopatek podajników kłosowego i zbożowego, ślimaków. Silnik ma palić od strzała i po nagrzaniu nie dymić, gdy silnik ciepły gaz do dechy i właczyć co się da, zejść z kombajnu i obserwować prace przez min. kilka minut, bicie kół drganie pasów i bujanie całej maszyny czy coś nie zgrzyta czy nie wyje. Należy się przejechać tył -przód, kierownica od oporu do oporu i słuchamy czy pompa hydrauliczna jest cicho. Sprawdzic na obrotach wysokich i wolnych hydraulikę i rozdzielacz oraz wszystkie siłowniki czy nie ciekną.Ogólny stan powinien być w normie bo jak wszystko ledwie kupy się trzyma to po zakupie są kłopoty i tysice zł lecą jeden za drugim na części oczywiście.Jak maszyna w miarę dobra to po zakupie około 1-2,5 tyś dołożysz bez wzgledu na stan. Wiele jeszcze pominąłem ale to by książkę napisał.Jestem z podkarpacia.  Polecam claas mercator 60,70,75. proste maszyny i czesci w normie kosztują.Pozdrawiam i życzę powodzenia. Najlepiej zabrać na oględziny kogoś kto ma podobny kombajn i wie gdzie co ma być i w jakim stanie.Pozdrawiam. Tak pali mój silnik ciepły czy zimny

 

Ten facet ma dobre sprzęty   https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-60-sieczkarnia-heder-3-m-silnik-mercedes-transport-CID757-IDj8szB.html#2039598d10

 

Ja ci mojego 60 sprzedam o wiele taniej

 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Do new holland 80xx części pasują ( większość )  z bizona a są dostępne od ręki w okresie żniw mam NH to wiem jak to jest jeśli nie ma na natępny dzień masz ie na podwórzu szybką paczką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj