Polecane posty

SW1    13

U mnie pokropilo rano i nie wyschnie raczej.

 

Wie ktos czy wkład do filtra powietrza w silniku mercedes ma jakiś nr zeby go zamówić w sklepie samochodowym bo wysylki nie chce bo koszt droższy niż filtr...

Wkład filtra powietrza Claas Mercator - 624875.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja też dzisiaj odpoczywam bo 1 dzień w tygodniu można sobie sapnąć... Wczoraj moja 75tka zaczęła sezon w łubinie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Przegląd zrobiony filtry powymieniane przesmarowany zatankować ale to już przed wyjazdem na pole. Młócić to młócą rzepaki albo zaczynają jęczmiona pszenice ale szczerze mówiąc takie do końca się nie wydaje dobre lepiej poczekać kilka dni niż potem  narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Do Niki20.

Łubin czeka mnie po raz pierwszy. Napisz o ustawieniach. Mój łubin jest b. niski - jak z motowidłami aby nie wymłócić przed kosą a zmusić rośliny do ślimaka. Traktowałeś przed zbiorem chemią - mój dojrzewa naturalnie,  mam wąskolistny (fioletowy) o różnej dojrzałości, w strąkach brązowych  ziarno nie jest twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Pszenica i pszenzyto skoszone. Pytalem sie juz o to ale mam nowe objawy i ponawiam pytanie, chodzi o skrzynie biegow w mercator60, biegu 1 nie ma, tzn nie da sie "wlozyc" przy docisnieciu drazka jedzie ale ledwo lapie, wsteczny raz wejdzie raz nie, ale trzeba kontrolowac bo moze wyjsc, dwojka wchodzi ale potrafi sama wyjsc, trojka chyba okej. Przypomne ze to moj pierwszy rok za kierownica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

Wkład filtra powietrza Claas Mercator - 624875.

są dwa rodzaje wkładów filtra pow. przynajmniej w 60 rożni się otworem środkowym najlepiej wsiąść stary   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Wsiąść to możesz na przyczepę!!!!!  

 

Masz zjechany wałek sprzęgłowy (jest na nim 1) i koło zębate. Odkręć dekiel od góry skrzyni (ten pod ręcznym) i zobaczysz stan zębatek - pewnie nie będzie wesoło... :( . Roboty z rozkręcaniem 30 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Panowie mam takie pytanie ma ktoś numer seryjny Mercatora w okolicach 97x? i jaki jest rocznik na tabliczce bity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Mi chodziło o te gumy co są przed cepami od strony gardziela tylko to mi zostały do zrobienia bo praktycznie wszystkie po zimie szlak trafił przez gryzonie...........

Ja w greene w zeszłym roku kupiłem do bizona po 20zł. Dociąłem na wymiar i dziurki sobie porobiłem sam (wyciągasz ten płaskownik, który jest tak jakby kontrą i wiercisz otwory na wymiar. Tylko zapamiętaj sobie jak go wyciągałeś, bo możesz mieć problem i będziesz nawiercał otwory jeszcze raz (u mnie otwory nie są w jednakowych odległościach...

 

Jak na moje oko to wina pasa jezdnego.

Na moje oko, to trzeba zobaczyć, czy pas jezdny wisi, czy nie. Jak będzie wisiał, to jest wysoce prawdopodobne, że to jego wina. U mnie w ciągu jednego sezonu rozciągnął się tak, że jak na początku bez przyspieszacza pod lekką górkę stawał, tak pod koniec żniw kombajn stawał przy prawie pełnym przyspieszaczu - wymienione w zeszłym roku. Jak kombajn staje, to jeszcze można sprawdzić, czy któraś półoś nie jest ukręcona - mi ukręciło tą długą przy samej zwolnicy, że nawet widać nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Mam pilna sprawę jak powinny być założone tzw. Napinacze gumowe w slimaku z prawej strony kombajnu wewnątrz ślimaka one są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Chodzi Ci o te 4 gumy za pokrywa? Pare dni temu to robilem i tam byly miejsca na te gumy, nie potrafie dokladnie opisac, ale dostep byl dobry,zwroc uwage by te druty w slimaku staly odpowiednio. Nie pomoglem zabardzo chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Właśnie wiem ze one maja być za te tulejki zaczepione tylko czy jakos po przekątnej chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0

Hej koledzy co może być nie tak. gdy kosze zboze. pszenice to gdy zakrecam na uwrociach i gdy sita są juz bez zboża to do zbiornika wpadają śmieci i tzw. portki łuski z pszenicy i sloma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Napinacze gumowe w ślimakupost-9688-0-13987000-1469549105_thumb.jpg

Edytowano przez fza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

Pytam bo od dwóch sezonów nie mam żadnych napinaczy,zawsze miałem z nimy problem a to się rwały a to spadały.Powiem że nie widzę różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

a w ogóle idzie to gdzieś dostać??Bo w zeszłym roku szukałem i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Są prawie wszędzie gdzie części do Merkatora 10 zł szt ale to licha guma i max dwa sezony. można jezdzić bez tego jest trochę głośniejszy heder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Wiadomo ze bez gumek można ale jak to mówią z gumka bezpieczniej.610482 to nr katlogowy google go znajduje. A powiem wam ze po wymianie tych wszystkich elementów w slimaku z prawej strony pięknie teraz przesuwa pszenice nic nie blokuje sie nie zbiera itd. Fza dzieki za foto ale tak patrzę i chyba inaczej to zrobilem niż Ty albo mi się wydaje bo chyba jest tylko jedna mozliwa pzycja dla nich bo inaczej nie pasują. Przyjrzę sie na kompie temu zdjęciu bo w telefonie male

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj