Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaszk93    0

Tak sprawdzałem, wszystko pozostałe działa jak należy. Jeszcze raz dziś to rozbiorę i może dojdę do ładu. Pozdrawiam.

    Jeszcze się tak zastanawiam, że może ja je nie w tych miejscach założyłem, patrzyłem na rysunek w katalogu i tam wg niego powinny być dwa oringi i dwie uszczelki do jednego cylinderka włożone, i tak po kolei: najpierw uszczelka na pierwszym tym kanale, później na drugim oring, następnie znowu uszczelka na tym kanale na tłoczku pod kapeluszem jakby? a drugi oring zakłada się na koniec tulei tutaj przy gwincie jak się skręca? Bo ja już się pogubiłem z tym wszystkim i pewnie coś źle zamontowałem...

Edytowano przez lukaszk93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Mam prośbę jak zamówić lub zrobić uszczelkę rury wysypu na obrocie (otwieranie) ona jest chyba z teflonu. Wiem że kiedyś było o tym pisane ale nie potrafię znalezć.

Jak przeczytać własne posty z poprzednich lat (rok 2012 i 2013) chyba wtedy była mowa o tej uszczelce na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dzięki Paweł - o to mi chodzi, stosowałeś może ,pomogło w ciężkim otwieraniu rury, może wiesz jaka jest grubość i czy to jest z teflonu czy z innego tworzywa, bo to trochę przesada za takie g...o 222zł + przesyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

To wygląda na teflon lub jakieś tworzywo typu plastyk, ja kupiłem używaną w bardzo dobrym stanie za parę złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Do czego sluzy ta dzwignia? Zdjecie na profilu

Edytowano przez lukowiag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Dzięki Paweł - o to mi chodzi, stosowałeś może ,pomogło w ciężkim otwieraniu rury, może wiesz jaka jest grubość i czy to jest z teflonu czy z innego tworzywa, bo to trochę przesada za takie g...o 222zł + przesyłka.

Ja tego nie wymieniałem więc nie pomogę A jedynie przy demontażu rury czyściłem i smarowałem Ale nie pamiętam z czego to było ani jakie ma wymiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Wymienial ktos pas wialni 6531210 w mercatorZe 60? Jaka firme polecicie, i jak sie za to wziasc... ten pas jest dwustronny, i z jednej strony mam ubytek tego pasa na dlugosci 15cm, czy moze to powodowac to wibracje podczas pracy? Tu macie zdjecie <a href=https://zapodaj.net/37efe5f418676.jpg.html>IMAG0299.jpg</a>

Edytowano przez lukowiag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk93    0

Lukowiag, bardzo odczuwające masz te wibracje? w zeszłym roku miałem takie u siebie i okazało się, że poszło łożysko na pasie który napędza cały osprzęt, tam przy silniku, jest takie łożysko gumowe chyba pięciokątne jeśli dobrze pamiętam, kilka postów wcześniej chyba ktoś nawet o tym wspominał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Panowie dwie sprawy pierwsza to gdzie dostać gumy na podsiewacz te w środku takie ala fartuch...

a druga to ktoś tu kiedyś wstawiał zdjęcie "żmijki"tej od podajnika kłosowego co podaje kłoski z powrotem na cepy chodzi mi o te blach dookoła niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Lukowiag, bardzo odczuwające masz te wibracje? w zeszłym roku miałem takie u siebie i okazało się, że poszło łożysko na pasie który napędza cały osprzęt, tam przy silniku, jest takie łożysko gumowe chyba pięciokątne jeśli dobrze pamiętam, kilka postów wcześniej chyba ktoś nawet o tym wspominał...

 

Kolego, wydaje mi się że zbyt duże, sprobuje bez sieczkarni czy bedzie mniej. Bo jesli to wina pasa ktorego zdjecie wstawilem to go wymienie, a jak to niezalezne to bede go meczyl az peknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

Lukowiag jeżeli chodzi o ten pas przy samym kadłubie jest to pas od napędu wialni,przenośników napędu podsiewaczy i klawiszy , wię lepiej wymień na nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Panowie dwie sprawy pierwsza to gdzie dostać gumy na podsiewacz te w środku takie ala fartuch...

a druga to ktoś tu kiedyś wstawiał zdjęcie "żmijki"tej od podajnika kłosowego co podaje kłoski z powrotem na cepy chodzi mi o te blach dookoła niej...

A co masz z tymi blachami? Zgniła? Chcesz ja kupic lepiej kawałek blachy wygiac i wstawić czy cos innego potrzebujesz? A co do fartuchow agro as na pewno ale tez pewnie drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Wyjąłem dziś sita i zobaczyłem że w moim mercatorze jest mocno pogięta blacha ta zaraz za wentylatorem od młocarni co chyba nadaje kierunek wiatrowi i tu pytanie czy da się to jakoś szybko wyjąć żeby wyprostować tak popatrzyłem i nie widziałem sensownego sposobu jest na to jakiś patent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

A co masz z tymi blachami? Zgniła? Chcesz ja kupic lepiej kawałek blachy wygiac i wstawić czy cos innego potrzebujesz? A co do fartuchow agro as na pewno ale tez pewnie drogo

blachy zgniły i chciałem zobaczyć jak powinno to wyglądać.

Fartuchy o dziwo dostałem od ręki u mnie w agromie o wym 6 cm szerokości, 3 mm grubości, 2,1 m długości po 30,- za sztukę. Nie wiem jeszcze jak są zamontowane gumy/fartuchy z przodu "przed cepami"ma ktoś tego zdjęcie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Być może jutro będę szykowal swojego mercatora to porobię Ci zdjęcia tej blachy od mlocarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

post-49041-0-83251100-1469040154_thumb.jpgpost-49041-0-83251100-1469040154_thumb.jpgpost-49041-0-83251100-1469040154_thumb.jpg


Ciężko jest zrobić tam zdjęcie żeby to było widac chyba ze któryś szczegół bardziej Cię interesuje to pstryknę jeszcze cos A te gumy to te które widac patrząc od strony sit?

post-49041-0-69610500-1469040185_thumb.jpg

post-49041-0-57678400-1469040241_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

ok dzięki dziś się przyglądałem z teściem temu i zregenerujemy to w ten sposób,ze nałożymy na to przeciętą rurę  180 i później się ją przyspawa do oryginalnej.

Mi chodziło o te gumy co są przed cepami od strony gardziela tylko to mi zostały do zrobienia bo praktycznie wszystkie po zimie szlak trafił przez gryzonie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt515    1

Pany padło sprzegło w mercatorze, próbowałem rozebrać wariator sprzegła zdjąłem tą sprężyne ściagnalem pas ale nie mogę zdjąc tych dwóch kół...wałek sprzęgła na końcu ma nakrętkę i za nic nie da się jej odkecić..kreci się razem z wałkiem. Co jest grane? jak się za to zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaciągasz ręczny, odbezpieczasz nakrętkę, dorób sobie klucz chyba że masz do tej nakrętki i kręć musi pójść. później koła zbijasz z wałka. można jakimś dobrym odrdzewiaczem popsikać żeby się przeżarło to łatwiej odkręcić będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt515    1

Mam dorobiony klucz właśnie i odbezpieczone wszystko i się obraca całe, dość ciężko  się kręci ale razem z wałkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj