Polecane posty

Panowie szukam kombajna na 10ha.

 

Znalazłem Metractor`a, ale za cholerę nie wiem który to model (i rok). http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-claas-CID757-IDfQnYH.html#b44dad7e89

 

Ktoś pomoże?

 

Witam.Jeżeli masz zamiar kupić taki kombajn to na pewno nie ze zdjęcia, dobrze pooglądaj a najlepiej z kimś kto taki ma bo wydasz kasę a po kupnie tysiące za częsci tylko migają przed oczami.Osobiście polecam mercator 50, 60 lub 75.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

nie bierz 50 tki tam jest silnik 4 cylindrowy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

kolego mam identyczny model mercatora, to będą jego piąte żniwa u mnie i jestem z niego bardzo zadowolony. To prawda, że to rocznikowo najstarszy model mercatora ale jak się trafi dobry model to może pochodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

sita zamknięte, wiatr słaby, obroty młocarni ok 800, szczelina 5-7 ząbek, sito wymienne fi 6mm albo mniejsze, prędkość nagarniacza mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kolego mam identyczny model mercatora, to będą jego piąte żniwa u mnie i jestem z niego bardzo zadowolony. To prawda, że to rocznikowo najstarszy model mercatora ale jak się trafi dobry model to może pochodzić.

ja mam 60 i jest ok aczkolwiek przydałby sie wiekszy, bo jest kilka ha. zawsze "Scigałem się" z gosciem co ma fotrschritta 512 bylismy zawsze ostatni w wiosce on i ja teraz on kupił jakiegos wiekszego claasa i ja chyba bede kończył zniwa w wiosce


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam kombajna na 10ha.

 

Znalazłem Metractor`a, ale za cholerę nie wiem który to model (i rok). http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-claas-CID757-IDfQnYH.html#b44dad7e89

 

Ktoś pomoże?

 

Witam.Myślę że 50 na10 ha wystarczy spokojnie no chyba że u sasiadów dochodzi jeszcze 30 ha to wtedy 60,70 lub 75 bo 6 cylindrów to nie to co 4.Rocznik w kombajnie nie ma zasadniczego znaczenia tylko jego stan i co kosił.Pozdrawiam

 

ja mam 60 i jest ok aczkolwiek przydałby sie wiekszy, bo jest kilka ha. zawsze "Scigałem się" z gosciem co ma fotrschritta 512 bylismy zawsze ostatni w wiosce on i ja teraz on kupił jakiegos wiekszego claasa i ja chyba bede kończył zniwa w wiosce

 

Nie łam się mercator 60 to maszyna super i częsci nie takie drogie a dominator lub wyżej to ho,ho.Może znajdziesz jakiego sąsiada z bizonem do scigania się. :) .Pozdrawiam.Też jestem z podkarpacia.

Edytowano przez mercator6040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

co do kolegi który pytał o rzepak to ja nie zmieniam sit tylko obie zaluzje zamkniete, wiatr praktycznie tez do minumum chyba ze lecą kawałki łuszczyn suchych to lekko otwieram, wiadomo trzeba dopasować i obroty młocarni tez na miniumum. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Witam.Myślę że 50 na10 ha wystarczy spokojnie no chyba że u sasiadów dochodzi jeszcze 30 ha to wtedy 60,70 lub 75 bo 6 cylindrów to nie to co 4.Rocznik w kombajnie nie ma zasadniczego znaczenia tylko jego stan i co kosił.Pozdrawiam

 

 

Nie łam się mercator 60 to maszyna super i częsci nie takie drogie a dominator lub wyżej to ho,ho.Może znajdziesz jakiego sąsiada z bizonem do scigania się. :) .Pozdrawiam.Też jestem z podkarpacia.

ale to wyscig polegający na tym kto nie zakończy zniw jako ostatni we wsi. do tej pory wygrywałem i kończyłem jako przed ostatni, teraz to ja bede kończył. na 60ha mercator 60 to jednak troche mało


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Witam,to moje pierwsze zniwa. Mam mercatora 60. Do skoszenia pszenżyto, owies, trochę jęczmienia i pszenicy. Wszystkiego ok 10ha. Prosze o pomoc przy ustawieniu go i przygotowaniu do zniw. Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Ten cały temat ma już trochę lat i dziwię że że żaden z pytających o ustawienia nie jest na tyle ogarnięty by chociaż przejrzeć temat lub przynajmniej użyć wyszukiwarki. Zapewniam, to już zostało  podane wielokrotnie w latach poprzednich, wystarczy 10 minut i macie jak na tacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Ten cały temat ma już trochę lat i dziwię że że żaden z pytających o ustawienia nie jest na tyle ogarnięty by chociaż przejrzeć temat lub przynajmniej użyć wyszukiwarki. Zapewniam, to już zostało podane wielokrotnie w latach poprzednich, wystarczy 10 minut i macie jak na tacy

Wczoraj godzine od poierwszej strony szukalem. Znalazlem wiele inforacji. Ale nie wszystko. Bede sxukal dalej oczywiscie. Dziekuje

A coś o nie wchodzącym wstecznym wiecie? Czasem wejdzie czasem trzeba dociskac drazek zeby wytylowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu001    1

Wszystkie rady to tylko wskazówki. Trzeba sobie samemu kombajn ustawić. Inaczej jest przy owsie pszenicy życie itd. Również jak ma się tereny pochyle też trzeba skorygować ustawienia.z mojej praktyki wygląda to tak:sito górne może być otwarte nawet do końca. Najważniejsze jest dolne. U siebie mam górne otwarte tak żeby klosy swobodnie przelatywaly. Obroty na mlocarni na maksa. Jak kosisz to ujedziesz kawałek i zaglądasz do zbiornika jakie zboże leci i wtedy korygujesz ustawienia. W sumie jak posiadacie kombajn to dziwne ze Nie ściągnięcie sobie instrukcji obsługi z neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja z kolei reguluje na górnym sicie, dolne otworowe nie nie da sie podregulowac na nim


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Wszystkie rady to tylko wskazówki. Trzeba sobie samemu kombajn ustawić. Inaczej jest przy owsie pszenicy życie itd. Również jak ma się tereny pochyle też trzeba skorygować ustawienia.z mojej praktyki wygląda to tak:sito górne może być otwarte nawet do końca. Najważniejsze jest dolne. U siebie mam górne otwarte tak żeby klosy swobodnie przelatywaly. Obroty na mlocarni na maksa. Jak kosisz to ujedziesz kawałek i zaglądasz do zbiornika jakie zboże leci i wtedy korygujesz ustawienia. W sumie jak posiadacie kombajn to dziwne ze Nie ściągnięcie sobie instrukcji obsługi z neta.

Nie widzialem do mercatora 60.. kombajn jest unas z 6lat. Niedawno nagle zostalem sam z gospodarstwem i pròbuje wszystkiego sie uczyc. Ojciec nie znal sie na ustawieniach i zboze trzeba bylo mlynkowac dodatkowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu001    1

Jak to nie ma. Jest. Mam mercator 60 i instrukcje nabyłem przez neta. Na allegro zamówiłem i to już z 5 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lukowiag prawdopodobnie w skrzyni zębatka pośrednia od wstecznego się kończy, też tak miale aż pewnego razu wsteczny się skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Do  Lechu001

Jeżeli masz skany  instrukcji (nie chodzi o katalog) to wrzuć albo prześlij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Lukowiag prawdopodobnie w skrzyni zębatka pośrednia od wstecznego się kończy, też tak miale aż pewnego razu wsteczny się skończył.

 

dużo roboty? i koszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roboty trochę bo skrzynię trzeba rozpołowić czyli koło i zwolnicę od strony lewej trzeba ściągnąć. A za koło zębate chyba 200 zł płaciłem ale to było jakieś 10 lat temu to nie wiem po ile teraz są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popi    2

Witam

Panowie mam taki problem że pod koniec żniw leciały mi małe kłosy i kawałki słomy do zbiornika

zmiana sit, ustawienia żaluzji, wiatru nic nie pomagało  

szukałem i nie znalazłem żadnej dziury czy jest możliwe że coś tam w środku się odkręciło ?

może ktoś miał już taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk93    0

Witam,

Panowie wymieniłem w hederze listwy na motowidłach, po założeniu wszystkich, obracając ręcznie motowidłami jedna z tych sześciu listewek łamie się i nie mam pojęcia co jest powodem? czy możliwe, że rurki mają za mało luzu i stawiają opór? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, co może być przyczyną, proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Łukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj