Polecane posty

farmtrac8244    441

Powiem tak skoro Mercator 60 daje sobie radę w 3.6 to dlaczego 75 ma nie dać. 75 ma ten sam silnik to nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Witam,

14 lat temu ojciec kupił Claasa Mercatora 70 z silnikiem szóstką Perkinsa o szerokości 3m. Powiem tak gdy jest zboże konkretne to ma ciężkawo a jak będziesz chciał ciąć słomę na sieczkę to jeszcze będzie miał ciężej a silniki Perkinsa są bardzo wrażliwe na przegrzanie więc polecam Ci heder 3m. Gdy ma lekko to spali dobre 8l w zbożu konkretnym między 10-12l. 

co za głupoty piszesz chyba masz silnik padniety ja moim mercatorem 60 z hederem 3m jezdze na 2 biegu i troche przyspieszacza wiec 3,6 jaknajbardziej sie nada najwyzej na 1 pojedzie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu001    1

Silnik silnikiem. Filtry paliwa mogą być przypchane albo już są pasy zużyte i się slizgaja przy dużym obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12

co za głupoty piszesz chyba masz silnik padniety ja moim mercatorem 60 z hederem 3m jezdze na 2 biegu i troche przyspieszacza wiec 3,6 jaknajbardziej sie nada najwyzej na 1 pojedzie

Na drugim biegu jedziesz też w tęgim życie? Jakoś nie chce mi się wierzyć i na dodatek z sieczkarnią. Chyba samemu nie wiesz co mówisz gdybyś wjechał z taką prędkością w wysokie zboże to byś zapchał przenośnik pochyły i połamał na nim listwy zbyt krótko masz kombajn kolego...

Napisz jeszcze że w dzień nie mogą jeździć bo jest z gorąco :D  z 3m hederem i sieczkarnią to 4 perkins radzi sobie dobrze

to chyba kosisz zboże w "kolano" :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

witam kolega ma consula i ma 3 m heder to bez sieczkarni kosi bardzo wolno kupując kombajn powiedzieli mu że przełożył do innego kombajnu a znając  życie kombajn nie dawał rady i pewnie sprzedali on w tym roku kupił jakoś tego nie widzę by kosił z tym 3 metry chederem co najwyżej sprzęgło spali  dobrze kolega mówi że podajnik stanie albo młocarnia lub słomę na wytrząsaczach przypcha wiadomo kombajn bez sieczkarni to spokojnie da rade sam widzę co jak volvo się zachowuje z sieczkarnią a bez to spokojnie można na przyspieszaczu na max kosić każdy ma inne zboże jak komuś sypie 3 tony to i 4 metry pociągnie ale daj mu 8 ton i przyspieszacz na max i daje ci 20 m i stoisz i słomę wyrywasz nie sztuka jest się męczyć w lepszym zbożu a w gorszym kosić każdy się stara plony podnosić a ty zamiast mieć wydajny kombajn i sprawnie kosić a nie stać na sprzęgle i go katować a plony się podnoszą z roku na rok zboża mają większą wydajność z 1ha dobry przykład niedaleko mają 2 Tucano jeden z 6 coś chedera a 2 z  4,90 kosy to ten z 4,90 metra to ładnie idzie aż miło patrzeć  ten z 6coś to śmiem stwierdzić ze wolniej od bizona idzie w rzepaku nie mówię że to są złe kombajny tylko na życzenie założyli mu cheder większy i podobno będzie sprzedawał i kupował 4 ,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,chciałbym ponowić prośbę,może zaczynaćie już coś  grzebać przy kombajnach.

 

 
''Witam,mam prośbę do kolegów ,jeżeli mogli  byście  zrobić zdjęćia kierownicy wiatru zarówno w środku pod sitami jak i na zewnątrz regulację w swoich Markatorach 50 i 60 ,interesuje mnie jak jest ustawiona kierownica (szczelina ile ma cm.),ponieważ mój kombajn zostawia zasiane pole a jak zmniejszę wiatr to leci syf do zbiornika.Mam Protektora od 2 sezonów  ale to podobno to samo co Markator 50.''
 
Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej6b    0

ja mam ustawione w Merkatorze 50 szczelina 15mm na wlocie i 3 mm na wylocie a teraz niedawno kupilem 75 i nie mierzyłem przed rozebraniem ale będę ustawiał tak samo bo robię kapitalny remont   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

To są ustawienia klepiska a ja potrzebuję ustawienie kierownicy wiatru(zdjecia) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Co wy tam wyżej piszecie że coś nie daje rady? może macie tępe kosy? i nożyki na sieczkarniach to i trzyma mam consula 3.5metra heder i 3 koszenia jest silnik perkinsa moje pszenice dają do 8ton nie powiem tam gdzie jest piękny łan i od granicy to trzeba kosić pomalutku 1 bez przyspieszacza ale potem zostawiam sobie na stalke albo 2 miejsca i kosze i to przy tak małym silniku i terenie pochyłym i górkowatym a wiec jak tutaj ktos ma mieć 6stke perkinsa to do niego można śmiało te 3.60 koszenia ładować i nikt tu nie mówi żeby kosić 2jką no chyba że kosicie na wyścigi z sąsiadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Też miałem consula z silnikiem perkinsa i hederem 3m i jak na 72km maszyna super wydajna, w pszenicy 7-8t 1 z lekkim przyśpieszaczem, z załączoną sieczkarnią nie odczuwałem spadku mocy, więc jak już mercator to heder to min 3.60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej6b    0
Lechu001 nie debil tylko kupile z hedrem do kukurydzy a do zboża nie mam. Dziekuje wszystkim za odp na moje pytanie heder juz zakupiony 3.6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mercator w kukurydzy? chciałbym to widziec


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mi nawet przez mysl nie przeszlo zeby do mojego 60tki przystawke dokupic


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Każdy orze jak może, taki kombajn w kuku to według mnie samobójstwo dla niego


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,chciałbym ponowić prośbę,może zaczynaćie już coś  grzebać przy kombajnach.

 

 
''Witam,mam prośbę do kolegów ,jeżeli mogli  byście  zrobić zdjęćia kierownicy wiatru zarówno w środku pod sitami jak i na zewnątrz regulację w swoich Markatorach 50 i 60 ,interesuje mnie jak jest ustawiona kierownica (szczelina ile ma cm.),ponieważ mój kombajn zostawia zasiane pole a jak zmniejszę wiatr to leci syf do zbiornika.Mam Protektora od 2 sezonów  ale to podobno to samo co Markator 50.''
 
Z góry wielkie dzięki.

 

 

Witam. Załaczam zdjecia o które prosiłeś.Ostatnio był koszony jęczmień, ale w Austrii bo tam kupiłem mercator 60.Pozdrawiam. Jeżeli to nie te-dodam inne.

post-167509-0-65952100-1455207825_thumb.jpg

post-167509-0-49558500-1455207852_thumb.jpg

post-167509-0-28120100-1455207871_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczak23    0

TZN jak trzęsie?? Przecież on ma się "trzęś"

Trzęsie na podeście kombajnisty.Mniej trzęsie jak kombajn dostanie obciązenia i jedze szybko np 2 biegiem . Wtedy nie czuć tak bo opony trochę tłumią kręcąć się . Czy to może być łożysko dwona?

Podsiewacz był zdjęty ,. obcierał  prawą stroną o kadlub wewnętrzny . Podsiewaćz wzmocniono na mocowaniach , dano nowe gumy oryginalne 8 szt.i wieszaki nowe.

Teraz jest w miare na srodku ,nie obciera , ale kombajn troczhę podskakuje  , tak bije delikatnie na podeście. Mowia że heder 3 m za lekki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

a masz w nim sieczkarnie ? może młocarnia ma luzy na wale i z tąd to podskakiwanie też tak miałem jak łożyska dostały luz na sieczkarni po wymianie ustał problem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Czyli tobie trzęsie całym kombajnem, "buja się" ?

Zdejmij pasek z sieczkarni i obroty młocarni zmniejsz na minimum. Same sita nie powinny  wprawiać kombajn w taką wibrację. 

 

PS Zdejmij pasek z odrzutnika słomy (gwiazdy) Mi jak przetarły się blachy, do środka naleciało syfu to też tak było.

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam ,markator6040 wielkie dzięki za te zdjęcia, miałbym jeszcze prośbę jakbyś mógł zrobić  zdjęćia kierownicy pod sitami (ale  musiał byś wyciągnąć sita)będę bardzo wdzięczny.Czy wszyscy macie w ten sposób zamontowane to ramię od regulacji wiatru,u mnie wchodzi w ten  okrógły otwór pierwszy po prawej 2 zdjęcie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Może ktoś wie ile waży heder 3m do mercator 60. Chciałem zrobić wózek i nie wiem jakie piasty zastosować.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak zrobisz to pochwal sie z efektu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj