Polecane posty

Jeżeli morzesz powiedzieć to które siłowniki naprawiali w tym serwisie i ile cię to kosztowało bo jeżeli nie tak drogo to lepiej zlecić profesjonaliście i jest pewne że dobrze zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczak23    0

Do Sołtysa 48. Pomyślałem, że jeżeli to możliwe to mógłbyś mi wysłać na email katalog części  Mercator 60 z opisem po niemiecku, trochę się pomęczę z tłumaczeniem ale zawsze cos się dowiem. Pozdrawiam.

 

Witam ponownie wszystkich. Jak już pisałem kupiłem Mercator 60 i po sprawdzeniu stanu oleju hydrauliki okazało się że trzeba dolać, więc dolałem olej HV 46, odpaliłem silnik żeby sprawdzić jak to chodzi i okazało się że ciekną siłowniki. Teraz nie wiem czy to wina zmieszania oleju czy HV 46 jest za rzadki bo inni pisali że może być HV lub HL 68 lub nawet HV czy HL 100 czy jakiś inny np.AGROUTU 20W30. A jeżeli chodzi o siłowniki to poradźcie jakiej firmy uszczelnienia kupić i gdzie (jestem z Podkarpacia) żeby były dobre, czy sam dam radę je wymienić i jaki olej w ostateczności wlać do zbiorniczka hydrauliki jako nowy. Pozdrawiam.

HV 46 prermium z dodatkami przeciwzuzyciowymi

 wg ksiązki 

 

 
 
PLATINUM AGRO HV 46
Jakość:
ISO 11158 – HV
Lepkość:
ISO VG: 46
 
Charakterystyka
Olej hydrauliczny produkowany w oparciu o wysokojakościowe mineralne oleje bazowe oraz pakiet dodatków uszlachetniających. Przeznaczony do stosowania w różnego rodzaju średnio i wysokoobciążonych układach hydraulicznych maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie.

 

Gwarantuje:

• wydłużenie czasu eksploatacji,

• zmniejszenie zużycia powierzchni elementów trących w układach pomp hydraulicznych,

• pracę w szerokim zakresie temperatur z zachowaniem optymalnych własności lepkościowych (wysoki wskaźnik lepkości WL > 140).

 
Zastosowania
PLATINUM AGRO HV 46 Olej hydrauliczny przeznaczony do zastosowania w wysokoobciążonych układach napędu, wysokociśnieniowych pompach tłokowych stałego i zmiennego wydatku oraz pompach łopatkowych, gdzie wymagany jest wysoki poziom właściwości przeciwzużyciowych oleju. Rekomendowany również do użycia w precyzyjnych układach sterowania hydraulicznego i systemach hydraulicznych, które wymagają małych zmian lepkości przy zmianach temperatury. Szczególnie polecany do układów hydraulicznych maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie.
 
Normy, aprobaty, specyfikacje
DIN 51524 cz. 3
 
 
Parametry fizyko-chemiczne
Parametry Jednostki Wartości typowe Zdolność olejów do wydzielania powietrza w temperaturze 500C min 6 lepkość kinematyczna w temp. 400C mm2/s 47 wskaźnik lepkości - 146 temperatura płynięcia 0C -33 temperatura zapłonu 0C 210 ​Zdolność do przenoszenia obciążeń na stanowisku FZG, stopień obciążenia niszczącego, nie niższy niż ​- ​10 Uwaga: Powyższe wartości parametrów fizykochemicznych są wartościami typowymi. Wartości rzeczywiste są umieszczane na świadectwach jakości dołączanych do każdej partii produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

panowie pomóżcie , podpaleniu siloika(mercedes) i zagrzaniu go do 80 st. zauważyłem olej na łączeniu kolektora z tłumikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Zapiekły lub popękały pierścienie tłokowe i pcha olej do góry, lub uszczelniacze na prowadnicach zaworów wysiadły, może być uszczelka pod głowicą, albo pękła głowica, i to takie wróżenie z fusów póki nie zdejmiesz głowicy się nie dowiesz ,a może wtryski leją i jest to nie spalone paliwo ,a nie olej ,a jeszcze to jak pracuje silnik i jak odpala, i czy kopci itd. za mało też opisu aby coś powiedzieć i jakąś trafną diagnozę postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu001    1

Hm. Ja też miałem podobny problem jak któregoś roku postanowiłem uruchomić silnik podczas zimy. Silnik trochę pochodził i spod pompy wtryskowej(silnik Perkins więc pompę mam rotacyjna) wydostał się olej. Oczywiście zgasilem go bo jak wiadomo jeśli olej leci to należy silnik zatrzymać. Na wiosnę postanowiłem wziąć się za remont. Ponownie silnik uruchomiłem i wogóle nie było śladu oleju. I od tego czasu zima silnika nie odpalam. A może to wina ze tak długo stał i dlatego olej wycieka. A podczas pracy w żniwa też zauważyłeś ten wyciek? Jakby było to coś poważnego to już musiały by być widoczne oznaki wcześniej. Nieszczelne pierścienie to wiąże się z tym spadek mocy silnik kopci i ma ciężko wejść na obroty.Bo jeśli wszystko było ok we żniwa to nie możliwe żeby nagle coś się stało. No chyba że głowica mogła mieć jakąś mikro szczelinę i teraz jak zalales go ciepła woda to pod wpływem dużej różnicy temperatury pękła dalej. Trochę mało szczegółów żeby coś stwierdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

wiesław19 uszczelniacze raczej wykluczam gdyż po odpaleniu dymił by na niebiesko a on puści tylko małą czarną smuge po rozgrzaniu go do ok 80 st dymi lekko na niebiesko ,jak przygazuje puści szarę chmure dymu , zamieżam w pierwszej kolejności sprawdzić kompresje ,przy okazji sprawdzę wtryski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

witam ,w mercatorze 75 między dzwignią zmiany biegów a dzwignią gazu jest przełącznik elektryczny ,do czego on jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

ok.dzięki,pytałem bo urwana jest dzwigienka od tego włącznika więc nie mogłem sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej6b    0

Witam mam małe pytanko kopiłem clasa mercatora 75 zz silnikiem perkinsa 6 cylindry bez hedra  i  moje pytanie brzmi jakiej szerokości

heder polecicie bo mam 2 w kupnie jeden 3m i 3.6m obydwa po 3 tys i nie wiem który wybrać  zeby kombajn za bardzo sie nie meczył

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Kilka lat temu mój tata miał mercatora 75 z hederem 4.2 więc bierz spokojnie 3.6. Na pewno da radę. W 3 metrowym będzie mała wydajność a spalanie na ha będzie duże ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12

Witam,

14 lat temu ojciec kupił Claasa Mercatora 70 z silnikiem szóstką Perkinsa o szerokości 3m. Powiem tak gdy jest zboże konkretne to ma ciężkawo a jak będziesz chciał ciąć słomę na sieczkę to jeszcze będzie miał ciężej a silniki Perkinsa są bardzo wrażliwe na przegrzanie więc polecam Ci heder 3m. Gdy ma lekko to spali dobre 8l w zbożu konkretnym między 10-12l. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek884    37

Przy tym silniku polecam 3,6m. Szczególnie że te kombajny maja nawet 4,2m. Sam kombajn ma ok 3m szerokości a tak wąskie pokosy są niepraktyczne w prasowaniu czy jeżdżeniu z przyczepą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ja mam 3.2 ale wolał bym 3,6 . W gęstym życie ma co robić i z małym chederem ale w mieszance czy jęczmieniu to i 3,9 spoko pójdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomet1221    13

Witam ale tu niema co się zastanawiać tylko brać 3,6 jak w gęstym zbożu będzie miał ciężko to nie musisz brać na cały cheder a w gorszym zbożu skosisz szybciej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Witam,

14 lat temu ojciec kupił Claasa Mercatora 70 z silnikiem szóstką Perkinsa o szerokości 3m. Powiem tak gdy jest zboże konkretne to ma ciężkawo a jak będziesz chciał ciąć słomę na sieczkę to jeszcze będzie miał ciężej a silniki Perkinsa są bardzo wrażliwe na przegrzanie więc polecam Ci heder 3m. Gdy ma lekko to spali dobre 8l w zbożu konkretnym między 10-12l. 

 

Napisz jeszcze że w dzień nie mogą jeździć bo jest z gorąco :D  z 3m hederem i sieczkarnią to 4 perkins radzi sobie dobrze


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

Ja mam mercatora "S, 6 perkins to samo co 70 heder 3.60 i pszenicy 7.4 z hektara żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj