Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Popi    2

kolego odkręć najpierw szczotkotrzymacz i sprawdź szczotki (nie musisz wyjmować alternatora tylko dwie śrubki odkręcić z tyłu)

zobacz czy pierścienie są bardzo wytarte (palec do środka) jeśli nie to kup tylko szczotkotrzymacz razem z regulatorem (zależy od alternatora) koszt od 15zł do max 30zł

jak będą wytarte bardzo pierścienie na wirniku to tak jak koledzy radzą jedz na jakiś szrot ale tam też rozbierz i zobacz stan pierścieni na wirniku i szczotek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Panowie czy ktoś może mi powiedzieć jak rozebraćwałek targańca? chodzi mi o górę, jak ściągnąć koło na targańcu z pasem co napędza motowidła, muszę wymienić "podtrzymke wałka targańca, tą tuleje i chyba nie ma innego sposobu jak wymontować cały wał? Ktoś może już to robił kiedyś??

A co chcesz wymienić? Tą tuleję na targańcu? Ja zrobiłem to w ten sposób:

- rozkręć łyżkę targańca

- odkręć ramię targańca i po wyciągnięciu klina go ściągnij

- odkręć te miseczki w których jest osadzona tuleja (między miseczkami a ramą hederu są dystanse, więc nie zdziw się, jak coś ci wypadnie)

- zrzuć paski i łańcuch napędu motowideł

- odkręć osłonę paska napędu motowideł oraz te 4 śrubki blachy podtrzymującej wał napędu hederu zostawiając tą na górze tylko poluzowaną

- zluzuj śrubki po stronie gardzieli, by nie trafił szlag łożyska

- pas transportowy ja obwiązałem dookoła mimośrodu i z drugiej strony do drabinki kombajnu, a następnie powoli napinaczem odciągać aż wał targańca wyjdzie do tego stopnia, by wyciągnąć miseczki podtrzymujące tuleję

- stara tuleja powinna wyjść bez problemu, a nową nabijesz za pomocą starej

- poskładanie wszystkiego w odwrotną stronę.

 

PS: wiem, że robiłem to bez przygotowania, bo krzynki nie miałem najważniejszej krzynki narzędziowej, a mianowicie krzynki piwa, ale jak komuś by to pomogło, to może na początku dodać sobie krzynkę piwa i między każdym myślnikiem dodać "otworzyć piwo i popijać", lecz tym tempem zamiast w 1,5 godziny, to tą robotę zrobi w 2 dni o ile mu piwa nie zabraknie i nie będzie musiał skoczyć jeszcze dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

A co chcesz wymienić? Tą tuleję na targańcu? Ja zrobiłem to w ten sposób:

- rozkręć łyżkę targańca

- odkręć ramię targańca i po wyciągnięciu klina go ściągnij

- odkręć te miseczki w których jest osadzona tuleja (między miseczkami a ramą hederu są dystanse, więc nie zdziw się, jak coś ci wypadnie)

- zrzuć paski i łańcuch napędu motowideł

- odkręć osłonę paska napędu motowideł oraz te 4 śrubki blachy podtrzymującej wał napędu hederu zostawiając tą na górze tylko poluzowaną

- zluzuj śrubki po stronie gardzieli, by nie trafił szlag łożyska

- pas transportowy ja obwiązałem dookoła mimośrodu i z drugiej strony do drabinki kombajnu, a następnie powoli napinaczem odciągać aż wał targańca wyjdzie do tego stopnia, by wyciągnąć miseczki podtrzymujące tuleję

- stara tuleja powinna wyjść bez problemu, a nową nabijesz za pomocą starej

- poskładanie wszystkiego w odwrotną stronę.

 

PS: wiem, że robiłem to bez przygotowania, bo krzynki nie miałem najważniejszej krzynki narzędziowej, a mianowicie krzynki piwa, ale jak komuś by to pomogło, to może na początku dodać sobie krzynkę piwa i między każdym myślnikiem dodać "otworzyć piwo i popijać", lecz tym tempem zamiast w 1,5 godziny, to tą robotę zrobi w 2 dni o ile mu piwa nie zabraknie i nie będzie musiał skoczyć jeszcze dokupić

 

Sprawa pierwsza. Jakie jest ryzyko zgięcia czegoś co potem będzie trudno wyprostować?

Sprawa druga. https://pl.wiktionary.org/wiki/skrzynka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marian1224    0

witam mam problem z moim mercatorem  kombajn  po zgaszeniu nie chce zapalić muszę mu napompować pompka ręczna to zapali  filtry nowe zaworki zwrotne poczyszczone działaja  filterek w pompie wyczyszczony  na krotka podłączam i to samo  jest jak i podłączony  normalnie  schodzi  mu  paliwo  czy to wina pompy ???

pompke zasilajaca mam przerobiona od bizona działa

elegancko  ale co go walło ze po zgaszeniu nie chce palić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja mam zaworek zwrotny zamontowany  przy zbiorniku i jest ok , przed zaworkiem zamontowałem odstojnik od bizona żeby zaworek się nie zapychał. i tyle.....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

ja kiedyś tak miałem jak napompowałem ręczna to chodził - tez się nakombinowałem a okazało się ze korek baku tak się zassał że nie puszczał powietrza do baku i robiło się podciśnienie w baku a pompka (nie nowa nie mogła pociągnąć paliwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Ja stawiałbym na ten filtr co to kolega wymieniał. Gdzieś się zapowietrza - ot cała zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Mi nie chciał palić ale jak postał dłużej (pare dni) ale założenie zaworka rozwiązało problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

witam mam problem z moim mercatorem  kombajn  po zgaszeniu nie chce zapalić muszę mu napompować pompka ręczna to zapali  filtry nowe zaworki zwrotne poczyszczone działaja  filterek w pompie wyczyszczony  na krotka podłączam i to samo  jest jak i podłączony  normalnie  schodzi  mu  paliwo  czy to wina pompy ???

pompke zasilajaca mam przerobiona od bizona działa

elegancko  ale co go walło ze po zgaszeniu nie chce palić 

 

ja tez tak mialem i u mnie byl lekko juz nieszczelny wąż i ciągnął powietrze ten co do pompy wchodzi po wymianie wężyka już pali normalnie i cala zime paliwo trzyma, dziurka była tak mala, że w ogole nie bylo widac i nie podejrzewalem nawet. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marian1224    0

sprawdziłem wszystko chyb juz nawet go na krotko z banki bralem i nic nadal to samo jutro zawioze pompe do sprawdzenia moze sie jej czas skonczył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Natomiast u mnie powodem był uszczelniacz na pompie (silnik perkins). Spróbuj zatkać powrót a w zasilanie wtłoczyć paliwo taką pompką gruszką może rzeczywiście gdzieś jest nieszczelność w układzie. Nikt nie zapytał jaki masz silnik w swoim kombajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Sprawa pierwsza. Jakie jest ryzyko zgięcia czegoś co potem będzie trudno wyprostować?

 

w tym przypadku żadne, pod warunkiem, że zluzujesz śrubki, o których pisałem ;) Większym ryzykiem jest uszkodzenie koła pasowego, jak będzie zapieczone. Oczywiście ja nikomu nie każę tak robić - to była moja propozycja oparta na własnym doświadczeniu.

EDIT:

A z mojej strony, to: sprawa pierwsza - nie cytuje się postu pod postem, bo można dostać bana.

Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marian1224    0

chlopaki pozmozecie dlaczego ten waz jest tak zaslepiony co tam ma byc podlaczone

post-21538-0-49161000-1437567251_thumb.jpg

Edytowano przez Marian1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianb    1

kolego na tym zdjęciu wygląda to jakby było od regulacji obrotów bębna młócącego - zaślepiony przewód od rurki w kształcie odwróconego U.

Sprawdź co masz za kapeluszem chińczyka - są tam dwa tłoczki do których owa rurka w kształcie odwróconego U powinna być podłączona.

Jeszcze takie pytanie: jakie masz obroty bębna na zegarze przy pełnych obrotach silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Panowie skąd u Was "bierze" napęd linka pokazująca obroty silnika??

u mnie nie jest bezpośrednio z silnika tylko z wałka przy skrzyni biegów i co dziwne zegar dalej niż "10" nie chce pójść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianb    1

kolego soltys48 mercatory nie mają obrotów silnika.

Wyświetlacze, które masz pokazują obroty bębna młócącego i obroty wałka w skrzyni biegów.

NIE ma tam obrotów silnika ani prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk1515    0

A co chcesz wymienić? Tą tuleję na targańcu? Ja zrobiłem to w ten sposób:

- rozkręć łyżkę targańca

- odkręć ramię targańca i po wyciągnięciu klina go ściągnij

- odkręć te miseczki w których jest osadzona tuleja (między miseczkami a ramą hederu są dystanse, więc nie zdziw się, jak coś ci wypadnie)

- zrzuć paski i łańcuch napędu motowideł

- odkręć osłonę paska napędu motowideł oraz te 4 śrubki blachy podtrzymującej wał napędu hederu zostawiając tą na górze tylko poluzowaną

- zluzuj śrubki po stronie gardzieli, by nie trafił szlag łożyska

- pas transportowy ja obwiązałem dookoła mimośrodu i z drugiej strony do drabinki kombajnu, a następnie powoli napinaczem odciągać aż wał targańca wyjdzie do tego stopnia, by wyciągnąć miseczki podtrzymujące tuleję

- stara tuleja powinna wyjść bez problemu, a nową nabijesz za pomocą starej

- poskładanie wszystkiego w odwrotną stronę.

 

PS: wiem, że robiłem to bez przygotowania, bo krzynki nie miałem najważniejszej krzynki narzędziowej, a mianowicie krzynki piwa, ale jak komuś by to pomogło, to może na początku dodać sobie krzynkę piwa i między każdym myślnikiem dodać "otworzyć piwo i popijać", lecz tym tempem zamiast w 1,5 godziny, to tą robotę zrobi w 2 dni o ile mu piwa nie zabraknie i nie będzie musiał skoczyć jeszcze dokupić

 Kolego dzięki za radę, zrobiłem to już w inny sposób, dosyć szybki, a mianowicie rozkręciłem wałek napędzający targańca razem z wałkiem targańca jest to raptem chyba 10 śrubek i cofnąłem wszytsko do tylu zdjemując przy tym pasek i łańcuch wszystko z montażem zajęło mi niecałą godzinę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Panowie skąd u Was "bierze" napęd linka pokazująca obroty silnika??

u mnie nie jest bezpośrednio z silnika tylko z wałka przy skrzyni biegów i co dziwne zegar dalej niż "10" nie chce pójść

U mnie na maxa dochodził do 11, a po wymianie pasa dochodzi do 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

tylko pasy u mnie są nówki wszystkie..... 

a jeśli to obroty wałka skrzyni biegów to jakie powinny być????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marian1224    0

kolego na tym zdjęciu wygląda to jakby było od regulacji obrotów bębna młócącego - zaślepiony przewód od rurki w kształcie odwróconego U.

Sprawdź co masz za kapeluszem chińczyka - są tam dwa tłoczki do których owa rurka w kształcie odwróconego U powinna być podłączona.

Jeszcze takie pytanie: jakie masz obroty bębna na zegarze przy pełnych obrotach silnika?

mam 1000obr/mni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianb    1

u mnie dochodzą do 1350 obr/min tzn można je płynnie regulować w przedziale 600-1350.

Obroty maksymalne zależą najbardziej od kondycji pasów napędzających bęben młócący.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

U mnie młocarnia na maxa - 1200. Z jakimi szybkościami maksymalnie kosicie? Ja z tego co zauważyłem, to na 2 biegu przy 1200 obrotów wałka powoli opuszcza mi koszone zboże, więc max. daję 1100 na przyspieszaczu. I jeszcze jedno - czy też nawet w wysokim zbożu motowidła musicie mieć opuszczone na maxa, bo inaczej nie będzie wam nagarniało, tylko odkładało przed ślimakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianb    1

To zależy od rodzaju zboża.

Żyto, pszenżyto, mieszanki daje 1100-1200

Jęczmień 1200-1300

owies 1000

W instrukcji kombajnu jest tabela z ustawieniami. Jak potrzebujesz do czegoś innego to daj znać to powiem Ci co piszę producent bo ja innych roślin nie mam do koszenia.

 

Co do motowideł to jak nie masz leżącego zboża to przysuń je bliżej ślimaka i powinno być lepiej. Tylko ostrożnie, żeby ich ślimak nie złapał i nie trzeba był ich z młocarni wyciągać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marian1224    0

kolego na tym zdjęciu wygląda to jakby było od regulacji obrotów bębna młócącego - zaślepiony przewód od rurki w kształcie odwróconego U.

Sprawdź co masz za kapeluszem chińczyka - są tam dwa tłoczki do których owa rurka w kształcie odwróconego U powinna być podłączona.

Jeszcze takie pytanie: jakie masz obroty bębna na zegarze przy pełnych obrotach silnika?

 kolego  możesz mi to bardziej  wytłumaczyć  bo nie mogę znaleźć

 tego u siebie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj