Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wieslaw16    79

Witam,podejrzewam że prawdopodobnie jest zapieczony,zardzewiały cześciowo wariator na tulejach w wewnątrz i nie pracuje ślizg tulei w pełnym zakresie lub też z siłowniczkiem coś nie tak ,a jak często stosujesz smarowanie wariatora w czasie żniw ,bo może brak smaru spowodowało brak płynności i tak mały zakres działania wariatora, ja co dzień w czasie żniw tam tłoczę smar :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

a jak zająć sie wymiana pasa jezdnego w 60tce?

Nikt nie odpowiedział, więc może ja się podzielę. W moim mercatorze wczoraj wymieniałem pas jezdny. W claasie mi doradzili, by wkręcić szpilki 12-stki w otwory tej połówki przy skrzyni biegów, dać jakiś mocny płaskownik na sprężynę (dałem stary lemiesz od grudziądza - rozstaw otworów fajnie paskował na szpilki między sprężyną) i skręcając odciągnąłem połówkę koła na maksa. Pas dał się założyć bez problemu, ale nakręcając go od spodu do góry. Rezultat: przedtem musiałem mieć 800obrotów na przyspieszaczu, by ruszyć na jedynce, a teraz na trójce ruszyłem z przyspieszaczem na minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

wysoki 1122 to zdjecie to chyba consul , pewnie nie rozsuwa ci sie drugie koło od tego pasa z  trzema spreżynami .Wystarczy zdjąć obczyścić i nasmarowac i będzie chodzić i pamietać o regularnym smarowaniu  . Może też być coś z siłowniczkiem , moze trzeba wymienić uszczelniacze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

czy do łapacza kamieni w senatorze (meraktorze) idzie się dostać inaczej niż ściąganie podajnika pochyłego - gardzieli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan4321    0

bagnety pojedyncze sa do kosy dolno nacinanej a bagnety podwojne do kosy gornonacinanej dobrze mysle?

jaka jest roznica w w tych kosach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

dobrze napisałeś, różnica jest taka jak sam stwierdziłeś(nacicecia na dole nożyka albo góra) oraz dodatkowo jak ja kupuję to kosa górnonacinana do podójnych bagnetów ma dłuższe nożyki 84mm (dolnonacinana 80mm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Dzisiaj rozebrałem wariator wyczyściłem nasmarowałem i wiele to  nie poprawiło dalej pas dochodzi ledwo do połowy, te drugie koło ze sprężynami trochę się rozchodzi więc chyba też jest dobre. Doszłem więc do wniosku z tego co przeczytałem z wcześniejszych postów że może pas jezdny jest rozciągnięty bo jeżeli puszczę przyśpieszacz do końca to koło się rozchodzi i kombajn zatrzymuje się a pas jest luźny . Ale z drugiej strony jak aż tyle mógł rozciągnąć się , pas nie wygląda na strasznie stary bo ma jeszcze widoczny napis claas original a może był jakiś trefny . Czy można sprawdzić czy pas jest rozciągnięty ? czy trzeba kupować już nowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

To koło ze spreżyną musi się rozchodzić do końca wówczas pas na tamtym wychodzi do wierzchu a na tym ze sprężyną właśnie musi głęboko wchodzić pomiędzy połówki, radzę wykorzystać patent kolegi wdaniela ze śrubami i lemieszem aby rozruszać ten wariator ze sprężyną i go dobrze smarem potraktować aby płynnie pracowało zapewne jest tam zapieczone i jest bardzo mały jego zakres działania bo jak Ci wcześniej pisałem aby wariator z siłownikiem wypchnął pas do wierzchu to w tym ze sprężyną musi wjechać glęboko między te połóki kół i jak to rozruszasz pewnie pas okaże się dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Na 100 % musisz rozebrać przedni wariator Po prostu pomiędzy połówkami koła jest zabrudzone i nie mają pełnego zakresu pracy Jak to zrobić było opisane ( patent z szpilkami i np. lemieszem ) Tylko należy zachować szczególną ostrożność podczas tej naprawy Sprężyna jest bardzo mocna i jej całkowita długość to około 60 cm wiec pamiętaj żeby nie zabrakło Ci szpilki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

A może ktoś tak jaśniej wyjaśnić jak to zrobić bo za bardzo nie wiem gdzie mam przykręcać ten lemiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Najpierw to napisz jaki masz kombajn bo na zdjeciu to jest consul a nie mercator . Piszesz w temacie mercatora a tam są inne wariatory  i całkiem inne sprężyny . 

Ten drugi wariator musisz ściągnąć ściągaczem i obczyścić dokładnie bo tam pewnie jest nabite dużo kurzu i śmieci  .Jest tam jeszcze smarowniczka do smarowania którą widać w odpowiednim ustawieniu wariatora . Dlatego rzadko kto to smaruje i pprzestaje się przesówać Przynajmniej u mnie tak było .Jak masz oryginalny pas to pewnie jest rozciągnięty , podjedz do sklepu i porównaj z nowym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Nikt nie odpowiedział, więc może ja się podzielę. W moim mercatorze wczoraj wymieniałem pas jezdny. W claasie mi doradzili, by wkręcić szpilki 12-stki w otwory tej połówki przy skrzyni biegów, dać jakiś mocny płaskownik na sprężynę (dałem stary lemiesz od grudziądza - rozstaw otworów fajnie paskował na szpilki między sprężyną) i skręcając odciągnąłem połówkę koła na maksa. Pas dał się założyć bez problemu, ale nakręcając go od spodu do góry. Rezultat: przedtem musiałem mieć 800obrotów na przyspieszaczu, by ruszyć na jedynce, a teraz na trójce ruszyłem z przyspieszaczem na minimum.

ja zrobiłe z drudiej strony, a mianowicie rozebrałem wariator, i tak musiałem rozbierac bo olejem sie pocił wiec..., ale dzieki


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Chłopaki 2 problemy, potrzebuje pomocy

1 jaka powinna byc szczelina pomiedzy cepami , a klepiskiem przy opuszczonym klepisku ile z przodu i ile z tyłu?

2 co jest grane? w zeszłym sezonie padł mi zegar od szybkości młocarni, przepiołem pod ten od przyspieszacza i po paru minutach on tez padł, mysle przypadek, ale jak dzis załozyłem nowy i po kilku minutach znowu padł, gdzie szukac przyczyny. linka sie kręci luzno,


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

może to nie zegar, lecz linka albo ślimak? A jak przykręcisz linkę od przyspieszacza z powrotem, to przyspieszacz działa? Sprawdź łebki linki, czy nie są okrągłe, a później ślimak przy młocarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

juz doszedłem końca slimak miał luz i nie zawsze działał.

jaka powinna byc ta szczelina pomiedzy cepami a klepiskiem z przodu i z tyłu na popuszczonym klepisku?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Na opuszczonym nie wiem, nawet w książce tego nie ma a, na podniesionym ma być jak dobrze pamiętam na wlocie 12mm na wylocie 3mm,i tego należy się trzymać a na max jak podciągniesz musi być tak aby cepy nie trącały o klepisko, tak że na opuszczonym odstep klepiska od cepów nie ma najmniejszego zastosowania oraz znaczenia do czegokolwiek tak uważam, jedynie odstęp będziesz miał duży jeśli na takim Ci zależy wówczas jak na max wkręcisz śruby boczne od regulacji klepiska  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a to tak to sie ustawia. dzieki wielkie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Tak musisz ustawić że te 3mm i 12mm masz na drugiej dziurce od góry na dżwigni ,a jak zapniesz na pierwszą cepy nie mogą pukać o klepisko, jeśli będą w razie trącać o klepisko po ustawieniu na pierwszej dziurce, to tak ustawić aby nie trącały cepy o klepisko bo rozdupcysz młocarnię a wówczas nawet powstanie pożar kombajnu w środku od iskier w trakcie bicia metal o metal i tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ale kto bedzie młucił na pierwszej dziurce jak cepy nowe, klepisko 2 sezony? 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popi    2

Koledzy jak wymienic filtr oleju ?

mam silnik mercedesa 6 clindrowy

mam mercatora 2 sezon podobno własciciel zmieniał filtr wczesniej

ale pasowalo by wymieniac co sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Rozgrzać silnik, spuścić olej, odkręcić filtr, przykręcić nowy, zalać olejem i po robocie? Nie wiem. Zazwyczaj robiłem to tak samo, ale może się nie znam.....

 

 

Teraz poważnie. Olej co sezon owszem, ale tylko wtedy kiedy sezon trwa trzy tygdnie w polu i więcej. Jeśli maszyna stoi to co dwa sezony nic jej nie będzie. Oczywiście olej razem z filtrem. Ilu właścicieli claasów tyle olejów, ale jak Ci powiem że Turdus to na pewno wszędzie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Odkręć tę rewizję, co masz przy wejściu na kombajn od tyłu ( u mnie złapana na 2 motylkach). Tam będziesz miał wężyk - odkręć z niego tą śrubkę zatykową i spuścisz olej. Dalej tak jak pisze kolega wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianb    1

Koledzy jak wymienić tryb podwójny tzw. choinkę na wałku sprzegłowym? Mam problem z 2 głośna praca - trzeszczenie. Po odkręceniu klapki widać uszkodzone zęby.

Trzeba do tego wyciągać i rozpołowić skrzynie biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk1515    0

Tak Kolego, bez rozpołowienia skrzyni nie uda Ci się tego naprawić..

Dodatkowo bez ściągnięcia koła chyba też się nie obejdzie, bo nie wyciągniesz wałków i będzie niewygodnie wgl pracować.

PS. Jeśli byłbyś zainteresowany to mam w domu nowe tryby tylko nie pamiętam czy do biegu ( jedynka/wsteczny) czy (dwójka/trojka) i czy by ilość zębów się zgadzała z Twoim trybem.

Jeszcze jedna sprawa, jak już robierzesz to sprawdź czy tryb od pozostałych biegów (1/R) jest w dobrym stanie i wałki, bo żeby się za rok nie okazało, że kolejne masz do wymiany, lepiej zrobić raz a porządnie, choć wiadomo, że to są dosyć duże koszta. Pozdrawiam.

Edytowano przez lukaszk1515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj