Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariank1    2

witam

mam pytanie w Perkinsie 6 cylindrowym w pompie wtryskowej to olej jest do wymiany czy jest smarowana paliwem pompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

w rotacyjnych pompach smarowanie jest paliwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

A co powiecie o dolewaniu do paliwa mixolu np. litr na zbiornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Pisałem kiedyś o tym jak b. ciężko otwiera się rura w moim kombajnie. Po rozebraniu rury widać że bieżnia obrotu jest wytarta na ok 1/2 obrotu, w związku z tym mam pytanie czy istnieje możliwość napawania i obróbki (żeliwo) czy próbować kupić obydwie części bieżni - jaki koszt , może ktoś miał taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicik83    0

Planuje zregenerować klepisko(znalazłem na allegro ze jakaś firma regeneruje) czy to dobry pomysł czy lepiej kupić nowe.Nspewno już parę osób wyciągało klepisko i pewnie wie jak w miarę sprytnie to zrobić żeby się nie narobić.Prosze o jakieś podpowiedzi. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A co chcesz w nim robić? jak nie jest pokrzywione to wszystko zrobisz samemu


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Witam ja zawsze wyjmowałem przez wytrząsacze. Rozkręcałem odrzutnik blachę od klepiska i tamtędy wyjmowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

A co powiecie o dolewaniu do paliwa mixolu np. litr na zbiornik.

 

jak kupujesz paliwo z dostawa do domu, to żadaj zawsze zeby wraz z paliwem kierowca wydał ci jego karte charakterystyki (ja juz od dłuzszego czasu tak robie i nie ma problemu z tym, trzeba tylko przy zamowieniu poprosic)

 

na tej karcie szuaj parametru, ktory nazywa sie smarnosc skorygowana.

Ogólnie im on nizszy tym lepiej, ale norma przewiduje, ze moze maksymalnie wynoscic cos koło 450 o ile dobrze pamietam.

 

JA w zależnosci od tego pametru dolewam do paliwa oleju do dwusuwów bądz nie (ale olej lepszy niz mixol, jakis półsyntetyk spełnaijacy norme TC).

Jak ten parametr wynosi ponizej 200 to nic nie dolewam, a jak powyzej, to leje litr oleju na 200l paliwa i taka mieszanke wlewam zarowno do starych ursusów jak i nowego steyra z adblue oraz auta z common railem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicik83    0

 

IMG_20140428_183053.jpg

IMG_20140428_183130.jpg

tak wygląda to moje klepisko , co o nim sądzicie

Zdjęcia jak coś są na 64 stronie, w tym roku wymieniłem cepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

potrzebuje całego bedna młucacego tj cepy, os i te bk=lachy pomiedzy osia a cepami. macie namiary na sklepy, albo na dobrze uzywki?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

@papaj- zobacz tutaj/ olx.pl/oferta/czesci-do-kombajnu-class-mercator-CID757-ID5uSc9.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Wie ktoś może ile jest noży w szarpaczu w mercatoże 70 ile stałych a ile ruchomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Podpowiedzcie jak wymienić pas jezdny w mercatorze

przyłaczam sie do pytania


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Koledzy potrzebuję pomocy. Chce wymienić łożyska na wale sieczkarni. Już wyciągłem stare ale za nic nie mogę włożyc nowych. nie chcą wejśc na tą tuleję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

No właśnie a ja kupiłem łożyska 1209 zwykłe nie stożkowe i nie chciały wejśc :)

 dopiero jak kupiłem u gąski 1209k c3 to złożyłem bez problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a jak zająć sie wymiana pasa jezdnego w 60tce?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj