Polecane posty

Pajej    231

Dzieki koledzy za opinie. jak zwykle zadnia sa podzielone i decyzja nalezy do mnie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

na jaką wysokość orientacyjnie podnosi się wam heder

Podnosi na 90 cm od ziemi do kosy, specjalnie mierzyłem, koła 18,4-30 przy mniejszych będzie niżej podnosić :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

to mój się tyle nie podniesie a kola mam 16,9-30, to żeby podnosił się wyżej to muszę rozkręcić siłowniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

ja kupiłem u gaski te tansze i mam je teraz juz drugi sezon i jest ok, tylko ja mam je w senatorze i mam smarowanie na kalamitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

Ja mam te tańsze i jest ok. Sezon przechodziły i nawet o nich nie myślałem podczas żniw, a wały już trochę zużyte to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

co myslicie o tym, wart uwagi? http://olx.pl/oferta...57-ID6WBa1.html

Jedź, obejrzyj go sobie, niech ci gościu odpali, włączy zespół żniwny i posłuchasz, czy nie ma bić, jak wejdziesz na kombajn, to będziesz widział, czy są drgania... Ale myślę, że za taką cenę to nic, tylko w pole wjeżdżać, aczkolwiek znam takich, co cenę mają z kosmosu, a handlują złomem

Panowie ktoś kupował może u Gąski panewki wytrząsaczy te tańsze po 50zł i może coś powiedzieć o ich wytrzymałości bo nie chce wydawać 233 zł za oryginał?

Ja kupowałem w Źlinicach te tańsze, zakładałem przed żniwami, wywierciłem w panewkach otwory na środku, bo mam na kalamitki i też żniwa przeszły bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

Podnosi na 90 cm od ziemi do kosy, specjalnie mierzyłem, koła 18,4-30 przy mniejszych będzie niżej podnosić :rolleyes: Pozdrawiam.

 

a mozesz zmierzyć długosc siłownika na podniesionym (ciekawe - moze są rózne siłowniki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Koledzy a wymieniał ktoś łożyska na sieczkarni bo mam luz na obu łożyskach (na prawym większy) i nie wiem czy muszę ściągać koło pasowe z lewej czy może cały wał się wyciąga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

 

a mozesz zmierzyć długosc siłownika na podniesionym (ciekawe - moze są rózne siłowniki)

Zmierz cylinder siłownika, a następnie po maksymalnym podniesieniu - tłok siłownika. Odejmij sobie trochę na tolerancję i będziesz wiedział, czy ci się cały wysuwa... Jeżeli nie, to może coś go gdzieś blokuje... tylko gdzie? - oto jest pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczak23    0

Się kolego jeszcze przeprosisz z oryginałami... Prawda jest taka że w Mercatorach trochę popaprali sprawę z nimi. Ale idzie z tym sobie poradzić. I od razu sprostowanie.Spawanie daje tylko dociążenie ich - efekt jest żaden. Spotykałem już wspawywanie pręta w środek (złamie się za prętem przy palcu), Spawanie cieńszych dookoła (jeszcze szybciej padnie, a spawać można tylko "od tyłu" bo się nie zmieszczą w ślimaku), a nawet wymiana grubościennych rurek na pręty stalowe!!! U mnie niestety większe lub mniejsze legi są praktycznie co roku, i w dodatku leży wszystko od miedzy do miedzy.

Do rzeczy. Aby uwolnić się od problemu trzeba zastosować patent podpatrzony w większych kombajnach. Kupujemy dodatkowe 4 sztuki tego (http://www.sklep.gas...8932,4168).aspx) zakładamy na na rurki (owszem trzeba wywiercić 8 dziur w ślimaku i je przykręcić) w odległości 10 - 15 cm od ostatniego palca i macie Panowie spokój z łamaniem na wieki wieków. Patent działa u mnie już prawie 20 lat, a co się człowiek kiedyś namęczył ze spawaniem, a to rurek, a to dekla (bo rurki pękły i wyszczerbiły bieżnię), a to żeby zdobyć te podtrzymki (kiedyś w nieistniejącym już sklepie u niemieckiego dealera claasa w Lasecznie k. Iławy udało się zdobyć oryginały po 80zł sztuka).

 

 

Więc jeśli powiem że umnie standard to 2 i 800-1000obr/min. to nie uwierzysz? Szkoda. Kiedyś się zmuszę i nagram fim z 1200obr/min. na 2 biegu i może niedowiarki może ucichną.

Prawda jest taka że mnóstwo ludzi pozakładało do mercatorów hedery 3,60m i myślało że złapało boga za nogi. Owszem można jeszcze mówić o zbożu, ale tak naprawdę 75% przepustowości mercatorów zależy od odpowiedniego ustawienia. Delikatna modyfikacja z 13 na wlocie i 3 na wylocie do 15mm na wlocie i 4 na wylocie, odpowiednio ustawione sita, wiatry i jeżeli nie wyrzuca i nie gubi, a wymłaca i doczyszcza to można dawać w palnik. Kto by chciał tydzień hektar ciąć, jak u mnie standard to 1ha/h (na dobrym polu można 3ha w 2,5h zrobić). Owszem na sieczkę trzeba brać pod uwagę żeby nie zapchać, ale do 1000obr można szaleć spokojnie. No i jak się położy to nie polecam szaleć.

No i teraz będą niedowiarki szaleć :)

 

 

 

Piszesz ,że 2 bieg i 800-1000 obr/min . To sa obroty młocarni czy predkość jazdy ?

 

Ja pisałem że szybciej jak 1 bieg i obroty licznika prędkości jazdy 10 nie przekraczam nawet na słabych kawałkach.

Znajoomy mi mówił że przy 4 klawiszach claas to juz szybko kosi .

 

Zapycha mi sie zespół żniwny.

koledzy madrze podpowiedzieli że listwy przenośnika musza być luzniejsze żeby "brały' także małe partie towaru beż przestojów.

Kolega napisał tez że bęben slimakowo-palcowy należy podnieść aby była szpara większa .

Zastanawiam sie nad zamianą na heder od Dominatora 76 3,6m, bo taki stoi do kupienia za 1000zl 9lekko wybrakowany) .

Palce ma grube i podobno mocne!

Napewno jęsli zostanę przy hederze moim starym to ten patent z dodatkową popdporą sie zastosuję. Taka mi myśl też przyszła ale było mało czasu . Te wzmocnienia zostawię i zeszlifuje tylko tam gdzie przypadnie podpora. 8 dziurek napisałeś -a te otwory gdzie wpada podpora -nie trzeba ich nawiercać ? to jest jakies 14mm srednicy na każdą podporę .

 

Piszesz ,że 2 bieg i 800-1000 obr/min . To sa obroty młocarni czy predkość jazdy ?

 

Ja pisałem że szybciej jak 1 bieg i obroty licznika prędkości jazdy 10 nie przekraczam nawet na słabych kawałkach.

Znajoomy mi mówił że przy 4 klawiszach claas to juz szybko kosi .

 

Zapycha mi sie zespół żniwny.

koledzy madrze podpowiedzieli że listwy przenośnika musza być luzniejsze żeby "brały' także małe partie towaru beż przestojów.

Kolega napisał tez że bęben slimakowo-palcowy należy podnieść aby była szpara większa .

Zastanawiam sie nad zamianą na heder od Dominatora 76 3,6m, bo taki stoi do kupienia za 1000zl (lekko wybrakowany) .Ponoć wszystko mozna poprzekładać i pasuje .

Za to palce ma grube nowszego typu chowają sie do środka. Stól jest wizualnie dłuższy co przy polegnietych zbożach slimak nie ciągnie masy nieskoszonej .

Napewno jesli zostanę przy hederze moim starym to ten patent z dodatkową podporą zastosuję. Taka mi myśl też przyszła podczas żniw ale było mało czasu . Te wzmocnienia zostawię i zeszlifuje tylko tam gdzie przypadnie podpora. 8 dziurek napisałeś -a te otwory gdzie wpada podpora -nie trzeba ich nawiercać ? to jest jakies 14mm srednicy na każdą podporę .

 

@Leszczak z tym podsiewaczem to rzeczywiście masz nieciekawie, na myśl teraz przychodzi mi niewiele . Skręcony wał na którym są osadzone łożyska mimośrodowe tylko nie wiem czy to jest możliwe aby się skręcił lub też luzy na którymś kinie. Może masz źle poustawiane na podkładkach dystansowych między mimośrodem a tymi długimi cięgłami, u mnie jest kilka po lewej stronie a po prawej nie mam żadnej. U mnie nikt z tym nic nie robił bo wszystko jest jeszcze zalane oryginalną farbą.

 

Z tym przenośnikiem ślimakowo-palcowym to zrób tak: popuść śruby mocujące cały ślimak i podnieś go wyżej ponad dno hedera. Z całą pewnością pomoże i jak będzie się zapychać to już nie tam

 

 

 

To też jak montowałem ciegła do podsiewacza przyt wymianie gum i powstał luz z lewej strony jakieś 4 mm . Pokręciliśmy wałem mimośrodów , podsiewaczem pokiwalismy i luz zniknał . Wymieniłem z tyłu mimośrody i łożyska wału.

Podejrzewam że muszę przyczyny szukać w samym podsiewaczu i gumach prowadzących albo ośka mimosrodów skręcona.

 

Jednak korygowanie podkladkami luzu wynikajacego ze skręcenia osi nic nie da . Skrecona oś może takie wibracje powodować i urywanie .Jeden obrót i będzie podsiewacz chciało dopychac do sciany . Przupomne że trzęsie kombajnem .

 

Czy jest jakiś chętny Mechanik w okolicach Poznania ?

Edytowano przez leszczak23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

Panowie może jest ktoś kto chce zamienić się na heder. Ja mam 3m (claas senator) i chetnie zamieniłbym sie na 3.6m. Heder jest sprawny, nowa kosa, w zeszłym roku wymieniłem całe prowadzenie główki kosy.

Mam w jeden kawałek pola i ostatnie lata jest dość mokro i ciezko mi skość bo mi kombajn idzie tym samym sladem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

panowie dzis urwał mi się wał jezdny tuż przy kole od przyśpieszacza .... jak go szybko wymienić jak by ktoś mógł ze szczegółami to opisać chętnie tu lub na pw. zależy mi bardzo na szybkiej naprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Było kiedyś pisane o przeróbce rury wysypu na hydrauliczną (nawet ja pisałem) lecz nie mogę znależć. Może ktos już tego dokonał i cieszy się wygodą a reszta morduje się z rurą?Moja prośba żeby pochwalił się na forum.W moim merkatorze jest mocno wyrobiona prowadnica i w te żniwa nadwyrężyła mi kręgosłup.Było też pisane o wkładce teflonowej ,też nie mogę znalezć jeżeli ktoś zakładał to proszę powiedzieć czy pomogło bo tania nie jest.

Mam pewien pomysł jak to przerobić ,brakuje mi pewnego szczegółu ale razem coś" wykołujemy".

Kolego @tofik 420 myślę że wał wymieniłeś cóż można pisać o szczegółach przy wymianie wału trzeba po kolei wszystkie koła zdjąć i nałożyć na nowy innej opcji niema a jak chcesz szybko to szybsze ruchy z kluczami i młotkami!

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

U mnie wkładka teflonowa jest dobra a rura ciężko się rozkładała. Pomogło odkręcenie całej rury i obczyszczenie ,jest tam też uszczelnienie filcowe którego nie ma w katalogu i jest problem z kupieniem .Firma która chciała mi to sprzedać i dociać na wymiar chciała dwa lata temu 80 zł.Przed sezonem znów mnie czeka obczyszczenie bo znów ciężko sie rozkłada. Hydrauliczna to by była dopiero wygoda i mniej schodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczak23    0

U mnie wkładka teflonowa jest dobra a rura ciężko się rozkładała. Pomogło odkręcenie całej rury i obczyszczenie ,jest tam też uszczelnienie filcowe którego nie ma w katalogu i jest problem z kupieniem .Firma która chciała mi to sprzedać i dociać na wymiar chciała dwa lata temu 80 zł.Przed sezonem znów mnie czeka obczyszczenie bo znów ciężko sie rozkłada. Hydrauliczna to by była dopiero wygoda i mniej schodzenia

 

 

Jeśli rura cięzko chodzi to założenie hydrauliki spowoduje to ,że całą rurę z mocowania będzie próbowało wyrwać.KOSZ Kątowy z prowadnicami rury przykręcony jest do cienkiej blachy Kombajnu . Jakby nie spojrzeć co trzeci Mercator na Allegro itp.ma te miejsce wzmocnione przez dołożenie dodatkowej blachy od zewnątrz (u mnie od wewnątrz też jest). Tam też korozja osłabia dodatkowo te miejsce . Jęsli ktoś decyduje sie na przeróbke na hydraulikę musi najpierw zdemontowąć kosz i zweryfikkować stan otworow mocujacych kosz i prowadnic rury.

Rura na koszu musi lekko chodzić (3 smarowniczki - smar oryginalny litowo-wapniowy EP-2 NGKL) i warto raz na jakiś czas odkręcić rurę w celu przeczyszczenia tych prowadnic i filca.

(na pewno przedłuży to żywotność tego miejsca)

W internecie kraży foto przeróbki tej rury na hydrauliczną zrobioną w Dominatorze (model 48-68)

 

DlbMHH.jpg

Edytowano przez leszczak23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

panowie dzis urwał mi się wał jezdny tuż przy kole od przyśpieszacza .... jak go szybko wymienić jak by ktoś mógł ze szczegółami to opisać chętnie tu lub na pw. zależy mi bardzo na szybkiej naprawie

Ja mam podobną awarię dobrze że wszystko wykosiłem też mi się urwał ten wał i spadł wariator do domu już mnię ciągneli nie wiem jak go sprawnie wymienić byłbym wdzęczny za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

W internecie kraży foto przeróbki tej rury na hydrauliczną zrobioną w Dominatorze (model 48-68)

A masz gdzieś je pod ręką, by wrzucić nam wszystkim? Lub chociaż linka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczak23    0

A masz gdzieś je pod ręką, by wrzucić nam wszystkim? Lub chociaż linka...

http://www.agrofoto....a-hydrauliczna/

 

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:21

Można to zrobić jak w niektórym dominatorze 56, 66 itp. Też miałem w swoim mercatorze przerabiać, ale się go całego pozbyłem i kupiłem dominatora 76. W załączniku foto tego patentu hydraulicznej rury, tłok taki podobny jak w prasie Claas rollant np. 44 od otwierania komory :)

Załączone miniaturki

 

 

Czy jest jakiś chętny Mechanik w okolicach Poznania ?

Szarpie mi podsiewacz ..

 

 

 

DlbMHH.jpg

Edytowano przez leszczak23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja miałem problemy z tą rurką:

No więc to jajca były z tą rurką bo zakładane dwie nowe od JAG parts i obie pękały.Ja chciałem założyć wężyki ale wujek spawacz palnik ma,uparł się rurkę dorobić.Więc pojechałem kupiłem rurkę od hydrauliki od dużego ursusa i po 30 minutach rurka gotowa.5 hektarów przejechała,zobaczymy co będzie za rok. Zdjęcie informacyjnie do dyskusji sprzed parunastu dni.

post-25177-0-08482600-1410640182_thumb.jpg

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Każdy jakieś ma,napisz jakie problemy i jak je rozwiązałeś.Taki post jak wyżej nic nie wnosi do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie poprawiaj mnie koleś bo nie mogłem zdjęcia wgrać...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj