Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panowie jak zamontowane sa tasmy gumowe rurek hederu kupilem bo nie było wcale a uszczerbało mi dekiel w tamtym roku i moze one cos pomoga zeby to sie nie powtórzyło??

Zapewne chodzi Ci o te wewnątrz ślimaka , zatem pozakładaj je tak, aby przypominały taki układ " # "

Jak się przyjrzysz to załapiesz o co chodzi. Szkoda, ze nie mam zrobionej żadnej fotki , przydała by się nie raz.

 

@adrianb o cenie i wycenie usług pisz w odpowiednim do tego temacie

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/

lub tu http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72478-ceny-kombajnowania-2014/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popi    2

Panowie Potrzebuje wymiar sita dolnego do claas mercator 75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1075x1130mm, otwory w nich dobierasz wedle potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popi    2

Wielkie dzięki

 

bo muszę ramkę zrobić:) chyba ze ktoś ma na sprzedaż sito z otworami 8-9 mm

w rozsądnej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

@KRISTOFORn widzę że jesteś biegły w mercatorach :D więc może będziesz wiedział, czy łożysko w skrzyni biegów to od wałka na którym jest bęben od hamulca ręcznego da się wymienić od zewnątrz bez rozbebeszania skrzyni??

 

Z tego co patrzyłem i pytałem to powinno dać radę od zewnątrz, ale jest haczyk bo najprawdopodobniej bęben od ręcznego nie wyjdzie przez bęben od hamulców na półosi?? Skończy się pewnie na ściąganiu lewej zwolnicy żeby wyciągnąć półoś z bębnem <_<


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

kolego ja ściągłem ten bęben od ręcznego bez ściągania bębna od hamulców tylko lekko podszlifowałem ten bęben od hamulców tak żeby przeszedł ten od ręcznego (próbowałem ściągnąć bęben od hamulca nożnego ale nie dało rady). Robiłem to jakiś miesiąc temu przy wymianie łozysk na wałku sprzęgłowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pedro2 przyznać muszę ,ze w skrzyni nie grzebałem, tego bębna nie ściągałem więc aż taki biegły to nie jestem ^^

Niestety, nie doradzę Ci w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Panowie mam pytanie jaki olej przychodzi do skrzyni biegów bo muszę dolać a nie wiem jaki był wlany a nie chce wymieniać bo jest czyściutki i ile ma go byc bo na miarce nie ma żadnych znaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pokuś się o wymianę, tak wchodzi około 3 litrów (z tego co pamiętam) więc to nie majątek. W przedniej części skrzyni na wysokości półosi, no może ciut niżej masz wkręcony pod kątem korek, wykręć i lej aż zacznie przez ten otwór wypływać olej, to będzie jego prawidłowy stan.

U mnie chodzi na zwykłym hipolu, choć jak chcesz to możesz wlać jakiś nieco lepszy przekładniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

kolego ja ściągłem ten bęben od ręcznego bez ściągania bębna od hamulców tylko lekko podszlifowałem ten bęben od hamulców tak żeby przeszedł ten od ręcznego (próbowałem ściągnąć bęben od hamulca nożnego ale nie dało rady). Robiłem to jakiś miesiąc temu przy wymianie łozysk na wałku sprzęgłowym.

 

Dzięki bardzo za info :) Właśnie w jednym miejscu na tym od nożnego jest wyszlifowany dołek i zastanawiałem się czy to fabrycznie to jakieś wyważanie czy ktoś kombinował ;) Jeszcze raz dzięki :D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

słuchajcie dlaczego mi leci sloma do zbiornika z pszenicy, zboze w zbiorniku czyste tylko czasem nawet duzo kawalków kłosów i słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,zmniejsz deczko szczelinę na sitach żeluzjowych tzn. zrób bardziej płasko górne sita :rolleyes: Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

mam takie pytanie:

zmieniłem linke od regulacji prędkości nagarniacza(mootowideł) i nie mogę zmniejszyc obrotów nagarniacza, tzn. zmniejsza sie ale mało.założyłem nowy pas a linka od strony koła jest wkręcona do oporu? jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Ja dzisiaj wymieniałem i od strony koła mam wkręcone aby tyle żeby kontra wkęciła się natomiast w rurce przy rączce wkręciłem do oporu i motowidła ledwo się ruszają.Heder 3,60 linka od JAG,cena na stronie JAG 94 zł a handlarzyna 140zł.Żeby dobrze ustawić to 3 razy to robiłem.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2132    0

mam claas mercator 75 juz z piec sezonow. caly czas mam problem z czystoscia ziarna. kombinowalem juz na wiele sposobow. jak macie ustawiona kierownice wiatrow? mialem na 50mm i teraz mam na 78 czystosc sie troche poprawila ale zapycha mi czesto sito. jaka jest zasada ustawiania tej kierownicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

a przypadkiem nie wyłączasz młocarni przy wyjeździe z pokosu?? Ludzie często tak robią żeby "zaoszczędzić" a w efekcie sita się zabijają...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

pierwsze słysze, żeby ktoś tak dziadowskie oszczędnosci robił.

a z resztą na czym zaoszczędzić??

bo na pewno nie na pasach, które przy każdym właczeniu dostają bardziej w d*pe niżby młocarnia miała bez przerwy pracować.

 

co do ustawien, jat o miałem ustawione w połowie.

I z tyłu za sitami ta blaszka dosc mocno zasunieta tak, zeby wiatr musiał przewieeać przez sita, a nie uciekał pod nimi.

 

Zawsze młóciłem czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2132    0

nunu85 na polowie czyli na srodku tego pol ksiezyca co jest z boku czy mierzyles w srodku zakres regulacji i na polowe daleś.? zeby skierować wiatr bardziej w tyl to trzeba podniesc ta kierownice wiatrow? bo sito zborzowe zapycha sie bardziej z tylu. dodam ze to jest mercator 75 to ma dluzsze sita. mam problem z czystoscia bo nawet jak dam wiecej wiatru to sporo jest z tylu a czystosc i tak nie jest jak powinna byc i sa to zanieczysczenia jakie spokojie powinny byc usuniete. pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja tego jakos specjalnie nie ogarniałem. Jak go kupiłem to regulacja była ustawiona na połowie tego otworu (nie wiem jak to wyglądało w środku) i ja tego do niczego nigdy nie zmieniałem, bo wg mnie młóciło sie czysto.

 

Jedyne przypadki, kiedy młóciłem brudno, to było jak mi sie pasy poluzowały i podsiewacz oraz wytrząsacze za wolno pracowały.

MAsz wszystkie pasy dobrze ponapinane? bo tu też moze być przyczyna. Jak podsiewacz nie pracuje odpowiednio szybko, to sita potrafią w ciągu parunastu minut sie pozapychać, a do zbiornika leci brudastwo (krótkie słomki, sieczka, końcówki kłosów)

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego ja bym nie szukał winy w wiatrach. Jak masz ustawione górne sito - opuszczaj blaszki do momentu aż zacznie gubić ziarno (wtedy troszkę cofnij aby za dużo nie gubił) Jakie masz dolne sito bo to ono odpowiada za ostateczne czyszczenie (ja w senatorze mam otworowe) Żyto, pszenżyto oraz pszenica idzie mi na sicie 6mm a do jęczmienia i owsa daję 10mm i jest idealnie.

Ja natomiast mam problem z tym że u mnie sa małe pola i bym co chwilę musiał zmieniać sita. Cały czas jadę na 10 i jest przyzwoicie ale nie idealnie. Zastanawiam się jak bym miał 8mm to czy by szedł owies???? Bo na 6 to nie da rady - nie nadąża przelatywać zboże i zapycha podajnik kłosowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

pierwsze słysze, żeby ktoś tak dziadowskie oszczędnosci robił.

a z resztą na czym zaoszczędzić??

bo na pewno nie na pasach, które przy każdym właczeniu dostają bardziej w d*pe niżby młocarnia miała bez przerwy pracować.

.

 

U nas ludzie takie głupie teorie tworzą :D jeden mnie uświadamiał że jak wychodzi z pokosa to końcówka ziarna jest wywiewana z sit ( no w tym jest trochę prawdy) i że na pusto maszyna (w jego języku inaczej bęben młócący) dostaje wibracji i "może wyrwać" :lol: a trzecia kwestia to paliwo :huh:

 

Jak świat światem ojciec nigdy nie ujmuje gazu, ani nie wyłącza młocarni, na koniec czy przy wysypywaniu czeka do momentu aż wszystko przełknie, wygoni te 1 kg ziarna to nie zbiednieje, a przy wyłączaniu sieczka zostaje na sitach i w efekcie po dłuższym koszeniu zabija sito i jest więcej strat niż te 1-2 kg... Ale co zrobisz "jakiego mnie Panie stworzyłeś takiego mnie masz" ;) Czasami naprawdę aż żal mi tych ludzi i sprzętu, wyleci z pokosa gaz buch na minimum i tak to się wlecze wszystko przez kombajn jak fluki z nosa dosłownie...

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Koledzy mam pytanie ktoś pisał w tym temacie że na wale głównym z kołami pasowymi z lewej strony jest pięć punktów smarnych znalazłem cztery ktoś mi wytłumaczy gdzie są wszystkie pięć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj