Polecane posty

marcinopr    0

Koło było wyrównane na tokarce, wydaje mi się ze nie ma bicia. Mam strasznie napięte to słoneczko ze aż wraz z kołami jak się rozszerzy to wygina lekko wałek sprzeglowy

Edytowano przez marcinopr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

Teraz przerobiliśmy na grubszą od korbowodu z ruska :D i narazie nie urywalo ale nie spokoją mnie jak wygina mi te koła jak rozszerzę na max na walku sprzeglowym, boje się żeby łożyska nie padły i wałek wytrzymał tak jak by było za bardzo ściśnięte ale nie jest bo pas nie dochodzi nawet do końca jak się zwolni

Edytowano przez marcinopr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Przecież oryginalnie jest tam 12 śruba :o to jak dajecie 10??? a pas nie ma dochodzić do końca


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

Sory pomyłka juz poprawiłem ale czemu mi gnie te koła na walki sprzeglowym w strone tylu kombajnu a co zrobić żeby sprawdzić czy te koła nie maja bicia? Na starym chodziło bez problemów. Ile mam scisnac to słoneczko ta drogą bo juz różnie próbowałem

Edytowano przez marcinopr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

a może już poszły ci łożyska na awłku i dlatego tak gnie do tyłu ? drgania na zużytum łożysku +obroty +naprężenia od słoneczka i srubki rwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Sory pomyłka juz poprawiłem ale czemu mi gnie te koła na walki sprzeglowym w strone tylu kombajnu a co zrobić żeby sprawdzić czy te koła nie maja bicia? Na starym chodziło bez problemów. Ile mam scisnac to słoneczko ta drogą bo juz różnie próbowałem

Słoneczko ściskasz na maxa tak by się ta podkładka oparła o koło co do bicia to włącz i zobacz czy prosto chodzą, na 100% to gięcie to nie nie wałek się wygina, może cała skrzynia się rusza??


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

Nie skrzynia napewno się nie rusza na walku się gnie bo widać ze dugie kolo odchodzi od obudowy kosza sprzeglowego. Jak ścianę na max do tego dekielka to tym bardziej wyrwie sróbe i będzie godło te kola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jest jeszcze opcja ze jak to było rozbierane to pierwsze koło zostało za mało nabite lub za dużo :unsure:


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

Nie myślę ze nie, jeszcze jutro pojadę do sklepu i zobaczę jak wygląda to droższe słoneczko może mi coś doradza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

Wszystko by było dobrze tylko boje się o wałek i łożyska ba jak przyspieszacz zwolniony to nie wygina tylko jak przyspiesze i ścianę słoneczko. Jak ścianę mocno słoneczko śrubą do samego dekielka to wydaje mi się ze jeszcze gorzej zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Koledzy targaniec uderza mi o trybo z łańcuchem aż śruby już zjechało co to za przyczyna może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cała obudowa targańca jest luźna na osi no i przesunęła się bok. Ustaw jak powinna być i wbij głębiej klin.

Edytowano przez KRISTOFORn
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak pokombinujesz to dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

Mam pytanie czy claas Mercator 60 da rade zrobić porównywalny areał w ciągu godziny co Bizon Z056 ? Bo nie wiem ile brać za usługę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

@marcinopr ja 75 zrobię poruwnywalny areał co bizon więc myślę że 60 też da radę, zależy jaki masz cheder i jaki stan techniczny kombajnu.


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

Heder 3,60 silnik mercedes igła zero dymka nawet przy gwałtownym dodawaniu gazu. Kombajn wyremontowany praktycznie cały tej zimy :D Oprócz silnika który był wcześniej remontowany.

Edytowano przez marcinopr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Dzięki KRISTOFORn Tak jak pisałeś trochę kombinacji i dałem rade przy okazji rozruszałem koła od prędkości motowideł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arunio112    0

panowie jak zamontowane sa tasmy gumowe rurek hederu kupilem bo nie było wcale a uszczerbało mi dekiel w tamtym roku i moze one cos pomoga zeby to sie nie powtórzyło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianb    1

Panowie, a jakie stawki biorą Bizonami za godzinę czy za hektar cięcia?

Mam też merca 60, a nie chce się wygłupić, albo oszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj