Polecane posty

wieslaw16    79

Witam,słoma w zbiorniku może się pojawiać w przypadku jeśli przedłużki wytrząsaczy(koryt) są za bardzo wysunięte do tyłu, książka podaję że na krótką słomę wysunięte mają być mniej, natomiast większe wysunięcie stosuje się przy długiej słomie, ponadto może masz za bardzo podniesione klepisko do góry i to będzie powodować nadmierne cięcie slomy, jak też na sitach żaluzjowych (górnych) zmiejsz szczelinę, aby były bardziej położone płasko te grzebienie, a co za tym idzie słoma nie dostaje się na dolne sito z ziarnem, odnośnie tych regulacji to może koledzy co mają podobną regulację Ci pomogą, u mnie nie ma na takiej regulacji jest inna,zaś ostatnie zdjęcie to jest właśnie regulacja klepiska, na zdjęciu drugim to masz fartuch który jest oberwany, musisz wyjąć sita wejść od tyłu do środka i bez problemu zobaczysz skąd to Ci się urwało, albo odkręciły się śrubki, albo taka blacha pękła do której jest przymocowany ów fartuch :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W kwestii ustawienia kierownicy wiatru była mowa w tym poscie http://www.agrofoto.pl/forum/topic/18506-claas-mercator/page__st__100#entry545860

Niezależnie od ustawień klepiska czy przedłużek wytrząsaczy za czystość odpowiada zespół czyszczący, może masz źle wyregulowane sito górne, może masz nieodpowiednie sito dolne, ciężko odgadnąć niewiele wiedząc.

W kwestii ustawień klepiska to masz regulację szczeliny wlotowej i wylotowej, czyli po 2 śruby z każdej strony. One niewiele mają do słomy w zbiorniku, z pewnością nie jest to przyczyna bezpośrednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warter90    0

 

Witam, stałem sie własnie zczesliwym posiadaczem Class Mercator 75 :D niestety ale dzis gdy go uruchomiłem zaswieciła mi sie 1 z 2 kontrolek jakie znajdują sie przy kierownicy po prawej stronie(zdięcje poniżej). PROSZE O POMOC

 

 

 

 

2gvoad4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

hehheheh to nie jest przypadkiem lampla od hamulca ręcznego?

 

 

pozostałe 3 są od czujników awaryjnosci i o ile twój claas nie jest na serio w super stanie, to juz dawno nie działają.

 

po rysunkach rozpoznasz od czego poszczególne sa.

jedna od zapchanych wytrząsaczy, jedna od podajników zbożowych a ostatnia juz nie pamiętam.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Kolego WARTER odnośnie tych kontrolek to zobacz sobie na stronie 30 mój post nr 599 tam wstawiłem zdjęcie moich kontrolek przy kierownicy od mercatora 50 a następny post to opis tych kontrolek. Ta co pokazałeś to jest hamulec ręczny. U mnie działają wszystkie cztery. Zapchane wytrząsacze to jest sygnał dźwiękowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arunio112    0

Panowie szukałem i nie znalazłem na forum.. zmieniłem rozdzielacz bo stary był zalany, usterka polega na tym ze wolno heder podnosi , jak ruszam kierownica delikatnie lewo prawo to szybciej podnosi (tak szarpie do góry), i to na maksymalnych obrotach tak jest, samo wspomaganie na wolnych obrotach dobrze pracuje, olej w pompie jest (LHL 46), PYTANIE DLACZEGO TAK SIE DZIEJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Panowie jak wymienić fartuch za młocarnią? Da się jakoś przez te okienka czy trzeba od tyłu wejść a zarazem troszkę powyciągać tego wszystkiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a kolego tak przy okazji skąd masz nowy fartuch? Nie no myślę, że trzeba się do niego dostać od tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Witam zakupiłem niedawno mercatora 50, mam luz od ok.2 do 4mm na panewkach wytrząsaczy na przednim wale. Na próbę z jednego wyciągnąłem blaszki dałem trochę smaru i skręciłem, jest lepiej ale nadal trochę chodzi. Czy tam może być niewielki luz czy wymieniać na nowe panewki?

Edytowano przez Kyristo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

nie moze być bez zadnego luzu, bo wał sie bedzie mocno grzał i w konsekwencji moze nawet pęknąć.

Takze niewielki luz jak najbardziej ok.

byleby nie było nadmiernych hałasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jak wymienialiście fartuch za młocarnia? Da się to jakoś zrobić przez te boczne okienka? On jest przykręcony na 4śrubki czy tylko na 2 te po bokach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

kolego powtarzasz sie, to ic nie da, ze o to samo zapytasz kilka razy.

Widac nikt sie w to nie bawił jeszcze.

 

A nie da rady wejść górą po wytrząsaczach. Wiem, troche niewygodnie, ale jak nie ważysz 150kg i nie masz dużego brzucha, to spokojnie da rade wejść po odkreceniu 2-3 pazurów odrzucających i położeniu jakiejs starej kołdry czy czegoś podobnego

 

Zaznaczam, daję tylko pomysł, bo sam tego nie robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi Ci o ten co jest tuż nad posiewaczem i przykręcony do klepiska, czy o ten za odrzutnikiem nad wytrząsaczami. Z resztą w obu przypadkach i tak musisz wczołgać się do środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

ten miedzy wytrząsaczami a młocarnią przy klepisku, no myślałem że jakoś da się to zrobić przez boczne okienka, znaczy odkręcić to by się dało gorzej z przykręceniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dosłownie odkręcasz 6 nakrętek, zdejmujesz grzebień klepiska, a po chwili ten fartuch. 10 minut i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

Witam, mam problem dotyczący słoneczka.Kupiłem nowe słoneczko (ok 300zł) to bez tej osłony. i po pewnym czasie urwało ni śróbe wraz z gwintem w tym dekielku. teraz jest przerobione na gróbsza sróbe. I wydaje mi sie ze to słoneczko co kupiłem jest złe i chyba bede musiał kupic to droższe ( ok 600zł) z tą osłoną gumowa. czy wie ktos czym one sie różnią to moje jest bardzo sztywne jezeli dam przypieszacz na max to aż pas piszczy i całe te koła przesówaja sie na wałku w strone tyłu kombajnu. Niech mi ktos doradzi co mam zrobic zeby było dorze, bo odkręcałem już z 10 razy koło od kombajnu ;D i ciągle urywa tę śróbe i wygina wałek sprzegłowy z tymi kołami dodam ze nie pomaga jerzeli mniej ścisne to słoneczko śróbą . Było jeszcze wyrównane na tokarce to kolo w miejscu gdzie wchodzi słoneczko . Prosze o szybką odpowiedz bo boje sie aby czasem nie urwało wałka sprzegłowego i zeby tak nie urywało tej śróby ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicik83    0

Mam takie pytanie, czy na tym zdjęciu co załączyłem powinien być jakiś napinacz tego łańcuch bo u mnie jak widać na zdjęciu jest strasznie luźny.Znajduje się tam taki kawałek drewniany po którym on chodzi ale on jest bez regulacji.Jeśli tam powienien być napinacz to niech ktoś prześle zdjęcie jak on powinien wyglądać.Czy może skrócić ten łańcuch ale wtedy niewiem czy nie będzie za krótki.Prosze o jakieś porady.

post-118723-0-29665200-1405244417_thumb.jpg

post-118723-0-80866700-1405244477_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja w swoim byłym juz merkatorze (a wec zdjecia nie zrobie) do tej śruby gdzie ty masz przykręcone drewko miałem przykręcony taki posuwisty napinacz. Ot grubszy płaskownik zgięty w kształcie litery L.

To dłuższe ramie miało w srodku posuwisty otwór-fasolke do regulacji (który sie przykrecało do tej śruby gdzie ty masz przykrecone drewienko) a w krótszym ramieniu był tylko otworek i do niego przykręcone drewienko.

Wówczas regulacja była bardzo dokładna i bezstopniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Mam takie pytanie, czy na tym zdjęciu co załączyłem powinien być jakiś napinacz tego łańcuch bo u mnie jak widać na zdjęciu jest strasznie luźny.Znajduje się tam taki kawałek drewniany po którym on chodzi ale on jest bez regulacji.Jeśli tam powienien być napinacz to niech ktoś prześle zdjęcie jak on powinien wyglądać.Czy może skrócić ten łańcuch ale wtedy niewiem czy nie będzie za krótki.Prosze o jakieś porady.

 

Poluzuj tą śrubę i odwróć drewienko w pozycję pionową, jeśli dalej będzie luźny to zrób napinacz, zaraz wstawię fotkę ;) Może być z dębowego klocka, bo wtedy nie będzie tak wydzierać łańcucha jak metal. Ja mam taki fajny materiał "samosmarujący" nasączona sklejka jakimś olejem czy czymś, coś ala panewki na wytrząsacze i jest supr sprawa, w obu podajnikach zrobiliśmy i się ślizga :D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

przecież ten napinacz(klocek) to powinien być przykręcony z góry nad łańcuchem, żeby dociskał łańcuch na zębatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Czym różni się słoneczko bez tej gumowej osłony a z nią, bo z osłona jest 2x droższe.

Tym że śmieci się nie sypią do środka


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

A nie jest trochę mniej sztywne bo na tym tańszym urywa mi ciągle śrubę. Jutro mam jechać i kupić to za 650 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Mam takie pytanie, czy na tym zdjęciu co załączyłem powinien być jakiś napinacz tego łańcuch bo u mnie jak widać na zdjęciu jest strasznie luźny.Znajduje się tam taki kawałek drewniany po którym on chodzi ale on jest bez regulacji.Jeśli tam powienien być napinacz to niech ktoś prześle zdjęcie jak on powinien wyglądać.Czy może skrócić ten łańcuch ale wtedy niewiem czy nie będzie za krótki.Prosze o jakieś porady.

Skrócic go zapewne juz nie dasz rady ale daj ten klocek pionowo i będzie ok, ten łancuch nie muśi być bardzo naprężony

 

A nie jest trochę mniej sztywne bo na tym tańszym urywa mi ciągle śrubę. Jutro mam jechać i kupić to za 650 zł

Według mnie nic ci nie da kupienie droższego ja kupiłem za 300zł i działa ok może bije ci koło i dlatego urywa?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj