Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SOLTYS40    3

Dzięki ,pasy wymieniłem dwa może to ich jakość, jeszcze mam pytanie jak wyjąć wałek ze skrzyni ten co na nim jest tryb biegu pierwszego czy muszę rozpołowić skrzynię jerzeli tak to jak ją odpiąć od półosi msasakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ja wymieniałem łożysko na tym wałku i wydaje mi się że nie trzeba nic rozpoławiać. Odkręć ten dekiel od góry aby było coś widać i ośka po zdjęciu sprzęgła powinna wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Jeszce raz mam pytanie czy aby zmienić w skrzyni koło zębate jedynki i wałek sprzęgłowy to musze ją rozpołowić, może ktoś to robił proszę o podpowiedz ale wydaje mi się że muszę zdiąć koło i zwolnicę aby wysunąć półoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Wojtek987 podałem całkowitą szerokość hedera :) Tereny mam górzyste... Pisząc "w dobrym zbożu" co masz na myśli? :P Oczywiście pszenicy plonującej 8t/ha nie mam i miał nie będę... Sieję głównie grykę, owies i żyto...

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Dobre zboże a nawet bardzo dobre (jak dla mnie), to plonujące pod 6t i więcej. Wiadomo że można kosić w połowie lub wolno jechać (ale nie o to tu chodzi)

Dla silnika 4 cylindrowego to heder max 3m (koszenia). Ja mam perkinsa 6 i heder 3,6m to pod górę w sporym zbożu, bez sieczkarni widać że nie ma lekko. Podobnie jest w drugą stronę, mieć heder 3m przy silniku 6cyl (a tak też się często zdarza). Zdarzają mi się usługi gdzie na 2 i połowa przyśpieszacza jadę (wtedy starczy silnik 4cyl do hedera 3,6m)

Skoro masz górki to pewnie i drogi nie są za szerokie (jak u mnie), więc jakiś mercator 3m i silniczek czwórka będzie idealnie dobranym zestawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Takie ptanko mam, co może być przyczyną że ciężko wciska się sprzęgło?

Po całym dniu na kombajnie trochę noga odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Linka w mercatorze? Tam jest układ dźwigni, a jak z nim wszystko gra, to kolega może ma za mało siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Najpierw bym sprawdził zewnętrzne miejsca do smarowania na pedale itd a później zajrzał niestety do środka , wiadomo koło do jezdne do zdjęcia ale nie powinno się ciasno wciskać . Ja w tym roku robiłem całe sprzęgło , woziłem do planowania , nowe tarczki i wiele innych . teraz spokój z jazdą .

 

Zmienialiście łańcuchy w gardzieli ?? Ile metrów tzreba założyć do mercator 75 3.6 m kosa ??

 

10-12 metrów ?? Mój jeszcze original class i 2 razy pękł w tym roku . :(


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Zewnętrzne punkty do smarowania zostały zaopatrzone nowym smarem ,siły też mi nie brak .

Wysprzęgla dobrze tyle tylko ze ciężko wcisnąc i pewnie do wycisku trzeba bedzie zaglądnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Tylko czy warto sie bawic w regeneracje za takie pieniądze? prawde mówiąc to i tak nie bedzie już działac jak nowe


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie docisk będzie zawalony kurzem i prochem, miałem ten problem wyczyściłem i przedmuchałem sprężarką i teraz chodzi jak nówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wałek sprzęgłowy możesz wyjąć bez rozpoławiania.

Koło biegu wstecznego możesz tylko przemienić stronami jeżeli jest wyrobione.(tak na przyszłość i dla następnych pokoleń)

Co do większej ingerencji w skrzynię w celu wymiany trybów to Ci nie powiem.Aczkolwiek trudna sprawa bo nie wiadomo z której strony i jak ją wyciągnąć.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Aby rozpołowić skrzynie to nie ma potrzeby jej wyjmowania. Wystarczy odkręcić lewe koło, zwolnice i wyjąć lewą półośkę. Następnie zdjąć koło od ręcznego i można brać się za rozpoławianie.

Było to daaawwnnoo temu robione w moim kombajnie gdy był w rękach mojej rodziny, wtedy popękały śruby (6 lub 8szt) od mechanizmu różnicowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Dzięki Wojtek987 tak myślałem ale wolałem żeby ktoś kto to robił podpowiedział.Jak się ociepli to do roboty trzeba się brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Osobiście tego wtedy nie robiłem ale na własne oczy widziałem jak to było rozebrane. Warto ściądnąć podajnik pochyły, wtedy strasznie nażekali że go nie ściągli bo bardzo przeszkadzał - robota na kolanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

My wymienialismy wałek sprzęgłowy to rozbieralismy sprzęgło. Chcielismy jeszcze wałek niżej wyciągnąć ale nie mogliśmy rozpołowić skrzyni ściągnelismy 2 zwolnice i tak nie można było rozpołowić coś cały czas trzymało. Jeśli sciągniesz podajnik to będziesz miał bardzo dobre dojście on jest chyba na 2 zabezpieczeniach tylko + sciągnięcie pasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Skrzynia złożona jest na kleju lub na jakimś uszczelnieniu - dokładnie nie pamiętam. Do rozpołowienia trzeba się przyłożyć, bo w środku jest pare łożysk które trzeba na raz zbić (jedna strona ośki jest w jednej stronie skrzyni a druga w następnej)-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszj    1

Tematy połączone

 

Witam .

Czy ktoś z Forumowiczów AF przerabiał już remont skrzyni w mercatorze.

Mi wyskakuje 2 zamierzam przeprowadzić mały remoncik .

I teraz pytanie do Was czy Moglibyście opisać jak sie do tego zabrać ,słyszałem ze trzeba oba koła ściągać wałek łączący zwolnice ze skrzynia . Chce przed rozpoczęciem remontu zaczerpnąć informacji i porad.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

My wymienialismy wałek sprzęgłowy to rozbieralismy sprzęgło. Chcielismy jeszcze wałek niżej wyciągnąć ale nie mogliśmy rozpołowić skrzyni ściągnelismy 2 zwolnice i tak nie można było rozpołowić coś cały czas trzymało. Jeśli sciągniesz podajnik to będziesz miał bardzo dobre dojście on jest chyba na 2 zabezpieczeniach tylko + sciągnięcie pasa.

Trzeba było spróbować odkręcić przy zwolnicy z lewej strony tą klapkę na przeciw półośki i spróbować tą półośkę popchać w stronę zwolnicy - ona ma tam jeszcze trochę luzu, który by może i pozwolił na pewne manewry... Co do zabezpieczeń gardzieli - 2 sworznie u góry, 2 śruby na siłownikach + 2 paski na dół i schodzi bez problemu, lecz należy uważać na osłonę pasów klinowych napędzających gardziel + heder, bo zdejmujesz z kołem pasowym na gardzieli. Ja u mnie poluzowałem śrubki osłony i ją odciągnąłem podwiązując do balkonu kombajnu. Jeżeli masz jeszcze linkę podpiętą do wskaźnika na ręcznym, to też musisz ją odpiąć, ale to już szczegół i 80% Mercatorów jej nie ma - ja mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj