Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtoon    8

witam mam małe pytanko odpaliłem dzisiaj mojego mercatora 75 i ciężko chodzi pedał sprzęgła i nie mogę wrzucić biegów na chama by weszły:( co może być przyczyną jak odstawiałem kombajn po sezonie wszystko było ok i jeszcze jedno jak na kole od pasa jezdnego jest przewód hydrauliczny z tymi trzema śrubami na imbus strasznie mi olej chlapie dużo roboty żeby to zlikwidować?

 

 

Sprzęgło. Regulacja, a w najgorszym wypadku wymiana.

 

 

Olej na podajniku zbożowym jak mniemam.

Dwie 19stki do przewodu, klucz imbusowy (chyba 6mm) i wyciągasz wszystko. Wyjdzie ci takie 1,5 kg żeliwnego odlewu w którym w środku będzie tłoczek. Wyciągasz ten tłoczek. Wewnątrz masz na ściankach zaraz przy wylocie dwa O-ringi (34,2 x 3,0). W oryginale powinny być tam jeszcze dwa skórzane okurzacze założone w te same kanały, ale primo - ktoś mógł to już rozbierać, secundo - trudno je dostać, tertio - jeszcze trudniej założyć. Teraz czas na klucz programu. Na samym końcu będziesz miał mały gumowy uszczelniacz i plastikowy pierścień dystansowy. Coś takiego http://www.agrofoto.pl/forum/topic/18506-claas-mercator/page__st__720#entry116327 Muszisz to wyciągnąć i założyć w kolejności plastik>guma. Ten guowy uszczelniacz powinien być założony kanałem do wierzchu (olej który powstrzymuje dodatkowo go rozpiera).

Teraz wystarczy złożyć wszystko w odwrotnej kolejności. Czas pracy (z gotowymi częściami) dla wprawnego i zręcznego człowieka to nawet poniżej 15 min.

 

Teraz obrazki.

4tv0.jpg

 

nr 10 - 630211.1

nr 11 - 712361.2 lub do numeru seryjnego kombajnu 57008264 630208.0

nr 13 - 630214.1

i opcjonalnie nr 37 - 239110.0

 

 

 

 

_______________________________________________

 

A teraz prośba odemnie. Byłby ktoś tak dobry i zobaczył pod co ma podpięte kable od licznika motogodzin. Zadowolę się też szchematem instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Licznik motogodzin jest podłączony pod regulator napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joiner    0

Wstawiam na prośbę użytkownika fza.

Może komuś przy okazji się jeszcze przyda. Dodatkowe czujniki w mercatorze. (Skan z katalogu części).

post-45884-0-93374700-1373220118_thumb.jpg post-45884-0-69341000-1373220125_thumb.jpg

 

post-45884-0-73579300-1373220130_thumb.jpg post-45884-0-28103300-1373220136_thumb.jpg

Edytowano przez Joiner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Witam ! skąd przenosi się napęd na sieczkarnie w mercatorze ? Pilnie potrzebuje odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Musisz mieć dodatkowe koło przy jednym z kół napędzających młócarnie, tym na wale jezdnym


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Montuje się podobno dodatkowe kółko na wale od wytrząsaczy tylko u mnie z tej strony co na zdjęciu jest to koło zamontowane to wystaje bardzo mało tego wału i nie będzie się dało nabić koła. Co z tym zrobić ? Z góry dziękuje za odpowiedż :)

post-44639-0-30472500-1373231059_thumb.jpg

Edytowano przez radzio445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

No chyba napęd z wytrząsaczy to tak nie bardzo, jakie tam obroty osiągniesz?? przecież wytrząsacze chodzą wolno a sieczkarnia potrzebuje dużych obrotów


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joiner    0

Co? Z wytrząsaczy? :blink:

Przyjrzyj się na zdjęciu. Koło jest na pionowej szynie zamontowane, co oznacza, że ma za zadanie napinać pasek. Logika tak nakazuje, prawda?

 

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości:

post-45884-0-66091600-1373270101_thumb.jpg

Edytowano przez Joiner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

dzięki za informacje, a mam jeszcze pytanie czy nie zmieniałes klepiska? bo pono do kukurydzy potrzebne jest inne klepisko i czy montowałeś przesłony na bęben młócący między cepami?

nic przy młocarni nie zmieniałem prócz małych obrotów i w wibracje mi nie wpadała. Z tymi małymi obrotami też uważaj i śledź obrotomierz młocarni, by ci nie stanęła. Ale to na słuch też weźmiesz i jak będzie miała ciężko, to przyspieszacz lekko do tyłu. W tym roku mam zamiar jeszcze od jakiegoś żyda odkupić sito otworowe 16 i też wjeżdżam w kukurydzę.

Co do napędu sieczkarni - koło jest pod klapą z tyłu. Ja mam tam też taki haczyk, że jak sieczkarnie odpinam, to pasek podwieszam. Co do napinania - jak zakładam sieczkarnię, to sam się napina, składam - luzuje się. Jak to nie wystarcza, to naciągam na rolkach widocznych na zdjęciu kolegi, bo tam mam jedno kółko do napinania. Jak mi się przypomni, to po powrocie z pracy zrobię zdjęcie i wstawię...

Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Mógł by ktoś wstawić zdjęcie gdzie to koło się znajduje będe bardzo wdzięczny :) Pozdrawiam

Edytowano przez radzio445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

a ja jeszcze mam takie pytanie - też wam sieczkarnia idzie tak nisko, jak macie ją złożoną? w zeszłym roku jak kosiłem, to jak kółka tylnie przy cofaniu przez miedzę przejechały, to mi ją urwało... Macie jakieś lekarstwo na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lekarstwem jest składanie kierownicy rozrzucającej sieczkę. Jak potrzebujecie fotki napędu sieczkarni to później mogę je zrobić i tu wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Dobra, Panowie wiem już wszystko. Dzisiaj oglądałem sieczkarnie i wiem co i jak z napędem. Niestety zła wiadomosć, u mnie na wale głównym nie ma dodatkowego koła które napędza sieczkarnie. Jeśli ktoś wie gdzie mogę dostać takie koło będe bardzo wdzięczny za podpowiedż a jeśli nie znajdę koła to zostaje mi tylko belarka. Sieczkarnia jest mi potrzebna głównie do ścięcia słomy z rzepaku. Pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Niektóre merkatory i chyba wszystkie senatory mają naped sieczkarni z silnika na dodatkowe sprzęgło a ze sprzęgła na sieczkarnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalap    0

pilnie poszukuję sita żaluzjowego górnego do mercatora - wymiary 93x108cm!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

witam

posiada ktos tabele punktów smarnych merkatora lub senatora czytalem w necie ze takie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

u mnie na wale głównym nie ma dodatkowego koła które napędza sieczkarnie.

O jakim ty wale głównym piszesz? Ja mam to rozwiązane w ten sposób:post-53186-0-28869600-1373351693_thumb.jpg Pasek, który wisi na haczyku jest od sieczkarni, a przychodzi na te puste koło pasowe. Jak się nie mylę, to jest to napinacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

To co na zdjęciu to gość dorzuca tylko nie chce zdjąć tego koła z głównego wału co napędza sieczkarnie a ja go właśnie nie mam. Nie mam skąd wziąść napędu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To co na zdjęciu to gość dorzuca tylko nie chce zdjąć tego koła z głównego wału co napędza sieczkarnie a ja go właśnie nie mam. Nie mam skąd wziąść napędu ;(

 

 

Poszukaj u gości co rozbierają kombajny, ja też miałem zamiar zakładać sieczkarnie i za koło powiedzieli mi 500zł, na allegro pełno jest takich co mają używane części


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Pokazałeś na focie pasek który idzie od wału głównego.

a no tak - zrobiłem tylko zdjęcie na szybko, bo myślałem, że o to mu chodzi. Ja tylko z tego haczyka zdejmuję pasek, nakładam na koło pasowe i podnoszę sieczkarnię - pasek sam się napina i wszystko piknie działa. Czas założenia sieczkarni - nawet nie pół minuty i można pracować. Kolega, co ma bizona, jak się dowiedział, że kupuję mercatorka z sieczkarnią, to mi nadawał, że do tego trza 2 osoby, by to założyć itd... To mu na polu pokazałem jak się zakłada... W końcu przyznał, że jednak w claasie jest to wszystko bardziej dograne niż w bizonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianb    1

Ja też potrzebuję tabele punktów smarowania do mercatora. Jeśli ktoś coś ma takiego to jest mile widziane na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joiner    0

Mogę wam wstawić wszystko, tylko pytanie do KRISTOFORn'a, mogę wstawić tu jako załączniki te wszystkie rysunki czy jakoś spakować i dodać do pobrania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem czy to Ci się uda z racji ograniczeń miejsca.

Jak chcesz wstawić linki gdzie można przydatne informacje znaleźć to proszę bardzo, choć poręczniej by było linki niż pliki.

Przykładowo katalogi części są ogólnie dostępne choćby na stronce Korbanków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

katalog katalogiem, lecz w języku niemieckim. Mi by się też instrukcja (nie katalog części) przydała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj