Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest to odplewiacz i przydaje się zwykle do poprawy omłotu zbóż trudnych do wymłócenia.

Młócąc różne zboża nie zauważyłem jakichś wielkich różnic w jakości wymłacania i pracuję w zasadzie cały czas żeberkami do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

A możecie tego wstawić fotkę jak to wygląda?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Wstaw zdjęcie, bo rozbierałem u siebie młocarnie, sąsiad u siebie też rozbierał i niezbyt wiem o czym mówisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak to wyglądało zanim to wszystko wymieniłem , widać klepisko i odplewiacz, a tuż przed nim wąski łapacz kamieni.

post-42053-0-29990900-1369994025_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

WITAM. Jak odpowietrzyć 6 cylindrowego perkinsa. za nic nie mogę go odpalic po zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5
Napisano (edytowany)

Pompka ręczna wg nie zaciąga? najprościej moim zdaniem weź baniak 10l wlej ropy postaw go przy silniku odłącz przewód idący ze zbiornika do pompki zasilającej będzie krócej do zaciągnięcia paliwa. Pompując paliwo pompka zasilającą odpowietrz popę paliwową i filtr paliwa możesz też do pełna zalać go paliwem .. Przy odpalaniu możesz też popuścić przewody wtryskiwaczy.. Musi odpalić . Sprawć dobrze pompkę zasilającą może tłoczek puszcza albo zaworki ...Mi się zapowietrzał bo miałem ziarko zboża pod zaworkiem... Odstojnik wyczyść i czynie łąpie gdzieś fałszywego powietrza. W ostateczności samostart do filtra powietrza psiknij... A napewno jest zapowietrzony ? Może mieć już słabe sprężanie mierzyłeś kiedyś ciśnienie?

Edytowano przez magik0578

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

pompka reczna nic nie tłoczyła. zalozyłem tłoczek od ursusa i odpalil. ale znów pochodzi troche i gasnie . chyba ta pompka zasilajca do wymiany jak mylicie. bo troche podpompuje to zapali pochodzi i znówów gasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

coś z zaciąganiem paliwa tak w ciemno to ciężko powiedzieć u mnie z zaworkami był problem i miałem w kurku paliwa otwór zapchany i nie zaciągałi gasł a jak odkręciłem korek to tylko bylo slychać psssss powietrze.. Posprawdzaj wszystko czy szczelne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

nie wiem czy to tez moze być przyczyną ale wyglada ze jest zerwany gwint na odpowietrzeniu filtrów. i mam taki objaw jak nie podpompuje paliwa recznie to widać jak w odstojniku zaraz obniaza sie poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja w tamym roku wstqawiłem zaworek zwrotny i nigdy nie muszę pompować pompką, no może po zimie z 5 razy i odpalił od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

a wiecie jaki tam powinien byc orginalnie gwint bo teraz jest wkrecona juz na teflon, co do pmpki to tez myslalem nad zaworem zwrotnym można taki kupic do paliwa, no i moze był problem powietrza w baku bo niemoglem korka odkrecic tak go zassało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To raczej napewno wina korka :blink: a gwint jest m6, co do zaworka to kupisz w sklepie motoryzacyjnym


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Widzisz tak samo jak u mnie.. przewierć dziurkę 2,5mm wiertłem i załóż ten zaworek zwrotny tylko kup w miarę większy żebyś miał dobry przepływ i będzie po kłopocie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

ok nawierce w korku baku paliwa , a jak zaloze ten zaworek to pompka da rade pocignąc przez zawor. patrzylem na necie to sa takie do wlozenia w przewod i roznia sie tylko tym na jaka srednice przewodu sie montuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

na poprzedniej stronie w poście u KRISTOFORn pod klepiskiem są blachy nastawne ,jakie mają one zastosowanie , w jaki sposób je nastawić?, w poprzednim claasie tego nie miałem .po za tym poszukuję instrukcji obsługi merkator 60 może być ksero lub skan oczywiście nie za darmo,proszę pisać na pw

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te przysłony przymykam przy omłocie pszenicy jarej by pozbyć się łuskwin oraz w jęczmieniu by mieć mniej ościstych ziaren w zbiorniku.

Sporadycznie zamykam je w pszenicy ozimej gdy ciężko ją wymłócić.Czasem zamiast w pełni dojrzeć po prostu uschła z racji suszy i ziarenka mocno się trzymają.

 

Nastawiasz je za pomocą dźwigni po lewej stronie kombajnu .Dźwignia skierowana w kierunku młocarni - przysłony otwarte, w kierunku sieczkarni - zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Jaka kosa do bagnetów bez stalek ??? U Gąski mówią ,że dolnonacinana a w Agro-Jan, że górnoncinana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

a co do tego odpalania - kolego, a sprawdziłeś filtry? To, co piszesz, że jak podpompujesz, to ci na chwilę złapie i gaśnie może być też spowodowane zapchanymi filtrami paliwowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mucha7    1

Koledzy posiadam macatora 50 i chciałbym go przystosować do zbioru rzepaku co proponujecie dodam ze nie posiadam stołu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to już wiesz że stół, poza tym sito dolne o otworach 4,5 do 6 mm (mniejsze lepiej czyści). Resztę odpowiednio ustawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj