Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja od 2 lat mam w zapasie cały zespół napędowy czyli silnik z całym osprzętem na ramie i z niego przełożę. Cen pomp nie znam, ani używek ani nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Muszę powiedzieć, że skręciłem sprężyny prawie do końca i różnica jest wielka, podnosi lekko i lekko opuszcza bez walnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no do samej ziemi to nie wiem po heder leży na palecie, a zresztą do rzepaku nie potrzeba tak nisko, najwyżej się skoryguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poleci do samej ziemi czyli tak jak ja mam jak założę ten przystosowany do rzepaku.Pisałem już wcześniej, że te sprężyny są za słabe by taki ciężki heder utrzymać.To nie zbożowy że utrzymają bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14
Napisano (edytowany)

-- połączono --

 

Witam. Mam problem. Otoz w moim Mercatorze 75(3,6 heder) klosy przedostają sie do zbiornika i do dmuchawy? Co z tym zrobic?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Kłosy puste czy z ziarnem zboża? Jak z ziarnem zboża to znaczy, że nie wymłaca i musisz zmniejszyć szczelinę pomiędzy klepiskiem, a bębnem młócącym. Ewentualnie sprawdzić stan cepów, bo mogą być już zużyte na tyle, że nie spełniają swojej funkcji. Zanieczyszczeniami są tylko kłosy? Spróbuj też zwiększyć wiatr, ale tak żeby nie było strat w zbożu, może pomoże, ewentualnie jeżeli wiatrem się nie da bardzo wyregulować może być też zużyty pasek napędu wentylatora i nie osiągniesz odpowiednich obrotów.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz kłosy w zbiorniku to może oznaczać, że masz źle ustawione sita, ale kłosy w wentylatorze? Sprawdziłeś czy nie masz obudowy wentylatora przerdzewiałego oraz podsiewacza pod klepiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Witam.

Chciałbym uszczelnic dwa małe tłoczki od płynnej regulacji obrotów młocarni, ponieważ wycieka z nich olej i w czasie pracy musze często korygowac obroty na bębnie młócącym. Proszę o podpowiedz jak sie za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Witam.. Daniu@ ja ci za bardzo nie pomogę bo nie robilem jeszcze tego ale wydaje mi sie że musisz zdjąć to kolo od pasa jezdego bo inaczej nie masz dojścia . Tak ,że jeśli sie myle to chłopaki na pewno pomogą;) A ja też chciałem się Was poradzić wymieniałem łożyska na młocarni i wszystko jest ok ale jest jeden pas luźniejszy od drugiego (od napędu młocarni ) Wydaje mi się że ta sprężyna powinna wyrównać naciąg pasów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78
Napisano (edytowany)

Żle nabiłeś koła na wale od młucarni musisz któreś cofnąć lub nabić głębiej tak aby były równo ustawione bo na jednym pasek wchodzi niżej i jest luzny, szerokośc miedzy kołami musi być tako sama na jednym jak i na drugim

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

My w tamtym roku wyciągaliśmy wał ten od napędu wszystkiego to jak nie mogliśmy zdjąć kół to zrobiliśmy ściągasz z belki od sześćdziesiątki (tej z dziurami) na środku przyspawaliśmy kawałek rury żeby wsadzić na wał i dwa pręty gwintowane po bokach i kręcisz kluczem :D Zeszły bez żadnego wysiłku :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja w tym roku kupiłem, mam zamontowany, więcej Ci powiem po sezonie. Nie obyło się bez problemów przy montażu, skusiła mnie cena choć też wygląda solidnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Ciekawsze rozwiązania spotkałem w takim temacie

http://www.agrofoto....+rzepaku +claas

Co do mechanicznych kos bocznych to widziałem sporo bubli których wady ujawniają się po sezonie, dwóch. zobaczymy jak będzie się sprawował u kolegi powyżej.

 

Co więcej już na podstawie samych zdjęć z linka @ Farmervip widać, że nie jest zrobiony tak jak być powinien, gdzie jest wypoziomowanie łyżki kosy??(łącznika) albo jakakolwiek regulacja?

Takim sposobem załatwić sobie można kosę i prowadnicę kosy. Mam sporo zastrzeżeń do tego rzemiosła.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A co kolego najbardziej szwankuje w tych kosach bocznych? to poziomowanie łyżki można w łatwy sposób sobię dorobić, a myśle że na moje potrzeby powinno to z 2-3 lata wytrzymać, max 10h rzepaku rocznie :wacko:


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego WYREBSKI jak chodzi to na sucho (puszczałeś to) Czy ta kosa boczna dobrze chodzi (czy ma odpowiedni skok) i kolejne pytanie czy w poprzednich latach kosiłeś rzepak bez przystawki???? Jak tak to jak ci szło, duże straty, jak miałeś ustawiony kombajn (obroty młocarni, klepisko, wiatr i sito żaluzjowe) Bo dolne sito to pewnie drobne (ja mam najmniejsze 6mm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

kolego jeszcze nie puszczałem na sucho bo właśnie nie pasuje mi trochę połączenie napędu ale to pojadę gdzieś nagrzać tą dźwignię i mi to zrobią, nie ma tu problemu akurat. Kombajn mam od tamtego sezonu a stół od tego i jeszcze nie kosiłem rzepaku. Ustawienie kombajnu to; młocarnia 650-1000 obr./min, obroty, motowideł bardzo wolne, podnieść można ślimaka ok 3 cm od rynny, zwiększyć odstęp na klepisku np zapadka 5-7, sito raczej 4,5 mm, wiatr słaby i chyba to wszystko ale może jeszcze ktoś dopowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

A masz takie sito w zestawie 4,5mm, moje najmniejsze to 6mm. Zobaczę jak pójdzie, najwyżej "gąske" trzeba będzie odwiedzić :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no właśnie nie mam, tzn byłem przekonany że mam a to jest 6 mm (właśnie mierzyłem) ale na tym też można jechać bo rok temu jechałem na nim gorczycę i ładnie czyściło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Słuchajcie ciekawi mnie jedno ustawienie mianowicie to przed klepiskiem tzw stalnica tak jak by przedłuża to klepisko i można obracać tym.. na tym są pręty kwadratowe co to jest i do czego służy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj