Polecane posty

mtracz    76
Napisano (edytowany)

Pas raczej się nie wyciąga, tylko wyciera na bokach co powoduje, że robi się wąski, a co za tym idzie wpada głębiej w koła i jest nie napięty bez zejścia się kół pasowych.

Gdyby pas się naciągał to miał by rozstępy na zewnętrznej stronie i bardzo szybko by pękł.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

Własnoręcznie mierzyłem i wiem to nie raczej, a na pewno. Dlatego napisałem tak dokładną liczbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

A ile dałeś za ten pas? Też wymienie bo nie moge ujechach jak jest górka. Jakbyś mógł podać jeszcze symbole pasa.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Własnoręcznie mierzyłem i wiem to nie raczej, a na pewno. Dlatego napisałem tak dokładną liczbę

może już kupiłeś za długi, bo tak dokładnie robią podróbki, że albo za chudy, albo za długi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Oj mylisz się. Ten pas jezdny się wyciąga i to mocno. Też kiedyś w swoim merkatorze go wymieniłem, bo żeby sie podwlec pod większe górki, a takich u mnie sporo, musiałem jechać na sporym przyspieszaczu, a to w mocnym zbożu było za szybko.

I co się okazało: nowy pas o tych samych numerach co poprzednik był ponad 10 cm krótszy i wyraźnie węższy. Teraz nawet na najniższej możliwej prędkości nie ma zadnego poślizgu (nie mówiąc juz o stawaniu maszyny)

 

Pas oryginał claas i nie widać żadnych oznak zużycia, a ślizga dopiero jak jak przyśpieszacz jest na ful ZMNIEJSZONY!!!!! Wystarczy że delikatnie przyśpieszę i już ciągnie ze koła kopią, pod górki mogę jeździć jakie chcę i z jaką prędkością i nic nie ślizga (chyba że koła w ziemi)

Tyle z moich wniosków. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

A ile dałeś za ten pas? Też wymienie bo nie moge ujechach jak jest górka. Jakbyś mógł podać jeszcze symbole pasa.

 

dokładnie Ci nie powiem, bo było to 4 czy nawet 5 lat temu, ale coś koło 700 stów mi świta.

 

Wymieniłem z Original Claas 655408 na Gatesa o tych samych numerach. Co Ciekawe na starym pasie zaraz obok słów Original Claas było logo Gatesa, więc doszedłem do wniosku, że to musi być producent oryginałów i nie ma sie co go bać (a pas był wyraźnie tańszy od tego z logo Claasa)

 

Zciekawosci przejrzałem allegro i znalazłem zamiennik tego pasa marki Roulunds (nie wiem co to warte, nigdy nie używałem) za 620 zł, a więc cena jak za tak długi i masywny pas wcale nie przeraża. Warto kupić, zamiast caąłe żniwa sie irytować poślizgami.

http://allegro.pl/pas-jezdny-dolny-claas-mercator-sen-protect-nr-36-i3248583115.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Koledzy podpowie ktoś jak najlepiej wymienić listwy drewniane podajnika pochyłego i czym one są przykręcane? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

one przykręcone są na śrubki.Bodajże trzy M8 na śrubokręt z płaskim łbem.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Koledzy podpowie ktoś jak najlepiej wymienić listwy drewniane podajnika pochyłego i czym one są przykręcane? Pozdrawiam

Kupiłes te listwy? Ja z dębu sam zrobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragon7340    0
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich, podpowiecie mnie jak ściągnąć nadajnik obrotów na wale młócarni ?

Edytowano przez Dragon7340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23
Napisano (edytowany)

Tak kupiłem te listwy u Gąski bo mam niedaleko po 30zł sztuka.

Panowie mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś orientuje się może, w którym miejscu powinien być ten pierścień od miarki oleju zaznaczony na czerwono na poniższym zdjęciu bo jest on luźno u mnie i nie wiem gdzie powinien być albo jakby ktoś wiedział ile dokładnie wchodzi oleju do silnika perkinsa4 (silnik koloru niebieskiego rok 1981). Pozdrawiam

post-62779-0-30862600-1369058964_thumb.jpg

Edytowano przez Pawelek998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A ja mam pytanie-mam w swoim mercatorze heder 3m i dokupiłem teraz przystawkę(stół) do rzepaku. Założyłem go i teraz problem, bo ciężko mi podnosi a właściwie muszę przygazować aby heder podniosło a wcześniej bez stołu nie miałem takich problemów, wszystko było ok. Wiem, stół to dodatkowy tam ciężar ale tak sobie myślę czy nie skręcić tych sprężyn co są na siłownikach od podnoszenia hederu, może będzie lepiej? Jeszcze tak z impetem opuszcza cały heder!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprężyny skręć to coś pomoże ale przy podnoszeniu one i tak są luźne. W zniwa ciągle pełny gaz to ci normalnie podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ok, zrobię tak czyli co pompa byłaby słaba? Boję się, że jak się olej rozgrzeje to będzie gorzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Nic ci nie da jak skręcisz te sprężyny.. Bo jak skręciszna max to nie opuści ci chederu całkiem do dołu do koszenia. A jak Ci nie podnosi na wolnych obrotach to zwiększ ciśnienie pompy troszke przy zegarze.. A jak mówisz że na pęłnym gazie ci podnosi to i tak jak kosisz to masz cały gaz... A co do pasów tych jezdych od silnika to są 4 rodzaje a geates z żółtą naklejką geates jest to dobra podruba claasa a z czerwoną naklejką to orginał... pas kosztuje w sklepie gąska 400zł orginał

 

wyrebski1 @ Kolego aco do luzu wałka na pompie to możesz smiało napawać... Ja dałem napawać wałek od pompy wody bo reperaturka nie uszczelniała na wałku miała luz... wałek napawany od nowa stoczony i śmiga do dziś jak nowa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Jak to nic nie da, niech skręci prawie do końca, będzie lepiej poza tym powinieneś wiedzieć,że rzepaku nie kosi się tuż nad ziemią zatem śmiało skręcaj.

Co do 4 rodzajów ( długości) pasa jezdnego to się zgodzę ALE po lewej stronie, a po prawej masz tylko jeden wymiar na wariatorze. Jak jest inaczej to chętnie je zobaczę.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

mówimy o jezdnym górnym od silnika napędu i są 4 rodzaje... A z tym skręcaniem dokładniej jeszcze to jest regulacjia chederu że jak zboże kosisz na 20cm to sprężyny sobie tak dokręcasz na daną wysokość ,i Ci cheder podtyrzymują i amortyzują cheder a przy podnoszeniu ile Ci ona pomorze odbić cheder 30cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na poprzedniej stronie dyskusja dotyczyła tego pasa na wariatorze :P

Przecież nawet te dodatkowe centymetry robią już sporą różnicę przy ciężkim hederze, poza tym one nic nie mają do amortyzacji bo po prostu ten kombajn jej nie posiada. Sprężyna ma za zadanie odciążyć hydraulikę i to robi, w ograniczonym zakresie ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odciąża ale nie amortyzuje, sprężyny są za słabe by tylko na nich pracował układ zawieszenie hedera ze stołem do zbioru rzepaku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

no dokładnie .Ja wymienialem łożyska na młocarni jak ktoś by chciał się dowiedzieć to pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
Napisano (edytowany)

jutro skręce te sprężyny i zobaczymy, chociaż może pomogą do opuszczania łagodniejszego. Dodam, że podnosi mi heder i to tak na średnich obrotach, nie zaraz na maxa czyli podczas koszenia myślę, że będzie dobrze. A jeszcze- czym je dokręcić, normalnie młotek i przecinak?

Edytowano przez wyrebski1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Nie rób sobie wielkiej nadziei, jak na zimno jest ciężko to na gorąco będzie zdecydowanie gorzej, U mnie na zimno podnosił bez problemów, ale na gorąco tylko podnosił na pełnych obrotach.

Sam heder do zbioru zbóż jest dużo lżejszy i hydraulika z nim nie miała problemów. Przed sezonem zmienię kompletną pompę na inną, zobaczę jaki będzie efekt, ale to dopiero tuż przed sezonem.

 

Co do dokręcania to te nakrętki mają śrubkę ustalającą i musisz ją najpierw popuścić następnie odpowiedni klucz i kręcisz. Jak nie masz pordzewiałego gwintu to i ręką da się je dokręcać ale po uprzednim podniesieniu hedera na max.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj