Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RobertT25    1

Ja też mam problem mianowicie gdy podniose heder do góry to opada olej jest reszte pozycje w rozdzielaczu trzyma stało to się nagle nic nie pomaga nawet jak podnosze na drugi dzień .podnosi normalnie tylko nie trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Witam ;) Żebyście nie byli sami to tez mam problem;P A mianowicie Cięzko się kręci masakra ukręcic nie idzie i słabiej podnosi heder...Zobaczymy po mrozachco tam sie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No no tak myślałem że nie bo ja jeszcze nie widziałem.Chciałem mieć pewność :) Dzięki za odp. B)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

W mercatorze???


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A macie w nim pływa w zbiorniku??


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak w mercatorze, czy mam pływak to nie wiem. Ale wskaźnik od paliwa "faluje" na wertepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A no to znaczy że działa :) A nie wiece gdzie taki dostać??Razem z pływakiem


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawell1919s    0

Mam pytanie odnośnie kombajnu Claas Mercator 75. Jakie łożyska zakładacie na przystawkę silnika ? Zwykłe z luzem normalnym czy z luzem promieniowym C3 lub C4 ?

Chodzi o to łożysko : 6310 RS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

jak ty masz takie liczniki w 60-tce, to ciekaw jestem co zrobiłeś z mercatora 60...

A tak nawiasem mówiąc, to ja myślałem o zamontowaniu siłownika na wysuwaniu rury. Myślałem o jakimś elektrycznym (taki jaki montuje się przy bramach), bo starczy poprowadzić 2 kabelki i zrobić mocowanie, ale nie wiem, czy nie będzie za słaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Gdzieś widziałem użyty do otwierania rury wyspowej rozrusznik z wieńcem przymocowanym do niej. Zastanów się nad takim rozwiązaniem bo było by bardziej trwałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chciałbym to zobaczyć, rozrusznik ma tylko jeden kierunek obrotów, sprzęgło jednokierunkowe i za wysokie obroty by nadawał się do tego celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez cos myślałem nad tą rurą bo otwieranie ręczne jest dosyc męczące szczególnie na malych kawałkach pola. I tak sobie to wyobrażalem, że możnaby siłownik załozyc i wpiąć go pod normalny obieg hydrauliki ale moze rozrusznik nie głupi pomysl bo rozłozy rure a złozyć juz latwo.

A mam do was pytanie: jak macie załozone liczniki obrotów silnika, bo u mnie jest on podłączony na skrzyni biegów co wydaje mi sie bez senu skoro mozna zmienic obroty przyspieszaczem. Ma ktos to podłączone prosto od silnika jeśli tak to w jakim miejscu. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podłączenie nie jest bez sensu ponieważ to nie jest licznik obrotów silnika a wałka sprzęgłowego.

Silnik podczas pracy chodzi na stałych, pełnych obrotach i nie potrzebuje obrotomierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale wytlumacz mi po co mi obroty wałka sprzegłowego. Gdyby to było nazwolnicy i pokazywał predkosć jazdy byłby znacznie bardziej pomocny. Tak to mi sie wydaje ale mechanikiem i konstruktorem to nie jestem.

Edytowano przez graficiarz121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie, że to nie jest wcale przydatne bo chociaż cos pokazuje ale trzeba sie domyślać, że jak jade jedynką to obroty na tyle a jak dwójką to na tyle. Lepszy wydaje mi sie właśnie ten predkościomierz, ktorego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Witam ,w moim merkatorze 70 przegniła ta rynna od podajnika ziarnowego na dole pod ślimakiem nie wiem czy to jest wymienne ziarka lecą do kłosowego i tak w koło proszę o poradę może ktoś to przerabiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tam właśnie kilka dziur tak przy bokach najbardziej, to właśnie wziąłem blacharza i mi wspawał pare blaszek. Jak masz całe przegnite to daj blache po calości i tez bedzie git;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj