MECHANIZATOR

Rolnicze Doradztwo Techniczne (Technologiczne)

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

Witam

 

zauważyłem ze w róznych dziedzinach gospodarki istnieje cos takiego jak "doradztwo techniczne" czyli niezależne firmy które wydają opinie i analizy o róznych zagadnieniach zwiazanych z szeroko pojętą techniką

 

mam takie pytanie jak myślicie - czy było by zainteresowanie takimi "usługami" w rolnictwie i ile rolnik był by skłonny zapłacić za tego typu doradztwo które obejmowało by np

 

- analiza zapotrzebowania gospodarstwa na maszyny

- analiza możliwości wykorzystania posiadanego parku maszynowego do róznych technologi

- dobór maszyn i ciągników do wielkosci gospodarstwa

- dobór maszyn do posiadanego ciagnika - i sposoby obniżenia kosztów jego eksploatacji

- przygotowywanie projektów mechanizacji gospodarstwa (inaczej planu zakupu maszyn)

- dobór maszyn przy wprowadzaniu nowych technologi produkcji rolniczej

 

wiadomo ze obecnie sporą część z tego typu zadan wykonują dealerzy maszyn - ale są oni jednak przedstawicielami konkretnej marki i nigdy nie bedą działali na szkodę swojego chlebodawcy - a tutaj chodzi o doradztwo niezależne

 

jak myślicie czy polski rolnik na dzień dzisiajszy potrzebuje doradztwa w zakresie techniki rolniczej czy raczej sam najlepiej wie co w jego gospodarstwie będzie najlepsze


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moim zdaniem typowy polski rolnik jest poki co gluchy na wszelkie argumenty ;)

 

u nas niektorzy jak nie radza sobie z chemia to placa za doradztwo ok. 2000 pln rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no wiadomo z chemia nie ma żartów bo z Fungicydami i Insektycydami jeszcze ryzyko nie jest duże ale pomyłka w Herbicydach to "rosyjska ruletka"


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

polski rolnik póki co ma jeszcze ograniczone możliwości finansowe i z doradztwem to różnie bywa - ale z czsem stanie sie to modne


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

odkurzam mój zeszłoroczny temat - jak myślicie było by zainteresowanie tego typu doradztwem - ogólnie rzecz biorąc z zakresu mechanizacji rolnictwa i technologii produkcji roślinnej - wiadomo przy zakupie maszyny zawsze dealer doradza (i zadko kiedy na swoją niekorzyść)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

To może zdałoby egzamin w średnich i większych gospodarstwach- może. Raczej każdy jeździ i dokładnie ogląda oraz wie sam co mu jest potrzebne. Przy zakupie maszyn bardzo przydatne jest AF, a szczególnie użytkownicy, który posiadają interesującą nas maszynę- głównie ich opinie na temat tego sprzętu. Lecz jest tu także poważna wada, gdyż spotkałem się z kilkoma cwaniakami na forum, tu dealerami czy przedstawicielami pewnych marek. A więc ich opinie nie są obiektywne.

A co do środków ochrony roślin, nawozów, materiału siewnego to przykładowo do mnie przyjeżdża przedstawiciel od Osadkowski- Cebulski i mi doradza co chciałbym kupić, idzie w pole ogląda co trzeba itp. oraz dowozi od razu na miejsce co jest mi potrzebne. W zeszłym roku przywieźli mi kilka ton materiału siewnego samochodem ciężarowy i jakoś mi brakło ok 300 kg. Jeden tel i za godzinkę przywieźli busem. :)

Więc trudna sprawa z tym doradzaniem, gdyż rolników po prostu na to nie stać. Może kiedyś kiedyś gdy dochody zaczną rosnąć (marzenia), zacznie brakować na świecie żywności czy też małe gospodarstwa w Polsce ulegną destrukcji- wówczas takie doradztwo będzie z pewnością bardzo opłacalne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

myślę że na razie nie jest potrzebne takie doradztwo, na tę chwilę w tym temacie panuje wolna amerykanka. Znam gospodarstwa słabe finansowo o pow. 30ha gdzie pracuje się starą c-360 i c-330 ale i znam gospodarstwa o pow. 7ha gdzie stoi Rekord i nowy Zetor 120km. plus prawie cały sprzęt towarzyszący. Jedna jak i druga sytuacja jest chora, także taki doradca pewnie byłby potrzebny ale jeszcze nie teraz ponieważ ten biedny znikąd kasy nie natrzepie, a bogaty nie da sobie wytłumaczyć że nie wszystko jest mu potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a co byście powiedzieli na rozwiązanie tego w taki sposób - macie jakiś problem z szerokopojętą mechanizacją i potrzebujecie informacji - wiadomo można poszperać w internecie ale po co marnować swój cenny czas - zgłaszacie swój problem telefonicznei i po jakimś czasie (powiedzmy po godzinie) na wskazany adres e-mail (faks czy cokolwiek innego) otrzymujecie wyczerpującą informacje na temat który was interesuje - oczywiście płatną informacje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Powiedzielibyśmy że od tego raczej lepsze już byłoby AF-pierwsza rzecz-bezpłatne,druga-jakoś słabo sobie wyobrażam sobie takiego doradcę który po pierwsze znałby się na wszystkim a po drugie nie faworyzowałby jakiejś firmy.Dalej-sprawa płatności-piszesz o godzinie więc w grę wchodzą mikropłatności ewentualnie SMS finansowy .

A może by tak utworzyć taką silną grupę pod wezwaniem biggrin.gif tu na AF (przyznaj się chciałeś zrobić coś takiego biggrin.gif ) no i kasować ?wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Gdyby nie było internetu z pewnością taki plan by wypalił. Jednakże każdy szuka jak najoszczędniejszej drogi i woli trochę posiedzieć za darmo na necie niż dzwonić oraz płacić i jak wspomniał @jaro nie wiedząc czy uzyska się należytą odpowiedź (chodzi o faworyzowanie pewnej firmy). Dlatego też, moim zdaniem lepiej posiedzieć na internecie w celu znalezienia informacji o maszynie nas interesującej lub pojechać do dealera, lecz tylko pooglądać, gdyż on z pewnością będzie nam wszystko polecał. Aha jednak najlepszym sposobem jest znalezienie rolnika, który posiada interesującą nas maszynę i uzyskanie wyczerpującej informacji właśnie od niego. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no nie powiem kilka razy chodziło mi to po głowie - z tą silną grupą pod wezwaniem - problem tylko w tym że każdy chce zarobić - a ja obecnie chce zmienić swoje źródło dochodów i sie zastanawiam nad róznymi wariantami


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Spoko-jak dla mnie to możemy nawet zawrzeć pakt-ja mogę służyć fachową wiedzą (oczywiście w paru jedynie zagadnieniach-nie silę się na wypowiadanie się w tematach o których mam słabe pojęcie)-kompletnie bezpłatnie-a Ty możesz tą wiedzę (płatnie) wykorzystywać-zgoda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

hehe - nie widział bym problemu tylko co na to jacek ??

 

w koncu to jego strona

 

sam pomysł powołania takiej grupy specjalenj - pewnie by pomógł AF - tylko ze własnie nie ma ludzi wszystkowiedzacych i tez nei wypowiadam sie na tematy o których nie mam pojecia - ale gdyby znalazła sie grupa powiedzmy 5-6 osób z jakąśtam wiedza (potwierdzoną na forum) to napewno by był z tego pozytek - mozna by to dołaczyć jako bonus do opcji VIP - masz VIPa - pomaga ci "Rada starszych"


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-w sumie słabo to widzę-na AF raczej mało jest samoistnych (i samodzielnych) posiadaczy gospodarstw w dodatku spragnionych wiedzy,mających jasną wizję (choćby i najbliższej biggrin.gif )przyszłości a jednocześnie potrafiących na tyle jasno sprecyzować swoje wymagania dotyczące przyszłego parku maszynowego żebyśmy to wszyscy zrozumieli i doradzili co i jak biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

chyba sie domyślam co masz na mysli :lol:


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj