Zaloguj się, aby obserwować  
janusz14

Agroplus czy Agrofarm?

Polecane posty

Olik    3

Ja akurat wybrałem Agrofarma 85 i pod koniec br powinienem go mieć B)

 

Jeszcze jedno pytanko B) ile kosztuje tur do takiego ciągnika ?

a i ile ma udźwigu ok

Do Agrofarma 85 proponuje Quicke Q45 a do 100 Q55 B) Wypas ładowacz B)

 

Sam mam Q55 przy DF Agrotron K100 udźwigu ma 2500 t (więc naj wiecej ile proponuje jakiś producent w tej klasie)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Ile może spalić Agrofarm 85 w lekkich pracach tj. uprawa warzyw, truskawek (opryskiwacz, piełacze, sadzarka, transport), czy dużo więcej spali od Agroplusa 67?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zobacz jego galerię to bedziesz wiedział co ma... :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
I jak Olik, masz już tego Agrofarma?

Hehe tak jak Pioter napisał zajrzyj w moją galerię to się przekonasz bo nastąpiła zmiana w wyborze, mam nadzieje, że na lepsze :P

 

Tematy połączone!

Edytowano przez Olik

DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak ten agroplus przy masie niecałe 3 t radzi sobie w transporcie i w polu czy dorónał by proximie pomimo mniejszej masy (podobno świetnie wyważony jed ten mały df)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a lamborghini r 2 to to samo co agroplusy? tzn czy r2 76target będzie miało t asamą skrzynie biegów przedni most i podzespoły co te 3cyl agroplus 67 czy też lampo?

 

tzn czepiam się tego że na forum było już o tym że doś delikatny jest lapo 70w zaczepy przednia oś itd, a więc czy w tych 4cylindrówkach są napędy o większej nośności?

 

Ile może spalić Agrofarm 85 w lekkich pracach tj. uprawa warzyw, truskawek (opryskiwacz, piełacze, sadzarka, transport), czy dużo więcej spali od Agroplusa 67?

dołączam się do pytania a mam jedno ale za***iście dla mnie ważne

Który silnik jest lepszy a przede wszystkim oszczędniejszy czy ten deutza z turbiną w agrofarmie 85 czy te silniki w agroplusach 77 i 87

 

ps. czy ta turbina w agrofarmie 85 ma zmienną geometrię łopatek?

 

może nie do końca w temacie ale gdybyście mieli wybierać sam silnik to wybralibyście silnik deutz 2012 z agrofarma czy jednak lepsze silniki są w jd 5720? który nowocześniejszy i oszczędniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

nowoczesność tych silników jest raczej na tym samym poziome a oszczędniejszy to z leksza wiadomo że 2012 to dla mnie kawałek legendy solidnej jak już kiedyś pisałem nie trzeba daleko szukać w Fendt serii 300 Farmerki są montowane te silniczki i są jednymi z najoszczędnieszych w DF również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ba agrofarm na szerszych gumach to 2 razy wiecej ciągnika za podobne peniądze a spalanie będzie zblizone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look9023    0

Mam pyt.:Który model lepiel wybrać agroplusa czy agrofarma?Ciągnik ma służyć do tura, rozrzutnika, prasy rolującej, niektórych upraw.Wktórym przy podobnej mocy będzie niższe spalanie?Jak jest z awaryjnością?Jakie sa obecnie ich oznaczenia i w jakich występują mocach(od do)?Co można do nich zamówic u dealera?Którym z nich praca będzie bardziej komfortowa?Czy lepiej wziąć wersję z elektroniką, czy bez?Za wszelkie odp. z góry dzięki. Otworzyłem nowy temat, ponieważ w poprzednich nie znalazłem informacji istotnych dla mnie i nie były one w pełni satysfakcjonujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look9023    0
Napisano (edytowany)

Dzięki za odp., ale podaj mi więcej szczegółów dotyczących tych ciągników.

 

Nie cytujemy ostatniego posta

Edytowano przez lysyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
co tu duzo mowic,

no jesli chcesz miec traktor ktorym więcej zrobisz to bierz agrofarma,

chocby same gabaryty porównaj lub parametry jakies,(udzwig podniska, masa, prędkosc,)

komfort raczej na tym samym poziomie,

jak masz jeszcze jakies pytania to pisz postaram ci sie odpowiedziec

A dlaczego agrofarm zrobi więcej od agroplusa, jeśli to ma być agrofarm 85 i agroplus 87 to ja bym długo się zastanawiał i w stronę agroplusa skłaniał, bo żeby porównać trzeba by obie wersje ecoline porównywać, i tak wersja ecoline w agroplusie jest dość bogato wyposarzona jak na typowego golasa, a agrofarm zupełnie goły, agroplus ma niestety a moze stety troche elektroniki głównie sterowanie silnika stałe obr silnika i kilka innych przyjaznych pierdułek, a agrofarm jeden tylko modulik do sterowania turbiną, czy zrobi więcej? wątpie bo do uprawowosiewnego agrofarm jest za lekki, na kołach 480 i 420 okrutnie szeroki (2,3m) chydraulika w agroplusie też jest bardziej rozbudowana, teraz jakbym kupował jednak stawiał bym na agroplusa, sprawą wątpliwą jest spalanie, bo powerbust w agroplusie swoje pewnei potrzebuje i moze być tak że agroplus więcej będzie pił, ale to gdybanie tylko, więc jeśli ciągnik do wszystkiego zdecydowanie agroplus, jesli tylko do pola to agrofarm ale koniesznie 100tka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jakie 6200 w agrofarmie? chyba w opcji bo tak to jest ale 3470kg, 2800kg to waży agroplus 67 a 87 ponad 3 t, rozstaw osi agroplusa i agrofarma podobny więc dobre obciążniki na przód i powinien zrobić to samo, bo w uprawowosiewnym to ja agrofarma też niewidze, 86 według ece r24 to ma chyba agrofarm 100 bo 85tka to ma 84km w iso, a agroplus ma moc przeciążeniową 92km chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MURZYN    0

Ja też bym wolał agrofarm


Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kolego @Klocek, proszę o podanie linku z danymi technicznymi producenta, bo naciągacie te dane lub z niezrozumieniem przepisujecie, sam to przerabiałem i znam te dane na pamięc i wiem że agroplus 87 waży 3100 kg a agrofarm 85 3450 kg oczywiście w stanie suchym bez płynów i kierowcy, a moc agrofarm awedług ece r24 to 76 lub 80km a agroplus ma więcej niż jeden tych km, no i 6200 kg udzwigu to jest opcja ale tylko w 100ce w 85 chyba nie da się wogóle zwiększyć podnosnika i agroplus ma dużo lepiej zrobiony ten podnośnik, agrofarm ma proste koromysło do dzwigania i tyle, chyba że ciągnik do tura to stawiał bym na agrofarma 85 bo masywna i potężna przednia oś dużo masywniejsza jak w agroplusie, ale agroplus sprytniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

agrofarm 85 ma inny podnośnik a 100ka ma inny, w 85tce nic się nie reguluje ani szybkości opadania, ani przepływu oleju, pozatym niby jakie dodatkowe siłowniki chcesz założyć w w agrofarmie 85tce? chyba 3ci i 4ty siłownik co? w modelu 85 są tylko 2 zewnętrzne siłowniki o udzwigu 3,5t i to wszsytko nie wiem może 2gi gruby da się założyć i będzie mocniej ale napewno nie 6200 w 85tce, no chyba że teraz w tych nowych modelach coś pozmieniali, ale w 100ce występują tylko dodatkowe siłowniki bo tam pompa jest zbudowana tak że podnosi bez zewnętrznych siłowników, a 85tka ma już siłowniki zewnętrzne w standardzie bo tylko te siłowniki podnoszą!!! agroplus ma coś jeszcze inaczej i pompa z siłownikiem zabudowane i dopiero te wspomagające jako dodatek na zewnątrz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

EHR to mają Agroplusy, a Agrofarmy nie... chyba że strony SDF są nieaktualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj