Dawid777

Zmarzły

Polecane posty

Dawid777    0

Zmarzł mi 1ha ziemniaków (wszystkie) co robic żeby im jakoś pomóc?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Jeżeli były w poczatkowej fazie wschodów to trzeba czekać ziemniak powinien się zregenerować,ale plony będą napewno nisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ziemniaki już sporo wyszły (ok. 10cm) Może da się im jakoś pomóc żeby aż tak bardzo nie chorowały?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

hmmm! U mnie też ale tak sporadycznie zmarzły na polu. Myslę, ze szybki deszcz by pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

napewno krzki się odnowią ale zbiór będzie napewno o przynajmniej 30% mniejszy


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165
Zmarzł mi 1ha ziemniaków (wszystkie) co robic żeby im jakoś pomóc?

 

Na razie trzeba czekać napewno odbiją wtedy ewentualnie jakąś odżywką je przejechać ale rewelacji to już z nich nie będzie. A ile stopni miał u was mróz i z której części Łódzkiego jesteś?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

U mnie sporadyczne krzaki zmarzły, dobrze, że nie wszystkie.. Ziemniak po jakimś czasie sam się zregeneruje, ale plon tak jak koledzy piszą będzie niższy, a u wczesnych ziemniaków zbiór będzie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Moje też dostały w kość, ale na szczęście są to pojedyncze krzaki. Dawno nie było u nas przymrozków w maju - obawiam się, że trzeba będzi siać jeszcze raz proso... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

w tamtym roku wczesne wszystkie poszly ok 15 cm mialy a potem odrosly i plon byl piekny.troche mialy opoznienia ale co poradzic.w tym roku tylko czesciowo omrozilo koncowki-byly pozniej sadzone bo dlugo lezal snieg.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Na szczęście proso jakimś cudem wygląda lepiej niż zwykle... Stąd wniosek, że na odległym o 3 km od mojego domu polu musiało być "na plusie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jak myślicie po ile w tym roku będą ziemniaki za 1t? Wydaje mi się że będą drogie wkońcu susza i mróz ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak przemarzły to zaczną wkrótce gnić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze nie gniją. Odmiana Vineta frytki wychodziły super teraz czarne i nie chcą się piec. Najgorzej,że w sobotę dużo poszło do klienta. Nikt się jeszcze nie skarżył. W przechowali jestem pewien,że nie spadło poniżej zera. Codzienna kontrola. 

 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No powyżej 0 to nie ma mowy o przemarznięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

:blink: To co ty masz za przechowalnie, jak w taką łagodną zimę ci w niej towar zmarzł?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Frytki z Vinety?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co za przechowalnia? Nie była nagrzewnica ustawiona. Ojciec twierdzi że zmarzły ja że nie i się kłócimy. Ale daje głowę odciąć, że nie spadło niżej zera. Zaraz sprawdzę jak ziemniak po ugotowaniu.

 

A co nie tak z frytkami z Vinety?


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co to za budynek? Stodoła drewniana czy przechowalnia? Chodzi o rodzaj ocieplenia ścian i stropu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3495

Ile dni jest po mrozie ,po dwóch tygodniach były by już mokre i miękkie ,jeśli ci namarzły to tylko po wierzchu idzie je wyczuć ręką,napisz co z nimi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Budynek po byłem oborze. Ściany nieocieplone, strop betonowy nad nim słoma. 

 

To to nie jest przechowalnia :D Mógł je szlak trafić.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyczuć ręką? Po gotowaniu nic się nie zmieniło nie są słodkie? Wezmę w rękę to normalnie zimny ziemniak ale inny nie będzie skoro jest 2st. w tej chwili. 

 

Zgadza się to nie jest przechowalnia , budynek dopiero w tym roku będzie w pełnie zaadoptowany. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj